Як гумор впливає на залежних- "Ліга Сміху"

Вплив гумору на залежних людей

Гумор - не тільки спосіб повеселитися, а й потужний інструмент для поліпшення психічного та фізичного здоров’я. Звідки такі висновки? - запитаєте ви. Тут усе просто - якщо ви колись відвідували “Студентську Лігу Сміху” в Києві, то ви й самі зрозумієте, як хороші жарти допомагають впоратися з негативними думками та емоціями.

Згідно з дослідженням, гумор може знижувати рівень стресу і тривожності у людей, які страждають від залежностей. Учасники дослідження, які дивилися комедії або слухали жарти, мали нижчий рівень стресу і вищий рівень настрою, ніж ті, хто не отримував такого стимулу.

Але більша частина людей, які страждають на різні залежності, не можуть розслаблятися, сміятися і відпочивати. Причина очевидна: вони відчували розслаблення тільки під час вживання алкогольних напоїв або наркотичних речовин.

Гумор як виправдання своїх проблем

Судячи з деяких досліджень, залежні люди іноді можуть використовувати гумор як спосіб виправдати свої недоліки. Наприклад, людина, яка страждає на алкогольну залежність, може жартувати про свій стан, щоб зняти напругу в спілкуванні з іншими людьми. Найпопулярніше виправдання пияцтва у вигляді жарту “Я не для пияцтва п’ю, а для смаку”. Однак такий підхід може призвести до того, що залежна людина не вживатиме необхідних заходів для вирішення своїх проблем.

Позитивні емоції у залежних - реально!

Але чи може алкоголік або наркоман відчувати позитивні емоції? Звичайно ж, може. Тільки йому потрібно трохи в цьому допомогти. І з цим завданням чудово справляються наші фахівці - Олександр Гогілашвілі та Олена Антонова. Терапія гумором - їхня сильна сторона.

Гумор зазвичай справляє на залежних людей позитивний вплив. Однак важливо пам’ятати, що веселощі та сміх не повинні стати заміною серйозної терапії, пов’язаної з усуненням залежності. Гумор може стати лише додатковим інструментом для поліпшення психічного стану і зняття напруги.

Чому варто звернутися в нашу клініку?

Наші фахівці використовують гумор як один з інструментів у процесі лікування. Гумор сприяє:

  • Підвищенню настрою та боротьбі з депресією.
  • Зниженню стресу і тривожності.
  • Поліпшенню соціальних навичок.
  • Підтримці мотивації та цілеспрямованості.

Наші програми реабілітації включають у себе терапію, під час якої використовується гумор. Завдяки цьому методу ми можемо допомогти пацієнтам проходити шлях до одужання з кращим настроєм і досягти більш успішних результатів.