Лікування жіночого алкоголізму

Жіночий алкоголізм, симптоми, лікування. Особливості алкоголізму у жінок. Більшість наркологів вважає, що алкоголізм у жінок не відрізняється від чоловічого

Ціна від 10400 грн

Рейтинг: 4.8

093-500-90-85
Індивідуальний підхід до лікування залежності
Індивідуальний підхід до лікування залежності
100% гарантія анонімного лікування
100% гарантія анонімного лікування
Ефективність лікування понад 70%
Ефективність лікування понад 70%
Усі співробітники мають великий досвід роботи
Усі співробітники мають великий досвід роботи

Жіночий алкоголізм - важке захворювання, що руйнує людину як зсередини, так і зовні. Чітке пояснення причин того, що сучасне суспільство потопає в морі алкоголю, досі залишається невідомим. Потрапляючи в зловісну безодню і проходячи всі стадії алкоголізму, здорові люди практично стають інвалідами. За відносно нормального функціонування організму вони вже не здатні контролювати свої дії та поступово стають зайвим елементом у будові соціуму.

Найчастіше в цьому вирі опиняються представниці прекрасної статі. В останні роки розвиток саме жіночого алкоголізму почав набирати стрімких обертів. Але ж жінку прийнято вважати основним складовим осередку суспільства. Щоб усвідомити всю важливість цієї проблеми і вміти усувати всі передумови розвитку алкоголізму, хворобу, її причини та наслідки потрібно знати в обличчя.

Жіночий алкоголізм - потрібно знати

Фахівці з наркологічних хвороб вважають, що жіночий алкоголізм має більш несприятливий перебіг і прискорений розвиток порівняно з чоловічим. Жіночий організм через свої фізіологічні та анатомічні здібності має знижену толерантність ( переносимість) до спиртних напоїв, а ознаки алкоголізму у жінок стають очевидними за коротший період.

Вроджена нестійкість жінок до спиртного низька з тієї причини, що в їхній печінці та крові міститься менша кількість ферментів, відповідальних за розщеплення етанолу. Також у жінок менше рідини в організмі, здатної розчиняти алкоголь, що надходить.

Слабоалкогольні коктейлі

Слабоалкогольні коктейлі

Від початкової до гострої стадії захворювання, для якої характерна поява абстинентного (похмільного) синдрому, у жінок може пройти від 2 до 4 років. Чоловіки набувають фізичної залежності від спиртного набагато пізніше - через 5 і більше років. Зрозуміло, йдеться про усереднені дані: на практиці бувають і зворотні випадки, що залежать від індивідуальних особливостей організму.

Причини

Здебільшого, жіночий алкоголізм має психологічне підґрунтя. Адже давно відомо - жінки біологічно більш емоційні, ніж чоловіки, вони гостріше реагують на життєві труднощі та частіше впадають у депресії. Найчастіші причини жіночого алкоголізму - це:

 1. Різного роду депресії, невротичні стани.
 2. Почуття самотності (розлад із чоловіком, вдівство), втрата близьких, жертовність (заради сім’ї кинула роботу, стільки зробила для родинного вогнища, а чоловік став зраджувати). Образа, відчуття “непотрібності”, “занурення в нещастя”, відсутність моральної підтримки, подяки і співчуття від рідних.
 3. Нудьга (все добре, але нічим себе зайняти).
 4. Неможливість завести повноцінну сім’ю. Наприклад, багато вічно зайнятих бізнес-леді настільки захоплені роботою, що їм бракує часу і знань для побудови сім’ї, у них немає уявлень про те, як поводитися з дітьми тощо.
 5. Особливості характеру і темпераменту, генетична схильність.
 6. Шлюб із п’яницею, погане оточення.
 7. Клімакс і супутні проблеми.

У всіх перерахованих випадках жінка шукає моментального позбавлення від проблем, вдається до алкоголю як до ілюзії комфорту і тимчасового розслаблення. А незабаром їй потрібна нова доза допінгу.

