Що робити, якщо ваша дитина вживає наркотики

Встановіть чіткі та жорсткі правила, які не піддаються змінам щодо ситуацій, що провокують вживання наркотиків Вашою дитиною. Він повинен точно знати вашу реакцію на ті чи інші його поступки. Серед таких правил можливо, наприклад, заборона спілкування з сумнівними друзями.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що робити, якщо ваша дитина вживає наркотики

Що робити, якщо ви дізналися, що ваша дитина вживає наркотики?

Батьки часто не здогадуються про те, що їхні діти зазнають впливу наркотиків. Як зрозуміти, що дитина вживає наркотики і чому це відбувається? У шкільні роки діти багато часу проводять у колі своїх ровесників і хочуть домогтися від них поваги та визнання. У студентстві залишивши рідну оселю, надані самі собі. Бажання спробувати нове або стати “своїм” у новій компанії часто підштовхує підлітка до залежності. Батькам важко прийняти цю реальність чи усвідомлення проблеми приходить надто пізно, коли ситуація виходить з-під контролю.

Як дізнатися, чи вживає дитина наркотики?

Дітям, як правило, важко приховати зміни в поведінці, тому батьки та вчителі повинні завжди бути настороже щодо раптових змін у поведінці, навіть якщо ці зміни здаються характерними для дорослішання або статевого дозрівання.

Основні ознаки залежності

Зверніть увагу на ознаки наркотичної залежності, щоб бути цілком упевненим у своїй думці. Не панікуйте, поставтеся до ситуації з холодним розумом. Слідкуйте за змінами з різних сторін. Основні ознаки того, що дитина вживає наркотики: Фізіологічні:

  • шкірні покриви набули блідого відтінку;
  • відсутність або порушення апетиту і як наслідок втрата у вазі;
  • хода стає хитка і незграбна;
  • очі стають червоні, каламутний відтінок склер, іноді присутні мішки чи синці під
  • очима;
  • нечітка та повільна мова.

Психологічні:

  • різкі перепади настрою, як правило, без зрозумілих причин;
  • конфліктність у школі, інституті, часті прогули без важливих причин; сонливість або безсоння, зниження інтересу до всього, що відбувається навколо;
  • нове коло спілкування, брехня, агресивне ставлення до критики;
  • порушення пам’яті.

Якщо ви дізнаєтеся, що ваша дитина вживає наркотики, це, звичайно жахливо. Але не варто впадати у відчай і опускати руки — підліткова наркоманія, на жаль, є досить поширеною проблемою в багатьох країнах світу.

Як допомогти наркоману?

Ви не знаєте що робити, якщо дитина вживає наркотики, прийміть ситуацію, поставтеся до цього серйозно.

Перший і найважливіший крок — поговорити з підлітком. Однак до цього слід підходити дуже м’яко, не вказуючи на недоліки дитини та не принижуючи її. Не звинувачуйте, не поводьтеся грубо, оскільки наркотично залежні також дуже схильні до самоушкодження і навіть самогубства.

Наступним важливим кроком — розробка плану дій залежно від серйозності проблеми: підліткам може знадобитися велика психологічна і навіть емоційна підтримка, а також лікування залежності. Це мають вирішувати професіонали, а не батьки чи самі залежні.

FAQ:

Що робити, якщо дитина стала наркоманом?

Важливо, щоб дитина усвідомлювала, що вона хвора і не може легко відмовитися від 'поганих звичок'. Внаслідок хімічної залежності хворий боїться симптомів абстиненції, і коли батьки намагаються змусити своїх дітей припинити вживання наркотиків, це сприймається так, ніби їх змушують страждати.

Єдиний спосіб вирішити цю проблему - звернутися до спеціалізованої клініки, але наркотично залежні соромляться свого становища, а іноді навіть бояться самостійно звертатися по допомогу. Тому важливо забезпечити адекватну емоційну підтримку.

Як захистити дитину від наркотиків?

Регулярно проводьте час зі своїми дітьми, приділяючи їм увагу. Беріть участь та проявляйте інтерес до їх захоплень та занять.

Як наркотики впливають дітей?

Наркотичні речовини пригнічують зростання та розвиток дитини, також погіршується імунна система. Тому підлітки, які вживають наркотики часто хворіють на респіраторні захворювання та запалення дихальної системи. Серйозні наслідки виникають із боку психіки, часто поведінка дитини змінюється до невпізнанності.

Які органи страждають від наркотиків?

Усі наркотичні речовини, незалежно від шляху потрапляння в організм, ушкоджують:

  • нервову систему (насамперед порушення мозку);
  • сечовидільну систему, у деяких випадках до ниркової недостатності;
  • імунну систему та органи дихання;
  • порушення роботи печінки;
  • серцеві порушення та тромбози;
  • кістки та зуби стають тендітними і руйнуються,
  • нігті - ламкими і набувають жовтого кольору.

Пацієнти можуть померти від зараження крові внаслідок використання брудних шприців, тромбозу судин. Також вживання наркотиків може спричинити такі серйозні хвороби як СНІД, вірусні гепатити В і С.