Що таке Снюс?

Снюс за ефектом схожий на дію сигарет. Механізм впливу на організм полягає у накопиченні нікотину в кровотоку. Снюс вважається шкідливим для здоров'я, і хоча він менш небезпечний, ніж традиційне куріння, його споживання слід обмежити.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке Снюс?

Снюс і його небезпека

Снюс – це вид тютюнового виробу без диму, який виробляється у різноманітному вигляді та використовується як загубний тютюн. Снюс випускають у дозованих упаковках або розсипчастому вигляді. У процесі користування снюс розташовують між яснами та губами, частіше верхніми, на певний час — від декількох хвилин до півгодини, щоб він повільно надходив у кровоносне русло, не торкаючись дихальної системи.

Пам’ятайте, що споживання цих продуктів шкідливе для здоров’я, тому медики рекомендують скоротити їх споживання. Якщо ви маєте залежність від снюсу або від класичної сигарети — почніть міняти своє життя. Міністерство охорони здоров’я до цих пір відмовляється визнати снюс засобом для припинення куріння. Снюс вважається шкідливим для здоров’я, і хоча він менш небезпечний, ніж традиційне куріння, його споживання слід обмежити.

Снюс почав своє існування чотириста років тому у Швеції. Він швидко набув популярності в рідній країні, пізніше набрав обертів у Норвегії, країнах Європейського союзу та Сполучених Штатах. ВООЗ забороняла використання цієї речовини, оскільки були вивчені негативні ефекти впливу на людський організм. Але на території України снюс, як і раніше, легальний і його можна безперешкодно придбати як у столиці, так і в інших містах країни.

Форми та склади снюсу

Це речовина, що складається з безлічі компонентів: подрібнений тютюновий лист, значна кількість нікотину та додаткові компоненти, такі як вода, ароматичні добавки з різними фруктовими та трав’яними смаками. Також у складі присутні консерванти, про які написано вище, вони сприяють збереженню якості продукту.

Снюс буває кількох видів: розсипчастий та в пакетиках. Візуально він схожий на неоднорідну масу білого або коричневого кольору.

Порційний продукт продається у паперових перфорованих пакетах у різному грамуванні — від кількох міліграмів до кількох грамів. У продажу є пакетики в міні розмірі - 0,3-0,4 г., стандартний розмір - 0,8 - 1 г, і розмір побільше - 1,5 - 2 г. Покупець самостійно визначається з потрібним дозуванням, виходячи з особистих потреб .

Про порційний снюс вперше почули 1979 року. У цьому року продукт почав користуватися величезної популярності. Жінки віддають перевагу мінімальним дозам, чоловіки прихильники стандартних розмірів.

Розсипний снюс реалізується за вагою у невеликих картонних коробках. Такий варіант користується популярністю у досвідчених споживачів, які можуть визначити потрібну дозу. У такому вигляді загубний тютюн реалізується за вагою і зазвичай стандартна доза вживання становить від одного до двох грамів. Перед використанням речовини, пальцями або спеціальним аплікатором формується грудка, яка закладається найчастіше під верхню губу.

Як діє снюс?

Снюс за ефектом схожий на дію сигарет. Механізм впливу на організм полягає у накопиченні нікотину в кровотоку. Снюс містить набагато більше нікотину, ніж звичайний сигаретний тютюн, але незалежно від цього сума кількості речовини, що надходить, однакова, що при вживанні загубного тютюну, що при курінні.

Від вживання цього продукту відбувається приплив сил, бадьорості та покращується емоційне тло. Також відзначається тахікардія, підвищення кров’яного тиску та спазм периферичних судин. А при зниженні рівня нікотину в кровотоку виникає хронічна втома, диспепсія, біль голови і запаморочення.