Симптоми

Алкоголічку зі стажем розпізнати нескладно - за зовнішнім виглядом, поведінкою, звичками. Але успіх лікування вищий, якщо по медичну допомогу звернутися за перших ознак алкоголізму, а їх помітити набагато складніше. Проблема в тому, що у жінок алкогольна залежність формується швидше, ніж у сильної статі. Це пов’язано з тим, що жіночий організм більш чутливий до спиртних напоїв, оскільки в ньому менше ферментів, які сприяють розщепленню алкоголю.

Цим і пояснюється той факт, що для настання стану сп’яніння жінці потрібно не так багато алкоголю. І якщо в чоловіків стійка залежність формується в середньому через 7-10 років після систематичного вживання алкоголю, то слабким жінкам для цього достатньо 3-5 років. І протягом цих років ні їхні родичі, ні близькі знайомі можуть не здогадуватися про згубну звичку.

На відміну від чоловіків, жінки перший час намагаються приховати від оточуючих пристрасть до алкоголю. Вони справно ходять на роботу, займаються домашніми справами, і ніколи не з’являються на людях у стані сильного алкогольного сп’ яніння. Але “зелений змій” вже починає свою руйнівну роботу, і уважна, любляча людина цілком може розгледіти перші ознаки алкоголізму, що зароджується.

Жіночий алкоголізм має симптоми, які можуть наступати непомітно. Часом важко визначити межу між нешкідливими вечорами з келихом вина і настанням залежності. Через це лікування жіночого алкоголізму часто відкладається і хвороба прогресує. Тому потрібно знати ознаки жіночого алкоголізму, щоб встигнути допомогти собі або близьким, почавши курс лікування.

Симптоми

До ознак жіночого алкоголізму належать:

 • Посилення залежності від алкоголю: від спиртного приходить відчуття нетривалої ейфорії, що змінюється агресією та апатією. Для відновлення відчуття радості жінка-алкоголік тягнеться до вживання нової дози.
 • Збільшення кількості випитого спиртного: жіночий організм швидко звикає до випитого обсягу алкоголю. Отже, одне й те саме дозування може не приносити очікуваних відчуттів і потрібне збільшення.
 • Регулярність прийому алкоголю: вживання спиртного до 2-3 разів на тиждень - це перша стадія алкоголізму. Від підвищення частоти розпивання з’являється стійка залежність. Організм не здатний самостійно боротися з тягою до спиртного і просить дозу все частіше.
 • Відсутність захисної реакції на передозування спиртним: здоровий організм відреагує блювотою на перевищення дозування. Організм алкоголіка втрачає цей біологічний бар’єр. Тому залежний не відчуває, що переборщив зі спиртним.
 • Звуження кола звичних інтересів: через постійне перебування в стані алкогольного сп’яніння зменшується потяг до інших родів діяльності, крім посиденьок зі спиртним.
 • Зниження інтелектуальних здібностей і працездатності: мозок починає повільно атрофуватися, алкоголік не встигає відновитися після чергової пиятики. Це позначається на швидкості реакції, здатності до трудової діяльності.
 • Зміна зовнішнього вигляду: жіночий вигляд набуває більш чоловікоподібного вигляду, знижується тембр голосу, жінка виглядає недоглянутою, старою.

Небезпека

Існує думка, що жіночий алкоголізм - хвороба невиліковна. У якому випадку, і за яких обставин подібне твердження може бути істинним? Дійсно, для розвитку і невиліковності захворювання існує низка аспектів, які тією чи іншою мірою породжують і погіршують ситуацію.

Соціальний аспект. Жінці з давніх-давен відведена роль берегині вогнища, матері, тому зловживання спиртним представницями прекрасної статі в суспільстві викликає величезну хвилю осуду. Так повелося, що п’яний чоловік - це цілком буденно, а п’яна жінка - ганьба і привід для різких суджень. У зв’язку з цим багато жінок, які перебувають уже на певній стадії алкоголізму, приховують свою залежність. А хвороба тим часом продовжує прогресувати.

