Що таке Амфетамін

Амфетаміном - що це? Короткий історичний огляд. Як фармацевтична речовина впливає на організм, де застосовується? Успішне лікування амфетамінової залежності в стаціонарі.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке Амфетамін

Амфетамін - характеристики, механізм, застосування, лікування залежності

Амфетамін (скор. від α-метилфенілетиламін) - синтетичний стимулятор центральної нервової системи та анорексигенний засіб, похідне фенілетиламіну. Механізм дії заснований на посиленому синаптичному вивільненні моноамінових нейромедіаторів.

Амфетамін є рекреаційною психоактивною речовиною, здатною викликати психічну залежність. У багатьох країнах також обмежено застосовується в медицині під час лікування СДУГ і нарколепсії. Обіг амфетаміну обмежений міжнародним і національними законодавствами.

Вперше Амфетамін був знайдений вченим Лазером Еделяном у 1887 році. Однак уже в 1934 фармацевтична компанія почала використовувати його як інгалятор від астми. Незабаром препарат був поширений серед військових для того, щоб вони могли боротися з втомою і сонливістю.

Препарат набув настільки великого поширення, що 1954 року багато японських підлітків уже вживали Амфетамін. Саме з цього періоду і почалася Амфетамінова епідемія.

Особливості та властивості

Препарат впливає на рухову діяльність і мовленнєву активність. Амфетамін здатен підвищити працездатність, усунути сонливість. Вплив на нервову систему відображається в появі почуття занепокоєння, тривоги, тремору. Нерідко препарат викликає психоз і паніку.

Механізм впливу амфетаміна

Механізм впливу препарату

Коли Амфетамін потрапляє в організм, то він провокує викид дофаміну і норадреналіну в досить великих кількостях. Залежність формується протягом 1-2 вживань.

Вплив препарату на організм

Амфетамін впливає на нервову систему, що викликає ейфорію. Людина стає більш самовпевненою, поліпшується її самопочуття, а також концентрація уваги. Також препарат може викликати такі симптоми:

  • зіниці стають розширеними;
  • серце б’ється набагато швидше;
  • з’являється сухість у роті;
  • озноб.

Після того як закінчується термін дії препарату, то у людини починає змінюватися поведінка, вона стає агресивною, нервовою.

Фармакологічні особливості

Перед тим як створювати фармакологічну продукцію Амфетамін очищується. В основному препарат випускається у вигляді капсул і таблеток. Вживання медикаменту викликає залежність, тому його реалізація суворо контролюється.

Застосування Амфетаміну в медицині

Амфетамін використовують у медичній практиці для лікування синдрому дефіциту уваги, а також гіперактивності. Медикамент здатний знижувати збудження. Препарат виписують строго за рецептом і ведеться предметно-кількісний облік.

Застосування Амфетаміну в медицині

Стаціонарне лікування амфетамінової залежності

Позбавлення від залежності від психотропних речовин є складним випробуванням, але з правильним лікуванням і підтримкою відновлення стає можливим. Під час лікування амфетамінової залежності в стаціонарних умовах ви отримаєте допомогу досвідчених фахівців, які проведуть безпечну детоксикацію і допоможуть впоратися з симптомами абстиненції. Також будуть проведені терапевтичні сеанси, спрямовані на виявлення основних причин залежності, а також навчання стратегій подолання тяги і тригерів. Лікування в стаціонарі забезпечує анонімність і повну підтримку з боку фахівців, включно з індивідуальними сеансами з психологом і психотерапевтом.

Джерела:

  1. Амфетамін - Вікіпедія
  2. Механізм дії амфетаміну: відкриття досліджень
  3. Застосування амфетаміну в медицині: огляд досліджень