Протягом півгодини після вживання в організм потрапляє близько 15 нг/мл, через деякий час доза досягає 30 нг/мл. При використанні снюсу в організм людини потрапляє набагато менше шкідливих речовин, ніж при звичайному акті куріння. Виробник снюсу позиціонує свій засіб як безпечний і “корисніший”, ніж сигаретний тютюн.

Снюс це наркотик?

Незважаючи на те, що в снюсі міститься більше нікотину, він не впливає на людську свідомість і не входить до групи заборонених речовин на території України. Його, як і стандартні сигарети, можна придбати у Києві та багатьох інших містах.

Безліч фахівців звертає увагу на те, що хоч загубний тютюн і легальний на території країни, проте здатний викликати залежність.

Щоб збільшити продаж продукту виробники стверджують, що снюс сприяє зниженню тяги до куріння і, таким чином, допомагає назавжди позбудеться тютюнової залежності. Але не все можна приймати за чисту монету. Правдою є лише те, що снюс здатний скоротити кількість сигарет, що викурюються, але ніяк не допомагає позбутися подібної згубної звички.

Адже надалі, позбавившись куріння, можна безперешкодно «пересісти» на смоктальний тютюн, так що нікотинова залежність нікуди не зникне.

Звикання до снюсу з’являється набагато швидше, ніж до стандартних сигарет. До того ж, якщо тримати його в ротовій порожнині близько 5-10 хвилин, то до кровотоку буде проникати досить велика доза нікотину. У спробах замінити куріння вживанням снюсу ви ризикуєте перейти від простого наркотику до складнішого. За статистикою, після вживання снюсу люди знову повертаються до звичайних цигарок.

Діти в підлітковому віці знаходять швидку прихильність до даної речовини і надалі перетворюються на запеклих курців. Якщо вчасно не вжити правильних заходів, то в майбутньому залежність перейде у складнішу форму.

Як роблять снюс сьогодні?

Основна відмінність між снюсом та іншими формами бездимного тютюну полягає в тому, що він виробляється шляхом пастеризації тютюну, а не його ферментації.

  • Збір тютюну

Тютюн збирають у серпні. Зазвичай збирається вручну зрізавши рослини з їхньої основи, а потім знявши листя, або за допомогою машин, які здирають листя з тютюнової рослини, поки воно ще знаходиться в землі.

  • Класифікація

Тютюн доставляється на виробниче підприємство, де він сортується. Листя, уражені шкідниками та вірусами, видаляють. Люксові бренди викидають навіть листя з полів, де використовуються пестициди. Відбирається тільки найкраще. Після сортування листя промивають видалення залишків агрохімікатів.

  • Пастеризація

Поверхні відсортованого та промитого тютюнового листя висушують для видалення зовнішньої вологи. Листя не зневоднюються, як при приготуванні тютюну, що вдихається. Потім їх нагрівають до температури нижче температури горіння тютюну.

Однак через це він втрачає свій смак, що водночас і добре, і погано. Добре в тому сенсі, що менше дратує рота, і погано, тому що втрачає характерний смак тютюну.

  • Смак

Тут виробники виявляють творчий підхід. Є снюс різних уподобань. Найважливіше, що потрібно додати на цьому етапі, це харчова сода. Вона підвищує рН продукту. Вищий pH збільшує біодоступність нікотину і робить його готовим для засвоєння організмом. На цьому етапі також додається волога.

Виробники тримають у секреті точну пастеризацію та рецепт смаку, оскільки саме ця стадія надає різним брендам їх ароматів, смаків та інших характерних властивостей.

  • Порції

Снюс продається на вагу або порціями. Суміш упаковується у герметичну тару після ароматизації. Порційний снюс розфасований у пакети із целюлози.

Що більше шкодить здоров’ю цигарки чи загубний тютюн?

Всі продукти, що містять тютюн, несуть непоправну шкоду здоров’ю людини. Вони здатні викликати найсильнішу прихильність до нікотину, що згодом позначається на стані загального здоров’я. На сьогоднішній день медики не дають чіткої відповіді, що несе більшої шкоди людині — снюс чи цигарка.