Фізіологічний аспект. Різна фізіологія чоловіків і жінок є причиною того, що алкоголь по-різному впливає на їхні організми. Статура і вага здорової жінки зазвичай завжди менші за ці показники у представників сильної статі. А значить і допустима норма спиртного для осіб жіночої статі набагато нижча.

Жіночий організм відрізняється великим вмістом жирових тканин і меншим вмістом рідини. Так, концентрація етанолу - основної складової алкогольних напоїв - у крові жінки буде трохи вищою. Жирові тканини перешкоджають швидкому виведенню етанолу з організму, зважаючи на уповільнений обмін речовин у них.

Крім того, печінка жінки виробляє обмежену кількість ферменту, що бере участь у процесі розщеплення молекул спирту - дегідрогенази. А шлунок не здатний посилено синтезувати альдегіддегідрогенази, ферменти, що відіграють важливу роль у виведенні з організму алкоголю. У зв’язку з цим метаболізм сповільнюється і алкогольну інтоксикацію представниці прекрасної статі переносять важче в кілька разів.

Психічні порушення при алкоголізмі

Психічні порушення при алкоголізмі

Психологічний аспект. Психологічні розлади можуть стати однією з причин розвитку алкоголізму.
А жінки, як відомо, більш емоційні та вразливіші перед стресами. Особливо небезпечне вживання алкоголю за прихованої депресії, низької самооцінки, різних фобій, розладів сну, тривожності, розладів харчової поведінки. Постійне прагнення позбутися напруги та дискомфорту призводить до втрати почуття міри. Людина вже не здатна оцінювати адекватно тяжкість захворювання.

Стадії

Незважаючи на різний ступінь впливу алкоголю на чоловічий і жіночий організм, стадії алкоголізму мають однакові прояви, як у чоловіків, так і у жінок. Лікарі виділяють всього три етапи розвитку захворювання.

Перший етап. Запої, порушення режиму харчування, трудового режиму - все це свідчить про те, що настала перша стадія алкоголізму. Цей етап характеризується наявністю неспокійного сну, тривожності. Від зловживання спиртними напоями виникають такі нездужання: головні болі, розлади шлунково-кишкового тракту, постійні стрибки артеріального тиску, зниження лібідо та сексуальної активності.

Стадії

Другий етап. Поява ранкового похмільного синдрому - друга стадія алкоголізму. Алкоголік звикає до того, що найкращими ліками від абстинентного синдрому є чергова порція спиртного. Однак це не розв’язує проблему, а лише посилює. У алкоголіків починаються тривалі запої, причиною для яких слугує нездатність узяти себе в руки і небажання протверезіти. Знаходячи все більш і більш непереконливі відмовки, вони знову і знову своє неприємне самопочуття заливають однією, а іноді двома або трьома чарками горілки.

Третій етап. Цей останній етап хвороби може стати фінальною крапкою в житті людини, яка страждає на залежність. На цій стадії і в чоловіків, і в жінок спостерігається яскраво виражена деградація особистості. Присутня неуважність, зниження інтелекту, часткова амнезія, примітивне мислення. Людина перестає розуміти гумор, жарти, з’являються всі ознаки недоумства. Навантаження інтелектуальні та фізичні будь-якої складності виконувати алкоголікам стає не під силу. Відзначається апатичне ставлення до життя, а необхідність що-небудь робити провокує роздратування.

Лікування жіночого алкоголізму

Жінки часто довго приховують факт власного алкоголізму. На відміну від чоловіків вони п’ють на самоті, і близькі не відразу можуть помітити, що щось не так. Лікування жіночого алкоголізму нічим не відрізняється від лікування чоловіків алкоголіків (посилання на лікування алкоголіків). Однак, досвід показує, що лікування психологічної залежності жінок результативніше в групах, де немає чоловіків.

Лікування жіночого алкоголізму

Можливо, це пов’язано з тим, що частою причиною алкоголізації жінки є насильство з боку чоловіка. Тому присутність їх у групах може уповільнити реабілітацію.

