Що таке ломка у наркозалежної людини?

Що таке ломка?

Що таке ломка? Кожна людина, котра зіткнулася з проблемою наркозалежності чи то у себе в сім’ї, чи то в оточенні, певно що, чула це слово. Що воно означає?

Якщо розмовляти термінами, то це – «абстинентний синдром» або «синдром відміни». Ну а якщо наблизиться до суті питання, то це страждання, які відчуває людина, котра вживає наркотики, в той час, коли відсутня речовина.

Чому виникає ломка?

Відповімо на питання «чому виникає ломка» по-простому на початку. Так, уявіть собі ситуацію: організм «безнапасно» постійно отримує якусь дозу певної речовини. До речі, зазвичай, вона ще й збільшується. Відбувається це кожен день…
Який логічний висновок можна зробити? Звичайно, організм людини звикає до цього… Що ж буде, якщо її забрати? Виникає певний, м’яко кажучи, дуже сильний дискомфорт.

Що відбувається з мозком людини?

Что такое ломка фотоЩо відбувається з мозком людини, коли вона вживає наркотики і коли припиняє це робити?
Отже, у нашому мозку є певні «відділки» для нейромедіаторів. Нейромедіатори – це гормони, які відповідають за задоволення, спокій, сон і так далі. Їх у нас ну дуже багато.
До чого це? Коли у мозок надходить певний наркотик, то кількість цих гормонів сильно підскакує. Що ж він робить у такому випадку? Звичайно, створює нові «відділки». Навіщо? Адже опанувати двадцять цих нейромедіаторів, наприклад, десять таких «відділок» ну ніяк не можуть…
Що виходить в підсумку? Звичайно, ці «відділки» після вживання нікуди не зникають.  Відповідно, щоб відчути радість або задоволення, потрібна тепер більша кількість нейромедіаторів. Самостійно організм їх виробити, звичайно, не може…
Ось і виходить в результаті: жити не хочеться, нічого не хочеться, спати неможливо, терміново потрібно вжити хоч що-небудь…

Що відбувається в організмі людини?

Ви чули коли-небудь, що залежний відчуває також сильні фізичні страждання? Що це може бути? Голова болить, суглоби викручує, шлунок неадекватно працює… Грубо кажучи: купа неприємних відчуттів, які ніхто не хоче відчувати.
Чому ж вони виникають? І коли? Найчастіше фізична ломка спостерігається при вживанні опійних наркотиків.
До речі, знаєте чому викручує суглоби? Опійні рецептори знаходяться у м’язах людини. Так, коли наркотик перестає надходити, то вони починають несамовито бунтувати.
Всі інші наслідки виникають через те, що наркотик – це сильна отрута повільної дії. Звичайно, він провокує неполадки та «зламання» у тілі людини…

З перших вуст…

Для наркозалежного ломка – це найстрашніше… Той хто пережив це на собі підтвердить, що таке точно нікому не побажаєш…

«Коли не можеш спати… Тижнями. Наче кожну кісточку ламають повільно і безжалісно. Неможливо сидіти на одному місці. Біль. Страждання. Знову біль…»
«Голоси, галюцинації, знову голоси… Нав’язлива параноя: не зрозуміло, де правда, а де брехня. Тривога, страх, істерика…»

Звичайно, кожна речовина має свою специфіку. Але ломка – це неминуче щось неприємне і небажане…
По суті, якщо говорити навіть про злочинність або необдумані вчинки, то найчастіше саме в стані ломки їхнаркозалежні і роблять… Окрім цього, вона не дає людям наважитися на свободу та лікування наркоманії…

По скрипту

Ясна річ, що просто говорити наркозалежному «не бійся» навряд чи спрацює. Що ж робити? Для того щоб полегшити його стан можна вдатися до послуг детоксикації.
Єдиний нюанс, що вона не розв’яже проблеми повністю. Тому краще, звичайно, продовжити лікування наркоманії в реабілітаційному центрі.
«Пальміра Плюс» може в цьому допомогти.