Лікування наркоманії, пов’язаної із застосуванням морфіну, вимагає комплексного й уважного підходу. Ефект після введення морфіну характеризується відчутним сп’янінням: знижується активність свідомості, виникає бажання спати і спостерігається стан підвищеного блаженства. Зазвичай фізіологічна дія препарату закінчується через 2-8 годин після його використання. Зі збільшенням дози препарату зростає і залежність, а це неодмінно посилює процес відновлення під час лікування.
У більшості випадків лікування передбачає перебування пацієнта в умовах стаціонару, де можуть бути надані всі необхідні терапевтичні втручання. Ключову роль у процесі одужання відіграють наркологи і психологи нашої клініки. Фахівці займаються проведенням індивідуальних і групових консультацій, які допомагають подолати залежність на різних етапах захворювання.
Як діє наркотик?
Відомо, що вищі дози призводять до глибокої залежності, і чим вона сильніша, тим складніший шлях до одужання. На шляху до позбавлення від наркозалежності майже завжди є необхідність у стаціонарній терапії, під час якої просто необхідна участь нарколога і психолога.
Опіоїдна залежність розвивається дуже стрімкими темпами, при цьому погіршується фізичний і психічний стан наркомана:
Фізична залежність виражається в хворобливих проявах на відсутність щоденної дози - в абстинентному синдромі. Залежний у такий період має такі симптоми:
- різка болючість у м’язах і суглобах;
- загальне нездужання;
- проблеми в роботі травної системи;
- нестабільні показники АТ;
Психічні порушення під час прийому наркотику. До основних проявів належать галюцинації, марення, відчуття переслідування, панічні атаки і підвищена тривожність.
Симптоми ломки максимально загострюються протягом приблизно двох тижнів, після чого поступово згасають. Однак навіть після зникнення фізичного дискомфорту психологічна прив’язаність зберігається досить довго. Подолати її неможливо простою силою волі; потрібен грамотно розроблений курс лікування і досвідчені фахівці, без їхньої підтримки повне відновлення малоймовірне.
Чи можна вилікувати залежність від морфію в домашніх умовах?
Лікування наркозалежності вдома неефективне. Обмеження доступу до грошей і замикання наркомана вдома може призвести до смертельної ломки, а надання свободи може спонукати людину шукати нову дозу наркотику. Залежні від наркотиків часто не визнають свою проблему.
Навіть якщо хворий усвідомлює свою залежність, він не зможе самостійно відмовитися від наркотику через сильну ломку, яка спонукатиме його продовжувати вживати наркотик знову і знову.
Етапи лікування в клініці “Пальміра Плюс”
Багато з тих, хто страждає на морфінову залежність, потрапляють у стаціонар на етапі ломки, коли вони почуваються вкрай погано і прагнуть позбутися абстинентного синдрому. Наркомани усвідомлюють необхідність відмовитися від наркотику і найчастіше погоджуються на подальше лікування, яке проходить через кілька етапів.
1. Детоксикація
Першим кроком є очищення організму від залишків морфіну та його токсинів для зняття основних симптомів ломки. Лікар призначає інфузійно-крапельну терапію, яка полегшує стан пацієнта в перші дні перебування в стаціонарі.
Склад крапельниць і дозування препаратів підбираються індивідуально залежно від потреб пацієнта. До цього списку часто входить: глюкоза, вітамінний коктейль, сольові розчини, необхідні для відновлення, седативні та снодійні засоби. Наркотичні анальгетики не застосовуються під час зняття абстиненції, звичайні знеболювальні можуть дати тільки ефект на короткий час. Залежно від ситуації, в крапельницю лікар може додати кардіопротектори, засоби для нормалізації роботи серця та інші медикаменти залежно від наявності хронічних захворювань.
2. Другий метод - УБОД
УБОД (ультрашвидка опіоїдна детоксикація), проводиться під наркозом і заснована на введенні антагоніста опіоїдних рецепторів в організм. Процедура займає всього один день, але не проводиться за наявності протипоказань, особливо якщо пацієнт має захворювання серцево-судинної системи.
Психотерапевтична робота
Основним компонентом програми лікування хімічної залежності є психотерапія, що включає групові та індивідуальні сесії. Бесіди з лікарем допомагають пацієнту усвідомити свої мотиви та позбутися деструктивної поведінки. Також наші фахівці працюють з родичами наркомана, адже допомога і підтримка сім’ї важлива в процесі успішної реабілітації.
На сесіях сім’ї вчаться взаємодіяти одна з одною без звинувачень, образ і взаємних образ.
Реабілітація
Цей етап є найтривалішим у програмі лікування і спрямований на закріплення результатів терапії. Програма складається індивідуально для кожного пацієнта і може включати як індивідуальні консультації, так і групові сесії. Важливо, щоб людина, яка позбулася залежності від морфіну, остаточно прощалася зі старим способом життя і отримувала підтримку від оточення.
Є два варіанти реабілітації:
- Ізольовано в стаціонарних умовах центру.
- Амбулаторно.
Вибір першого варіанту рекомендується в разі сильної залежності та побоювання, що пацієнт може повернутися до колишнього середовища і ризикує зірватися. Для полегшення відмови від психоактивних речовин також можуть бути призначені препарати, що допомагають боротися з депресією, тривожністю і ангедонією (відсутність здатності отримувати задоволення від інших занять, крім наркотику).
Протирецидивна лікарська терапія
Іноді призначається специфічна фармакотерапія для запобігання рецидивам, що включає прийом антагоністів опіоїдних рецепторів, таких як налоксон і налтрексон. Вони можуть вводитися ін’єкційним способом або прийматися у вигляді таблеток. Коли антагоніст приймається одночасно з агоністом (морфіном), це спричиняє неприємні відчуття та абстиненцію, що викликає відторгнення і неприємні асоціації з наркотиком у майбутньому.
Прогноз лікування адикції до морфіну
Незважаючи на важке становище, прогноз може бути сприятливим, якщо хворий щиро прагне одужання і готовий брати активну участь у процесі лікування. Важливо розуміти, що тільки добровільне лікування не завжди достатньо - необхідна активна співпраця з лікарями і пошук внутрішніх мотивів, які спонукали вживати наркотики для боротьби із залежністю. Наша клініка готова допомогти впоратися із залежністю від морфіну на різних стадіях хвороби. Записатися на консультацію можна за номером телефону, вказаним на нашому сайті.
Література
1. Морфін - Вікіпедія
2. Морфіну сульфат: інструкція, аналоги, як приймати - все про препарат
3. Наркоманія, морфін і морфінізм
093 500 90 85