Крім того, у змішаних групах наголос у боротьбі із залежністю робиться на чоловічих якостях, таких як сила та лідерство. Загалом жінки дбайливіше ставляться до свого здоров’я і раніше звертаються по допомогу. Тому незважаючи на те, що наслідки алкоголізму в них гірші, відсоток жінок, які кинули, вищий, ніж у чоловіків.

Діагностика

Діагноз ставиться на підставі клінічних симптомів, водночас будь-які методи лабораторних досліджень мають допоміжний характер і не можуть бути свідченням алкоголізму. Як основні діагностичні критерії жіночого алкоголізму розглядають чотири ознаки. Перша - зміна системи цінностей, високе місце алкоголю в списку особистих пріоритетів. Друга - втрата контролю над дозою алкоголю. Третя - продовження вживання спиртного всупереч перешкодам і четверта - розвиток абстинентного синдрому.

Лікування

Схема лікування визначається індивідуально, залежно від тривалості регулярного вживання спиртного, стадії жіночого алкоголізму, стану здоров’я, рівня мотивації, вольових якостей, особливостей особистості та деяких інших чинників. Обов’язковою умовою успішної терапії жіночого алкоголізму є повна відмова від спиртного.

Найкращим варіантом лікування жіночого алкоголізму є тривала реабілітація в клініці. Якщо це неможливо, рекомендується госпіталізація в стаціонар з подальшим амбулаторним доліковуванням. Найчастіше використовують кодування в поєднанні з психотерапевтичним лікуванням. Нині існує безліч методів, що встановлюють фізичну або психологічну заборону на вживання алкоголю. Це дає змогу підібрати найкращий спосіб лікування для кожної пацієнтки.

Профілактика

Профілактика розвитку алкогольної залежності ґрунтується на своєчасному зверненні за лікарською або психологічною допомогою.

Жінкам як побажання

Профілактика

Обговорювати свої душевні переживання тільки з фахівцями, а не з приятельками, які часто можуть радіти з того, що проблеми не тільки в них одних.

Тим, у кого в роду є (або були) питущі родичі, особливо чоловічої статі, бути вкрай обачними у стосунках з алкоголем і на будь-якому етапі намагатися контролювати себе.

Намагайтеся так чи інакше організувати своє особисте життя! Знайте, що здорова і твереза сім’я - найбільше щастя і багатство на цьому світі!

У випадках виникнення будь-яких проблем з алкоголем і підозр на жіночий алкоголізм, слід, не гаючи часу, звертатися по консультації та допомогу до фахівців.

093 500 90 85

Відео

Усі послуги лікування алкоголізму:

 1. Бінарне кодування від алкоголізму (подвійний блок)
 2. Еспераль
 3. Кодування алкогольної залежності за методом Довженка
 4. Кодування лазером від алкоголізму в Києві
 5. Підшивка від алкоголю в Києві
 6. Вшивання ампул від алкогольної залежності в Києві
 7. Кодування від алкоголізму в Києві
 8. Вшивання торпеди від алкоголізму Плюси та мінуси, протипоказання
 9. Ефективне кодування за допомогою гелю Еспераль в Києві
 10. Укол від алкоголізму в Києві, ціна уколу від алкоголю
 11. Лікування білої гарячки у стаціонарі
 12. Приватний витверезник у Києві Пальміра Плюс
 13. Жіночий алкоголізм
 14. Лікування алкоголізму в Києві
 15. Нарколог з виїздом до дому в Києві
 16. Прокапатися на дому
 17. Прокапатися в стаціонарі
 18. Допомога при алкоголізмі
 19. Реабілітаційний центр для алкоголіків
 20. Виведення із запою на дому в Києві та Київській області
 21. Виведення із запою в Києві, стаціонарЧитайте також статті про лікування алкоголізму:

