Профілактика наркоманії серед населення міста

Профілактика наркоманії серед населення: проблема та її вирішення

 Наркоманія - проблема, яка є не тільки в нашій країні, а й в інших державах. І вона набирає обертів. Щороку кількість наркозалежних людей зростає, і це зачіпає не тільки їхніх самих, а й їхніх близьких та суспільство загалом.

Вживати наркотичні речовини зазвичай починають молоді люди, у яких остаточно не сформувався погляд на життя. Вони не можуть ще розв’язувати проблеми, що навалилися на них, і знаходять вихід у наркотиках. Згодом такі “пустощі” перетворюються на залежність.

Наркотики руйнують здоров’я, сім’ї, знищують кар’єри і життя загалом. Але чи можна запобігти наркоманії? Яких заходів можна вжити для профілактики цієї небезпечної хвороби? Давайте про це поговоримо.

Попередження наркоманії: що можна зробити

Для запобігання розвитку залежності від наркотиків варто дотримуватися рекомендацій лікаря. Розглянемо основні:

  1. Один із головних чинників, який може допомогти запобігти наркоманії, це раннє залучення до соціального життя. Діти та підлітки, які беруть активну участь у різноманітних соціальних заходах, мають меншу ймовірність зіткнутися з наркотиками. Тому важливо створювати умови для того, щоб молодь мала можливість займатися спортом, танцями, музикою, театром та іншими видами діяльності.
  2. Освіта та інформування. Суспільству потрібно розповідати про шкоду наркотиків, про те, як вони впливають на здоров’я і життя людини. Молодь повинна знати, що наркотичні речовини можуть призвести до серйозних наслідків, включно зі смертю.
  3. Батьківська відповідальність. Батьки відіграють важливу роль у профілактиці наркоманії. Щоб їхні діти не потрапили в компанію, де вживаються наркотики, татам і мамам потрібно бути пильними. Також батьки повинні спілкуватися зі своїми дітьми і вчити їх правильно приймати рішення.
  4. Соціальна підтримка. Люди, які мають підтримку з боку сім’ї, друзів і суспільства, мають меншу ймовірність зіткнутися з наркотиками. Тому важливо створювати умови для того, щоб люди почувалися в безпеці та підтримці.

Команда “Пальміра Плюс” м. Києва також проводить профілактичні заходи. Забезпечує необхідну молоді підтримку. Наприклад, за допомогою поліції та інших органів ми залучили “проблемних” хлопців до робіт на благо нашого міста. Хочеться сказати, що молоді люди з радістю взяли участь в акції.

Що робити, якщо у ваш дім прийшла біда?

Якщо хтось із ваших близьких зіткнувся з проблемою наркоманії, то необхідно звернутися по допомогу в клініку. Якщо цього не зробити вчасно, можна втратити можливість повернути людину до нормального життя. У складних ситуаціях залежного краще скерувати в стаціонар, де він отримуватиме препарати, що полегшують процес лікування. Крім того, у клініці йому зможуть забезпечити необхідний догляд.

Ключовими етапами лікування наркоманії є:

  • очищення організму;
  • робота з психологом;
  • індивідуальні форми роботи в спецгрупах (зазвичай із близькими людьми);
  • реінтеграція.

Останній етап найскладніший, адже залежним людям адаптуватися в соціумі не так просто. Вони відвикли від реального світу, тому перед поверненням до нормального життя відчувають стрес. Крім того, з’являється багато спокус, і поруч немає фахівця, який би допоміг із ними боротися. Від них потрібно тікати самостійно і швидко. Багатьом залежним потрібно починати життя з нуля. Адже в їхньому колі спілкування немає більше місця людям, які вживають наркотики. Саме в цей період, який триває приблизно півроку, важливо не зламатися і не повернутися до колишнього способу життя.

Клініка “Пальміра Плюс” простягає руку порятунку

Звернувшись по допомогу в наркологічну клініку, ви отримаєте кваліфіковану медичну допомогу і підтримку фахівців. Тут працюють лікарі з великим досвідом, які можуть знайти підхід до будь-якого залежного.

Переваги клініки:

  • використання сучасних методик і технологій у лікуванні наркозалежності;
  • наявність програми, спрямованої на підтримку результатів і запобігання рецидивам після проходження курсу лікування;
  • дотримання конфіденційності та захист особистих даних пацієнтів;
  • лікування за індивідуальною програмою;
  • можливість отримати допомогу і консультації з питань соціальної адаптації після лікування.

Наркоманія - проблема, з якою потрібно починати боротьбу вже зараз, і її профілактика є важливим завданням для суспільства. Тож давайте створювати такі умови, щоб людям не хотілося шукати погані компанії, де наркотики - вирішення всіх проблем. Не бійтеся розмовляти з молодими хлопцями та дівчатами. Розповідайте їм про ураження клітин нирок і печінки, про глухоту, зниження інтелекту, безпліддя, проблеми з координацією та про інші “квіточки”, які можуть бути наслідком вживання наркотичних речовин.