Що таке бутират?

Що таке бутират і чому він небезпечний? Бутират як наркотик і його вплив на організм. Шкода і наслідки від речовини. Лікування залежності від бутирата.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке бутират?

Бутират - що це

Сам по собі бутират належить до лікарських засобів, однак при вживанні у великих дозах, він може перетворюватися на наркотик. Бутират вважається сильною речовиною, яка стрімко викликає залежність. Бутират досить небезпечний для людини і часом важко передбачити його дію на організм.

Що таке бутират і в чому його особливість?

Як правило, бутират використовують для лікування різних неврологічних захворювань. Також цей засіб можуть призначати для того, щоб зняти м’язовий біль після інтенсивних фізичних навантажень. Однак отримати позитивний ефект від бутирату можна тільки, якщо приймати його згідно з рецептом, який має виписати лікар. В іншому разі він може викликати розлад мислення, чинити токсичний вплив на весь організм. Зовні бутират має вигляд білого порошку з жовтим відтінком, у нього характерний специфічний запах.

Як вживають цей препарат?

Бутират дуже швидко розчиняється в будь-якій рідині. Він містить у своєму складі натрієву сіль. Якщо людина вживає бутират у підвищених дозах, то в такому разі препарат перетворюється на наркотик. Ліки викликають сп’яніння і чинять негативний вплив на весь організм.

Особливості дії бутирату на організм

У медичній практиці бутират застосовують як знеболювальний засіб, для того щоб усунути неврози. Склад препарату досить специфічний і впливає на настрій людини. Якщо вживати цей препарат разом з алкоголем, то в такому разі дія посилюється і відбувається інтоксикація організму. Здебільшого бутират уже є наркотичною речовиною, коли його доза перевищує від 1 до 3 г. Люди, які займаються розповсюдженням наркотиків стверджують, що бутират є чудовою речовиною для того, щоб розслабитися.

На початку препарат дійсно чинить легку розслаблюючу дію. З’являється запаморочення і стан схожий з алкогольним легким сп’янінням. Людина розкріпачується, стає дуже товариською і веселою. Під дією препарату посилюється сексуальний потяг, після першого прийому хочеться спробувати препарат ще. Саме це і є першим дзвіночком виникнення залежності.

Стадії сп’яніння від бутирату

Бутират часто додають у різноманітні коктейлі в нічних клубах, він посилює ефект алкогольних напоїв. Дія від бутирату починається вже протягом кількох хвилин після прийому. Часто людям просто цікаво, який буде ефект від бутирату, але мало хто думає про наслідки від його прийому.

Не варто забувати, що бутират є важким наркотиком, який небезпечний для життя. Дія бутирату може бути різною і залежить від дозування:

 • При легкому сп’янінні людина почувається вільною і щасливою. У неї може бути легке запаморочення.
 • Сп’яніння середньої тяжкості. З’являються порушення в координації рухів, поведінка більше схожа на неадекватну, збільшується сексуальне тяжіння.
 • Важкий ступінь сп’яніння. Людина втрачає контроль над собою, може зануритися в глибокий сон або ж не контролювати свою поведінку зовсім.

Крім того, незаконне вживання наркотиків може призвести до арешту і судових наслідків, включно зі штрафами та тюремним ув’язненням.

Наслідки від прийому бутирату

Коли спочатку від вживання препарату людина відчуває приємне відчуття і розслабляється, вона забуває про небезпеку цієї речовини. При підвищеному концентраті бутират викликає:

 • Почуття тривоги.
 • Порушення в роботі головного мозку.
 • Відсутня можливість самоконтролю.
 • Відбуваються збої в дихальній системі.

Ефект від препарату можна відчувати протягом 2 і навіть 3 годин. Але для того щоб вивести речовину повністю з організму, може знадобитися не менше доби. У разі прийому великої кількості бутирату відбувається отруєння організму, яке може супроводжуватися такою низкою симптомів:

 • нудота і блювота;
 • дезорієнтація в просторі;
 • порушення мовлення;
 • втрата свідомості;
 • кома;
 • блідість шкірних покривів.

Якщо не надати людині своєчасну медичну допомогу, то вона може померти від інтоксикації організму. Усунути дію препарату можна тільки за допомогою спеціальних медикаментів.

Як позбутися залежності, яка виникає від прийому бутирату?

Мода і бажання бути як усі в компанії або спробувати щось новеньке, може обернутися дуже трагічно. Часто бажання просто повеселитися може призвести до виникнення важкої і смертельної залежності. Препарат має специфічний вплив як на організм, так і на психіку.

Бажання повернути відчуття щастя призводить до того, що людина збільшує прийом бутирату, що зі свого боку формує залежність. Доза може збільшуватися і тоді отруєння просто неминуче. У людини просто формується звикання. Залежність від бутирату проявляється в:

 • Тривалого безсоння.
 • Депресії.
 • Серцевих нападах.
 • Тривожному розладі.
 • З’являється агресія, неадекватна поведінка.
 • Виникають проблеми з печінкою.

Вживання такого засобу, як бутират, може призвести до дуже важкої інтоксикації організму з незворотними наслідками або навіть смертельними наслідками. Якщо людина вже систематично вживає бутират, то вона не зможе сама впоратися з цією залежністю, допомогти можуть тільки фахівці.

Такий небезпечний наркотик, як бутират, може тільки створити ілюзію, що від його вживання поліпшується настрій і вирішуються всі проблеми. Насправді все залишається таким самим. Неможливо позбутися проблем шляхом прийому цього препарату. Навпаки можна тільки погіршити свій фізичний і психічний стан, втративши будь-який контроль над власним життям.

Впоратися із залежністю можна тільки за допомогою фахівців. Команда “Пальміра Плюс” готова надати допомогу кожному, хто зіткнувся з подібною залежністю і потребує допомоги та підтримки.