Ціни

ПослугаЦіна
Консультація спеціаліста нарколога1000 грн
Консультація терапевта (первинна)1000 грн
Консультація психолога (первинна)1000 грн
Соціально-психологічний супровід. відвідування клініки 1 р. або 2 р\нед,
- робота з психологом або групова робота
- при необхідності відвідування лікаря
- відвідування триває 2-3 години
- експрес тестування для нарко 1 р\нед

1 раз\тиждень 6 000 грн

2 рази\тиждень 12 000 грн

3 рази\тиждень 18 000 грн

Ін'єкція Тетлонг 2503000 грн
Кодування за методом Довженка6800 грн
Підшивка імплантація Дисульфірам9600грн
Підшивка імплантація Еспераль9900грн
Кодування Потрійний блок7000 грн
Вшивання Налтрексону7900 грн
Пакет послуг амбулаторного лікування 'Нормалізація' Аналізи: цукор, ацетон
-Обстеження: кардіограма, тиск, сатурація.
-Медикаментозне лікування: крапельниця, уколи, таблетки
10400 грн
Плазмаферез1450грн
Виїзд до будинку для виведення із запоювід 4000 грн
Виїзд на будинок для госпіталізації до клінікивід 3500 грн
Пакет послуг амбулаторного лікування 'Нормалізація'
- Аналізи: цукор, ацетон, ацетон.
- Обстеження: кардіограма, тиск, сатурація.
- Медикаментозне лікування: крапельниця, уколи, таблетки
3 000 грн

Пакет послуг амбулаторного лікування 'Потрійний Детокс'

- Аналізи: цукор, ацетон

- Щоденний тиск, сатурація

- Медикаментозне лікування: крапельниця уколи, таблетки

- Препарати із собою

- Психолог

8000 грн (2600 грн/д)

Пакет послуг стаціонарного лікування 'Алко-стоп очищення10діб'
- Аналізи: цукор, ацетон
- Щоденне обстеження: кардіограма, тиск, сатурація
- Медикаментозне лікування: озон-детокс №5, крапельниці, уколи
- Апаратна терапія: НЛОК №5
- Фізіотерапевтичні процедури: електросон. електрофорез за призначенням
- Психолог

палата VIP 88 000грн (6300 грн\д)

палата СТАНДАРТ 59 800 (2800 грн\д)

палата ЛЮКС 84 000 грн (4000 грн\д)

Пакет послуг стаціонарного лікування 'Алко-стоп очищення14діб'
- Аналізи: цукор, ацетон
- Щоденне обстеження: кардіограма, тиск, сатурація
- Медикаментозне лікування: озон-детокс №7< br/> - Апаратна терапія: НЛОК №7
- Фізіотерапевтичні процедури: електросон. електрофорез за призначенням
- Психолог

палата СТАНДАРТ 42 000 (3000 грн\д

палата ЛЮКС 63 000 грн (4500 грн\д)

палата VIP 132 300грн (6300 грн\д)

Пакет послуг стаціонарного лікування 'Алко-стоп інтенсивний очищення 21доби'
- Аналізи: цукор, ацетон
- Щоденне обстеження: кардіограма, тиск, сатурація
- Медикаментозне лікування: озон-детокс № 7
- Апаратна терапія: НЛОК №7
- Фізіотерапевтичні процедури: електросон. електрофорез за призначенням
- Психолог

палата СТАНДАРТ 59 800 (2800 грн\д)

палата ЛЮКС 84 000 грн (4000 грн\д)

палата VIP 132 300грн (6300 грн\д)

 Первинна консультація 1000 грн
Лікування алкозалежності (амбулаторне) від 2800 грн.
Лікування алкозалежності (2-місна палата)від 4000 грн
Лікування алкозалежності (VIP-номер)від 6500 грн.
Виведення із запою вдомавід 3800 грн
Гіпносуггестивна терапія + мед. підтримка

від 7000 грн.

Відгуки

Анна М...

