Дитячий алкоголізм | Сюжет для "ТСН"

Дитячий алкоголізм – епідемія сьогодення…

Дитячий алкоголізм можна з впевненістю назвати епідемією сьогодення. Якщо вірити статистиці, то, на жаль, число підлітків, які хоч раз вжили алкоголь, складає більше п’ятдесят відсотків! Цифри, що шокують та спонукають бити на сполох!

Що призводить до того, що ситуація виходить за рамки та як з цим впоратися? Про це телеканал «1+1» спілкувався з керівником філії «Пальміра Плюс» Олексієм Лінником та бенефіціаром відділення психосоціальної допомоги, який постраждав від даної хвороби…

Так, на території одного з відділень «Пальміра Плюс» було знято сюжет для вечірнього випуску «ТСН».

Чому діти починають вживати алкоголь?

Чому діти починають вживати алкоголь? Найкраще отримати відповідь на це питання з перших уст. Так, дати інтерв’ю згодився один з учасників процесу одужання. Він розповів свою нелегку історію, яка починалася зі спиртних напоїв та завершилася розбоями та вживанням наркотиків…
То яка ж була першопричина обрати таке життя? Доволі проста – так робили «старші». Ми не будемо детально розписувати історію хлопця, але варто взяти з його розповіді такий нюанс: кожній дитині хочеться стати дорослою… Це нормально, звичайно, але… Коли вона спостерігає «неправильну дорослість», то й проявляє вона її, відповідно, так само…

На жаль, дуже багато вирішує алкоголізоване оточення, в яке потрапляє дитина. Що, до речі, дуже часто підкріплюється вживанням рідних або нездоровою атмосферою в сім’ї…

Як може дитина отримати допомогу?

Отже, факт на обличчя… Дитина періодично вживає та не ночує вдома. Або приходить в незрозумілому стані… То як може вона отримати допомогу в позбавленні від залежності? Та чи залежна вона взагалі?
Кожен випадок вимагає індивідуального та уважного розгляду фахівця. Адже, діти та підлітки мають свої особливості, проігнорувавши які, можна спричинити їм шкоду.
Так, варто врахувати:

  1. Залежність не розвивається після кількох спроб.
  2. Відносини, знову ж таки, у сім’ї.
  3. Рівень авторитету близького оточення, окрім дорослих та родини.
  4. Факт психологічного чи фізичного насилля.

Детально розібравши ситуацію, можна зрозуміти, що насправді потрібно юному алкозалежному: відділення психосоціальної допомоги, звернення до психіатра чи проста домашня турбота та кілька консультацій у психолога.

Чи можна зберегти дитину від вживання?

І все-таки, що ж робити, якщо мова йде про збереження дитини від вживання? Відповідь на це питання була дана ясно та просто – діти потребують спілкування та виховання. Їм потрібно пояснювати елементарні для нас та незрозумілі для них речі. Такі, як:

  1. Розрізняти де добре, а де – погано.
  2. Вміння відстояти свою думку та принципи.
  3. Побудова кордонів та правильних відносин з оточенням.
  4. Планування свого часу та відпочинку…

Це може здатися дрібницею, але воно будує особистість такої людини, яка чітко розуміє, що вона хоче. І, якій не потрібно тікати від реальності у світ хмільних напоїв або інших психоактивних речовин. Можливо, коли кожен над цим замислиться, «заплутаних» юних створінь стане набагато менше…