Про те, з якою швидкістю виникає прихильність, можна судити за швидкістю потрапляння наркотику до ЦНС. В результаті прийому згубного тютюну нікотин спочатку потрапляє в мозок, не торкаючись дихальної системи. До речі, у стандартній дозі снюсу знаходиться вп’ятеро більше нікотину, ніж у звичайній цигарці. Тому патологічна прихильність до такого тютюну розвивається в рази швидше і виявляється набагато сильнішою. Розібратися з такого роду «хворобою» неможливо без кваліфікованої підтримки.

Жувальний тютюн має не тільки велику кількість нікотину, але й більше тридцяти канцерогенів, які при тривалому вживанні ініціюють ракові захворювання. Проте, чіткого зв’язку між снюсом та онкологією не простежується.

Споживання згубного тютюну вважається підвидом наркоманії. За статистикою, прийом снюсу в підлітковому віці сприяє виникненню стійкої прихильності, внаслідок чого тінейджери надалі стають курцями цигарок.

Важливо! Загубний тютюн не допоможе позбутися згубної звички, оскільки це така ж нікотинсодержащая речовина.

Тютюн далеко не безпечний. Будь-який його різновид завдає шкоди людині. Високий рівень нікотину – це основна причина розвитку залежності. Відмовитися від снюсу складніше, ніж від сигарети, тому обійтися без спеціалізованої допомоги неможливо.

Підліткова залежність

Через широку доступність снюсу, він користується популярністю у школярів. Також, через те, що він дешевший за сигарети, підлітки, які мають обмежений бюджет, віддають перевагу саме цьому виду тютюну. На відміну від цигарок, снюс легко вживати непомітно, до того ж він не залишає неприємного запаху на руках, тілі та одязі. Це величезний мінус, оскільки батьки не можуть визначити, що дитина вживає наркотичні речовини.

Вживати смоктальний тютюн у підлітковому віці є вкрай небезпечним, оскільки організм не сформований повною мірою.

Вплив снюсу на організм:

  • зупиняє зростання;
  • порушує когнітивні процеси;
  • знижує пам’ять та концентрацію уваги;
  • підвищує дратівливість та агресивність;
  • робить імунітет сприйнятливим до різних інфекцій;
  • збільшує ризик розвитку онкологічних процесів у шлунково-кишковому тракті;
  • знижує працездатність, спричинює хронічну втому;
  • послаблює м’язи та посилює потовиділення;
  • ароматизатори сприяють виникненню алергічних реакцій.

Дослідженнями доведено, що ті, хто насамперед почав приймати загубний тютюн, протягом 4 років замінюють його на звичайні цигарки. А це означає, що всі перераховані вище ефекти поповнить ще й патологічна прихильність до куріння.

Стійка залежність починає формуватися у підлітків через кілька спроб вживання снюсу. Надалі можливі епізоди ламання. У тому випадку, якщо було помічено прояви залежності, необхідно отримати консультацію лікаря-нарколога.

Наслідки вживання згубного тютюну

Нікотин - це інсектицид, який внаслідок тривалого прийому смоктального тютюну, сприяє розвитку безлічі несприятливих наслідків для людського організму. Крім підвищених цифр АТ, спазму судин, хронічної втоми, головного болю, зловживання може викликати й інші згубні наслідки, такі як:

  1. Карієс, запалення навколишніх тканин зуба, виразки ротової порожнини, ясен, щік.
  2. Приводить до порушення обміну вуглеводів і надалі сприяє розвитку цукрового діабету.
  3. Нікотин ушкоджує стінки судин та викликає накопичення на них атеросклеротичних бляшок, які, у свою чергу, беруть участь у розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда, ішемічний або геморагічний інсульт, гіпертонічна хвороба, ІХС.
  4. Сприяє розвитку ракових захворювань порожнини рота, молочної залози.
  5. Вживання снюсу при вагітності суворо протипоказане, оскільки він згубно впливає на плід і підвищує ризик виникнення передчасних пологів.
  6. Прийом загубного тютюну викликає спазм судин і не дозволяє крові потрапляти до чоловічого дітородного органу, що у подальшому призведе до імпотенції.
  7. Підвищує збудливість та агресивність.
  8. Знижує рівень пам’яті та розсіює увагу.
  9. Послаблює імунітет.

