Бупренорфінова програма - Наркозалежність

Лікування бупренорфінової залежності у Києві

Бупренорфін - це напівсинтетичний препарат, що відноситься до класу опіоїдних анальгетиків. Це похідне Тебаїн, природного алкалоїду, який витягується з опійного маку. За хімічним складом має схожість із морфіном. За тривалістю дії бупренорфін перевершує морфін вдвічі: при внутрішньовенному та внутрішньом’язовому введенні ефект триває 6-8 годин.

Лікування бупренорфіном

Застосування бупренорфіну показано для лікування болю, як гострого, так і хронічного, від помірних до сильних і різного походження та характеру, у тому числі болю, викликаного пухлинними захворюваннями. Крім того, перехід з метадону на бупренорфін довів свою ефективність при скасуванні опіоїдів у дорослих та підлітків віком від 15 років.

Дозу препарату має визначити лікар. Зазвичай терапію починають з невеликих кількостей бупренорфіну, які лікар поступово збільшує доти, доки не буде досягнуто оптимального дозування.

Як позбавитись залежності бупренорфіном?

Незважаючи на те, що замісна терапія бупренорфіном довела свою ефективність, препарат може викликати синдром відміни.

Відмова від тривалого вживання бупренорфіну може викликати деякі симптоми, подібні до тих, які виникають після припинення вживання героїну.

Рекомендується, щоб скасування бупренорфіну здійснювалося поступово під наглядом лікаря, щоб запобігти дискомфорту та неприємним наслідкам для людини.

Бупренорфін синдром відміни виявляються такими симптомами:

  • застуди чи грипу;
  • головними болями;
  • порушення сну;
  • нудотою, блюванням, різями у животі;
  • перепадами настрою (дратівливість, конфліктність);
  • втратою апетиту;
  • судоми.

Ці ефекти зазвичай досягають піку в перші 2-5 днів. Деякі ефекти можуть тривати кілька тижнів. Через небажання звертатися до клініки, багато хто цікавиться як самостійно позбутися залежності від бупренорфіну. Різка відміна препарату не рекомендується, оскільки це може спричинити тяжкі симптоми абстиненції.

Для усунення симптомів абстиненції, що виникають при відміні бупренорфіну, можна використовувати інші анальгетики, бензодіазепіни та симптоматичне лікування. Щоб уникнути симптомів відміни, знижуйте дозу на 40%-50% через 2-3 дні.

Аналіз сечі є найпоширенішим методом визначення наявності бупренорфіну. Скільки тримається бупренорфін у сечі та як визначити наявність препарату? Лікар може порекомендувати здати експрес-тест, як правило, позитивний результат буде зберігатися 3 дні.

абстиненції (синдром відміни) можуть тривати 3-4 тижні.

Часті питання | Лікування бупренорфінової залежності:

Як довго бупренорфін залишається в організмі?

Період напіврозпаду бупренорфіну із плазми становить 2-4 години. Вважається, що для повного виведення з організму після прийому однієї дози потрібно близько шести днів, тоді як період виявлення вихідного препарату в сечі становить близько трьох днів.

Як довго ламає Бупренорфін?

Симптоми абстиненції (синдром відміни) можуть тривати 3-4 тижні.

Читайте также: