Кодування - сучасне вирішення проблеми алкоголізму

Залежність від спиртного – бич людства. Це одна із найбільш глобальних проблем нашого часу. Алкозалежні люди мало соціалізовані, агресивні, доставляють проблеми близьким та оточуючим.

Рішення давно знайдено. Реабілітаційний центр "Пальміра Плюс" надає послуги з кодування від алкоголізму та інших залежностей. Це надійно, перевірено та дає відмінний результат. А також має величезну доказову базу.

Найпопулярнішими є медикаментозне, психологічне та апаратне кодування. Вибір відповідного способу лікування відбувається індивідуально та за згодою пацієнта. Доведено, що насильницьке кодування неефективне, навіть завдає шкоди здоров'ю залежного.

Докладніше про методи кодування

Нарколог оглядає залежного, збирає анамнез та на його підставі розробляє спосіб лікування.

Медикаментозний, або фармакологічний метод – це використання препаратів, що виробляють стійку відразу до алкоголю. Організм закодованої людини перестає сприймати алкоголь і отримувати задоволення або відчуває найжорстокіше похмілля від однієї краплі спирту. Виробляється огида до випивки.

Психологічний спосіб - позбавлення від тяги до спиртного, отриманої роками вживання. Такий метод має найменше рецидивів у майбутньому.

Апаратний або блокадний метод – обмеження збудливості тих ділянок головного мозку, які відповідають за формування залежності. Процедуру виконують найновішими неінвазивними лазерними технологіями.

Можливі посткодувальні симптоми

Досвідчений нарколог завжди правильно збирає анамнез, ставить діагноз та обирає метод лікування. Коли препарат і дозування підібрані правильно, наслідків не буває або проявляються мінімально. Профільний лікар поетапно відстежує стан пацієнта та, за необхідності, коригує метод лікування.

Потрібно пам'ятати, що від прояву негативних симптомів ніхто не застрахований. Тому краще заздалегідь вжити заходів.

Можливі посткодувальні симптоми це:

  • десія
  • зниження лібідо
  • тремор чи навіть судоми
  • непритомний стан
  • мігрень
  • аритмія

При будь-якому негативному симптомі лікар повинен бути повідомлений, щоб вжити заходів щодо коригування способу лікування.

Пацієнти та родичі іноді побоюються виникнення агресії після лікування. Найчастіше це прихована страх подальшої соціалізації залежного. Пацієнтів особливо лякає процедура гіпнозу. І дуже дарма. Процедура гіпнотичного впливу знижує нервозність та дратівливість.

Соціалізація закодованого

Перші дні після кодування виявляться найважчими. Потрібно буде змінити звичний спосіб життя. Бажано змінити місце проживання, змінити роботу. Завести корисні звички. На це йде кілька тижнів. У цей час може виявитися емоційна та психічна нестабільність. До цього потрібно поставитися з розумінням.

Рідним та близьким слід підтримувати закодовану людину. Виявляти турботу та увагу. Знайти спільні інтереси: спорт, рукоділля, прогулянки. В обов'язковому порядку уникати агресії, закидів чи скарг. Через кілька тижнів усі негативні симптоми зникнуть.

Активне включення до соціуму може бути досить складним заняттям. У залежного змінюється хімічний склад крові. До нього більше не входить етанол. Відповідно змінюється і психологічний стан. Закодована людина може відчувати невпевненість і навіть страх перед майбутнім. І тут також важлива підтримка рідних.

І на закінчення

Алкогольна залежність немає на порожньому місці. Нерозуміння, прохолодність стосунків, скандали, невдачі – все це може стати поштовхом до чарки.

Однак це проблема оборотна. Потрібна увага, турбота, доброта та гарна клініка. Звертайтеся до “Пальміру Плюс” – вам завжди допоможуть.

Бережіть себе.

Автор:
Попандопуло Павло Миколайович
Лікар нарколог, психіатр
Оцініть статтю
5/5
5.0