Як лікують патологічну прихильність до жувального тютюну?

Першочергово, вживаючи снюс, формується психічна та фізична прихильність до нікотину. Неможливо позбутися такої залежності самостійно. Лише 5% людей здатні це зробити. Для лікування знадобиться допомога досвідченого психотерапевта, який зможе запропонувати такі методи лікування:

  1. Медикаментозне, з використанням спеціальних препаратів – Цитизін, Бупропіон, Чампікс та інші.
  2. Нікотинзамісна терапія у вигляді спеціальних пластирів та жувальних гумок.
  3. Групова психотерапія.
  4. Вплив на людську психіку з допомогою гіпнозу.
  5. Акупунктура - метод на спеціальні точки, при стимуляції яких відбувається антипатія до подібних речовин.

Метод лікування такого роду патологічного уподобання визначається персонально для кожної людини і залежить від різних показників. Насамперед від тривалості та способів застосування тютюну, віку курця та інших індивідуальних особливостей. Процес лікування від залежності в обов’язковому порядку підкріплюється наступною реабілітацією на психічному рівні.

Комплексний підхід у лікуванні цієї недуги знижує ймовірність відновлення залежності надалі та змусить відмовитися від будь-яких тютюнових виробів. Важливо правильно підібрати мотивацію для залежного, він повинен самостійно усвідомити наявність проблеми та мати бажання її вирішити.

FAQ:

Який ефект від снюсу?

Він дарує приплив енергії, покращує настрій, збільшує частоту серцевих скорочень, в результаті звуження судин підвищується артеріальний тиск. При зниженні рівня нікотину в кровіі, простежується хронічна втома та напади головного болю, а згодом нудота.

Навіщо приймають снюс?

Навіщо приймають снюс?

Снюс дозволяє отримати задоволення від дії тютюну, без неприємного запаху диму. За своєю суттю, тютюн такого типу — це суміш із води, харчової соди, солі та попередньо подрібненого тютюнового листя. Соду додають з метою забезпечення швидкого проникнення нікотину до кровотоку.

Чим відрізняється снюс від сигарет?

Снюс містить більшу концентрацію нікотину, ніж звичайні сигарети, тому звикання виникає набагато швидше. У 1 пакетику снюсу міститься від сімдесяти міліграм нікотину на один грам тютюну. Одна сигарета містить від шести до восьми міліграмів нікотину, а в міцніших марках - до п'ятнадцяти міліграмів на один грам тютюну.

Що буде, якщо у тебе знайдуть снюс?

Людина, яка вживає або займається збутом снюсу, не нестиме кримінальну відповідальність за це.

Смоктальний тютюн — це легальний тютюновий виріб, який безперешкодно можна придбати на території України особам, які досягли повноліття. Снюс є забороненою речовиною у багатьох країнах. Раніше законодавчим органом України було оголошено обмеження щодо продажу деяких виробів з тютюну, проте загубний тютюн не входить до цього списку. На сьогоднішній день досить легко купити його в різних інтернет-магазинах.

Чому заборонено снюс?

Незважаючи на те, що в Україні снюс досі легальний, медики забороняють його прийом. Про шкідливість такого роду тютюну відомо давно, його споживання може стати причиною онкологій травної системи та викликати зміни психіки, такі як:

  • погіршення пам'яті та розфокусування уваги,
  • невмотивована агресія,
  • підвищена нервозність,
  • головний біль.

