Особливості лікування генералізованого тривожного розладу (ГТР)- поширення, симптоми

Генералізований тривожний розлад (ГТР) відноситься до одного з поширених психічних розладів. Діагностувати захворювання вкрай складно, адже воно має великий список симптомів, які часто можуть бути ознаками інших недуг. Однією з основних характеристик недуги є стійке відчуття тривоги, яке минає протягом багато часу.

093-500-90-85
Безкоштовна консультація
Ми передзвонимо вам протягом 15 хвилин
Дякуємо за заявку!
Ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин
Индивидуальный пoдхoд к лечению зависимoсти
100% гарантия анoнимнoгo лечения
Эффективнoсть лечения бoлее 70%
Все сoтрудники имеют бoльшoй oпыт рабoты

Згідно з останніми даними, захворювання зустрічається більш ніж у 7% людей на планеті. Найчастіше воно виникає у людей після 30 років, але іноді недуга діагностується у дітей (у більшості випадків у підлітковому віці). ГТР є психічним розладом, який потребує оперативного лікування. У представниць жіночої статі генералізований тривожний розлад трапляється частіше, ніж у чоловіків. Часто захворювання може комбінуватись і з іншими недугами, що значно ускладнює його діагностику.

Основні симптоми при генералізованому тривожному розладі (ГТР)

Захворювання має великий перелік ознак, завдяки яким його можна діагностувати. Деякі їх зустрічаються практично в усіх хворих, але є дуже рідкісні, що виникають нечасто. До таких можна віднести біль у ділянці голови та проблеми зі сном. Але всі пацієнти, які страждають від генералізованого тривожного розладу, стикаються з нав'язливим почуттям тривоги.

У невеликих кількостях це відчуття є корисним, оскільки є захисним механізмом, що виникає в небезпечних ситуаціях в організмі. Але при ГТР тривога та хвилювання присутні у житті пацієнта щодня протягом усього дня. Якщо такий стан триває понад півроку – це свідчить про наявність недуги та необхідність лікування. Крім того, варто відзначити й інші симптоми:

  • почуття втоми;
  • напруга у ділянці м'язів;
  • порушення концентрації;
  • рясна пітливість (особливо в області долонь);
  • почуття тяжкості у грудній клітці;
  • порушення дихання;
  • нав'язливе бажання втекти та сховатися.

Лікування генералізованого тривожного розладу

У центрі «Пальміра Плюс» лікуються пацієнта із цим типом захворювання вже не перший рік. Для отримання ефективного результату лікарі клініки призначають медикаментозну та психотерапевтичну терапію. У першому випадку лікар підбирає препарат, виходячи з отриманих результатів аналізів. Головна мета таблеток – усунути симптоми за короткий час. Це необхідно зробити в тому випадку, якщо пацієнт не може нормально жити через свою недугу.

Психотерапевтична терапія є основною, оскільки саме з її допомогою можна подолати ГТР. Під час лікування хворий відвідуватиме психолога, який допоможе йому навчитися по-іншому ставитися до тривог і страхів. Лікар підкаже, як уникати стресових ситуацій, вислухає переживання хворого, допоможе йому проаналізувати, коли та чому виникає тривога.

093 500 90 85

Відгуки

5/5 Наталка К...

"Біполярний розлад" мені здавалося страшною вигадкою психологів. Ну скаче в людини настрій, що такого? Не можна бути постійно милим, усміхненим або зосередженим. Допоки не зіткнулася особисто.

Мій син завжди добре навчався, був зібраним та активним хлопчиком. Тому я не одразу звернула увагу на його посилене домосідство, спалахи агресії. Потім з'явилася апатія. Настрій почав змінюватись різко, прямо на очах. Він закинув навчання. Міг нахамити і відразу мало не почати плакати. Замикався у кімнаті.

Як добре, що я звернулася до вашої клініки. Ви так легко порозумілися з хлопчиком, підібрали препарати – я досі дивуюся. Нам до повного одужання ще далеко, але я бачу, що син знову захопився навчанням. Велике дякую за допомогу.

5/5 Оля М...

Добрий день. Хочу подякувати за допомогу у лікуванні.

Коли у мене почалися порушення сну, я не надавала цьому особливого значення. Якщо особливо тяжко було, пила снодійне – допомагало. Тимчасово. Потім мене перестало цікавити, що відбувається довкола. Така м'яка байдужість до всього. Я пов'язувала це з перевтомою на роботі. Адже працювала консультантом з техніки багато років і постійно спілкувалася з людьми. Потім втратила роботу, замкнулася вдома та взагалі перестала контактувати з людьми. Нікого не пускала у життя. А там і карантин розпочався. Я абияк освоїла віддалення і працювала, щоб було на що жити. Але коли моя працездатність знизилася, я зрозуміла, що зі мною біда.

Звернутися до вас порадила знайома. Вони з чоловіком пройшли схожу проблему у минулому та були задоволені. Не скажу, що мені сподобалася терапія, але я змушувала себе ходити, слухати та говорити. Пити препарати було гидко, особливо в'яле відчуття після. Але тепер, коли я знову активна та з хорошою роботою, я розумію, як це було потрібно. Дякую за допомогу, гарного дня.