Дитячий алкоголізм | Сюжет для "ТСН"

Чому дитячий алкоголізм стає все більш поширеним?

Кожен батько впевнений у своїй дитині і вважає, що його чадо точно не буде розпивати спиртні напої. Однак, статистика стверджує протилежне. Цифри говорять про те, що дитячий алкоголізм набирає дедалі більших обертів і переростає у справжню епідемію. Підлітки, які хоча б один раз вживали алкоголь, становлять 50%. Такі цифри змушують не просто замислитися, а почати бити на сполох.

Для того щоб більш детально розібратися з питанням жіночого алкоголізму, телеканал “1+1” запросив до себе в студію керівника філії “Пальміра Плюс” Олексія Лінника. Крім керівної посади Олексій також є бенефіціаром психо-соціального відділення, де надається допомога постраждалим від цієї хвороби.

Для вечірнього випуску ТСН було знято сюжет на території одного відділення клініки “Пальміра Плюс”.

Що штовхає дітей вживати алкоголь?

Питання про те, чому діти починають вживати алкоголь? Є досить складним. Розібратися в цьому питанні погодився один з учасників процесу одужання. Він поділився своєю непростою історією та розповів як буває, що починаєш вживати спиртні напої, а закінчуєш вживанням наркотиків.

Що спонукало на такі кроки чи може хтось підштовхнув?

Насправді все досить просто, брати приклад зі старших. Якщо не заглиблюватися в усі подробиці історії хлопця, то можна виділити, те, що він хотів швидше подорослішати і став переймати звички дорослих. Однак, йому ніхто не розповідав, до чого і до яких наслідків може призвести такий спосіб життя. Така “неправильна дорослість” насправді є визначальною і часто впливає на формування та соціалізацію дітей і підлітків.

Дуже часто саме оточення дитини визначає її деструктивну поведінку. Якщо підліток живе в сім’ї, де превалює систематичне вживання алкоголю серед дорослих. То є дуже велика ймовірність, що дитина також повторюватиме модель поведінки та розпиватиме спиртні напої.

Чи може дитина отримати необхідну допомогу та підтримку?

Якщо дитина почала затримуватися подовгу на вулиці до самої ночі, приходить додому п’яна або ж у незрозумілому стані, то в такому разі вона точно потребує допомоги. Але з чого почати і що робити в такій ситуації? Чи страждає вона від залежності?

Варто зазначити, що кожна дитина має свою історію і причини, чому вона стала вживати алкоголь. Тому потрібен індивідуальний підхід. Для того щоб трохи прояснити питання про дитячий алкоголізм, варто звернути увагу на такі критерії:

  • У дитини не може виникнути залежності після кількох прийомів алкоголю.
  • Чи піддається дитина фізичному або психічному насильству.
  • Чи вживають алкоголь члени сім’ї.
  • Наскільки близькі люди є авторитетними для дитини.

Тільки розібравшись у ситуації можна сказати, яка саме допомога необхідна дитині:

  • психо-соціальна;
  • консультація психолога;
  • допомога психіатра.

Чи можна вберегти дитину від вживання алкоголю?

Батьки, які зіткнулися з дитячим алкоголізмом, а також ті, хто хоче вберегти своїх дітей від цієї згубної звички, ставлять одне й те саме запитання: чи можна вберегти дитину від алкоголізму?

Безумовно можна захистити своє чадо від згубного впливу і від вживання спиртних напоїв. Для цього потрібно не просто купувати йому щось нове і думати, що на цьому батьківська турбота закінчилася. Ні, дитині потрібна увага, а також любов і турбота. З дітьми необхідно проводити бесіди і пояснювати:

  • Як можна відстоювати особисті кордони, і якщо хтось щось нав’язує, навіть у компанії, необхідно вміти сказати ні і не йти на поводу в інших.
  • Як правильно вибудовувати взаємини з оточуючими.
  • Разом обговорювати дозвілля, можливі гуртки, щоб дитина могла витрачати час із користю і їй ніколи було спілкуватися із сумнівними компаніями.
  • Вчитися планувати відпочинок і навчання.

Здавалося б, таких простих порад можна легко дотримуватися, проте на практиці це не завжди виходить. Якщо в сім’ї дитина почувається потрібною, може поділитися своїми проблемами або попросити поради, то навряд чи вона захоче втекти з дому в компанію, де підтримується асоціальний спосіб життя. Дитині не захочеться топити свої проблеми в алкоголі чи наркотиках.

Як не упустити момент і спрямувати дитину в потрібний бік?

Якщо ви стали помічати, що дитина стала більш закритою, перестала ділитися з вами своїми переживаннями, то в такому разі необхідно спробувати налагодити контакт. Можливо, через свою зайнятість ви просто проґавили якийсь момент і в дитини є проблеми з однолітками.

Якщо вам самостійно не вдається налагодити стосунки і дитина все одно закрита, тікає з дому, то в такому разі варто звернутися до психолога або психотерапевта. У нашій клініці працюють фахівці, які допоможуть вирішити особистісні та психічні проблеми. Таким чином це допоможе вберегти дитину від дороги до алкоголізму.