Страждає і травна система, це проявляється виникненням нудоти, блювання, розладом випорожнень. Щодо серцево-судинної системи - проявом тахікардії, підвищенням кров'яного тиску).

В результаті прийому снюсу, у переважній більшості випадків пошкоджується слизова оболонка рота, страждають ясна та зуби.

Зважаючи на згубний вплив на людський організм, продаж снюсу заборонений у багатьох країнах світу, крім України, Норвегії, Сполучених Штатів та Швеції. За рекомендаціями Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я в більшості європейських країн жувальний тютюн заборонено починаючи з 1993 року.

Що гірше снюс чи куріння?

Викурити сигарету можна за кілька хвилин, а снюс розсмоктується близько години, що сприяє більшому проникненню нікотину до крові. Виходячи з того, що грудка тютюну для розсмоктування кладуть в ротову порожнину - це значно збільшує швидкість його всмоктування. За словами наркологів, снюс у 5 разів небезпечніший, ніж цигарки.

Як зрозуміти, що людина приймає снюс?

Цей тютюн не має специфічного запаху завдяки наявності різних ароматизаторів. Тому розпізнати людину, що вживає, можна тільки за наявності спеціальної коробочки або порційного пакетика з тютюном.

Але існують і непрямі ознаки:

  1. Поведінка

    Характерна міміка, жувальні або розсмоктують рухи, нестабільний настрій, тривожність, невмотивована агресія, розсіяність, зниження працездатності.

  2. Зовнішні зміни

    Зниження маси тіла, зміна кольору обличчя, синці під очима. Частішають такі симптоми, як головний чи серцевий біль, захворювання ротової порожнини.

За якими симптомами та зовнішніми ознаками можна визначити, що людина зловживає снюсом?

  • утруднення дихання;

  • головний біль, запаморочення;

  • тахікардія;

  • набряк слизової оболонки носа;

  • дискомфорт у горлі, кашель;

  • постійна дратівливість;

  • відсутність апетиту;

  • диспепсичні розлади;

  • порушення та уповільнення розумових процесів;

  • розфокусування уваги.

Чи можна вважати снюс наркотиком?

Він складається з тютюну, води, солі чи цукру. Ці компоненти не належать до наркотичних, тому тютюн такого виду не вважається наркотиком. Через те, що снюс викликає сильну залежність, його прирівнюють до наркотичного засобу.

Чи можна ковтати слину під час снюсу?

Часте ковтання слини може викликати різні диспепсичні розлади на кшталт блювоти і порушень випорожнення, тому слину необхідно спльовувати. Слина може бути зеленою, коричневою, липкою або надмірною.

Які смаки у снюсу?

Бренди та виробники пропонують безліч смаків. Найбільш відомі свіжа м'ята, перцева м'ята, яблуко, чорниця та інші смаки фруктів.

Снюс пахне так само, як цигарки?

Ні, зовсім не пахне. Оскільки при вживанні снюсу тютюн не спалюється, він не виробляє неприємного запаху чи шкідливого диму.

Чи містить снюс більше нікотину, ніж сигарети?

Снюс доступний із різними варіантами міцності нікотину. М'якіші версії мають низьку концентрацію нікотину, яка майже не схожа на звичайну сигарету. Однак деякі різновиди мають набагато більшу концентрацію нікотину, ніж сигарети.

Снюс і нюхальний тютюн — це те саме?

Ні, це різні продукти. Снюс - це волога форма ароматизованого орального тютюну. Нюхальний тютюн є сухою порошкоподібною формою тютюну, яку споживають, вдихаючи його через ніс.

Як снюс впливає на кровообіг?

Покращує кровообіг за рахунок збільшення ударного об'єму та частоти серцевих скорочень.

У чому різниця між шведським та американським снюсом?

Шведський варіант більш вологий та швидше розсіює нікотин, ніж американський варіант. Американський снюс відомий тим, що дає м'якіший, але більш тривалий ефект, тоді як шведський снюс діє швидше.