Хотіла б подякувати клініці за допомогу моїй сестрі. Ми вже не знали, що робити. Пропадала талановита та розумна дівчина. Переживши нелегке розставання, вона звикла до алкоголю. Нічого не могли зробити з алкогольною залежністю.

Звернулися до вас, нам порекомендували метод Довженко. Типу він безпечний для організму і дає хороші результати. Сестра після довгих умовлянь погодилася.

Поки що все чудово. Вона знайшла роботу і збирається побачити з хлопцем. Про алкоголь більше не думає. Залежність пройшла. Думає зайнятися спортом та мене підтягнути.
Ще раз дякую

Вікторія Р...

Хочу сказати спасибі за те, що врятували мого чоловіка від алкогольної залежності. Він раніше часто вживав ще до знайомства зі мною. Коли ми з донькою переїхали до нього, пообіцяв, що більше не питиме. Але все одно іноді йшов у запій.

Ледве не втратив роботу. Але проблему алкоголізму визнавати не хотів. Після довгих умовлянь таки пішли до клініки. Лікар одразу зрозуміла, що й до чого. Дуже досвідчена жінка виявилася. Порадила вшивання імпланта Есперал, бо це швидко та надійно. Ми погодились на процедуру. І чоловік пити перестав. Більше на алкоголь не дивиться. Ще раз дякую.

Дмитро Р...

Хочу подякувати клініці та персоналу за допомогу у вирішенні проблеми. Не міг розлучитися зі шкідливою звичкою пити спиртне.

Кілька разів втрачав роботу через те, що йшов у запій. Дівчина після довгих стосунків покинула, не хотіла собі такого життя. Якось уранці я вирішив, що так жити не можна і звернувся до вашої клініки. Мені запропонували внутрішньовенно ввести ліки "Еспераль-гель". Процедура не болісна, майже без наслідків, тільки температура трохи піднялася, це швидко минулося. Лікування допомогло, більше пити не хочеться. З'явилася якась огида до запаху спирту. Життя налагоджується.

Михайло В...

Дякую, що допомогли врятувати батька. Пив запоями, не просихаючи. Вічно з сусідами лаявся, шумів. Мама в такі періоди ходила хвора та втомлена. Ледве вмовили піти до фахівців. Нам запропонували кодування за методом Довженка. Ми сумнівалися, але довірилися фахівцям. І допомогло! Тато вже давно про чарку не згадує. Знову дачею захопився, там лазню доробляє, хоч давно закинув ідею. Навіть помолодшав трохи. Мама не натішиться, ходить квітуча. Із сусідами ми помирилися. Все налагодилось.

Звернулися до вас, нам порекомендували метод Довженко. Типу він безпечний для організму і дає хороші результати. Сестра після довгих умовлянь погодилася.

Артур М...

Жахливо бачити друга дитинства, який скочується в алкоголіки. Це мерзенна залежність, від якої взагалі, здається, немає порятунку. Але я привів його до вашої клініки, нам запропонували введення ліків дисульфірам. Невеликий безболісний укол та залежність пропаде.

Треба тільки стежити, щоб у ліках, наприклад, чи продуктах не було спирту. Стас погодився зробити укол і знову став собою. Забув про дівчину, через яку, власне, почав пити. Знову на велетні ганяє, працює, дівчат на побачення кличе. Я дивлячись на нього і сам узагалі пити перестав. Дякую, що допомогли врятувати друга.

Юрій К...

Ніколи б не подумав, що моя дружина, красуня і розумниця, пристраститься до алкоголю. Ніхто нічого не міг вдіяти. Вона закинула себе, перестала розвиватись. Сім'я для неї втратила сенс. Я звинувачував себе, а потім вирішив відвести її до лікарні. За порадою лікаря зважилися на вшивання імпланту есперал. Я не зовсім розумію, як він працює, але дружина перестала пити. Велике дякую лікарю. Без вашої допомоги моя сім'я розвалилася б на частини. Без дружини сім'ї не було б. Тепер у нас все добре, алкогольна залежність залишилася позаду, як кошмарний сон. Усіх благословень вам.