Детоксикація після прийому спиртних напоїв - класифікація, особливість проведення

Необхідність проведення детоксикації при тривалому вживанні алкоголю. Особливості кожного виду процедури, способи проведення

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Детоксикація після прийому спиртних напоїв - класифікація, особливість проведення

Детоксикація - головний помічник при тривалому вживанні алкогольних напоїв

Вивести всі токсини, що скупчилися в організмі під час вживання спиртного, можна за допомогою процедури під назвою детоксикація. Вона дає змогу повністю зняти всі симптоми похмілля і нормалізувати роботу організму.

Детоксикація: перший крок до тверезості

Під час вживання спиртовмісних напоїв у великих кількостях відбувається інтоксикація організму, що впливає на багато органів людини. За допомогою процедури вдасться:

 1. відновити імунну систему;
 2. нормалізувати роботу органів;
 3. налагодити метаболічні процеси;
 4. повністю вивести токсини.

Під час тривалого вживання алкоголю перше, що необхідно зробити - це провести детоксикацію. Тільки після цього можна переходити до лікування залежності, зокрема проходити курс реабілітації, виконувати кодування. Існує кілька видів процедури, а саме:

 • з використанням медикаментів
 • на підставі народних засобів;
 • із залученням спеціальних апаратів.

Медикаментозна детоксикація: особливості

Призначається в тому разі, якщо в людини діагностують отруєння спиртом середньої або важкої форми. У такому разі необхідно звернутися до лікарів, оскільки лікування відбувається в стінах лікарні. Хворий почувається погано, у нього можуть спостерігатися такі симптоми, як блювота, сильний головний біль, порушення дихання, підвищений тиск. За відсутності лікування людина може впасти в кому або померти. Для нормалізації стану пацієнта використовуються препарати, в тому числі:

 1. Абсорбенти. З їхньою допомогою відбувається виведення отрути з організму.
 2. Седативні медикаменти. Дозволяють відновити емоційний стан пацієнта, справляють заспокійливий ефект.
 3. Гепатопротектори. Дозволяють налагодити правильну роботу печінки.
 4. Вітаміни. Комплекс підбирається для відновлення пошкоджених органів.
 5. Кардіопротектори. Покращують роботу серцевої системи.

Детоксикація здійснюється шляхом встановлення крапельниці. Її склад підбирає лікар, виходячи зі стану пацієнта і результатів обстежень.

Детоксикація за допомогою апарату

Буде потрібна тільки в разі важких форм отруєння алкоголем. Проводити процедуру можна тільки в стаціонарі. Існує кілька різновидів апаратної детоксикації, а саме:

 • Гемодіаліз. Очищення організму відбувається без залучення до процесу нирок.
 • Плазмаферез. У процесі детоксикації клітини крові відокремлюються від плазми, відбувається їх фільтрація.
 • Гемосорбція. Процес фільтрації крові відбувається з використанням абсорбентів.

Даний тип процедури призначається не у всіх випадках, оскільки кожен різновид очищення має низку протипоказань.

Детоксикація за допомогою народних методик

Очищення таким способом підходить тільки в тому разі, якщо отруєння легкого ступеня. Перше, що необхідно зробити - це відновити водний баланс. Зневоднення виникає внаслідок вживання великої кількості алкоголю, тому допомогти організму повернутися до нормального стану можна за допомогою вживання великої кількості води, зокрема мінеральної, соків, відварів на основі трав, легкого бульйону.

Не варто перевантажувати шлунково-кишковий тракт і печінку, тому варто відмовитися від вживання сильно жирної та смаженої їжі. Необхідно ввести в раціон більше свіжих овочів і фруктів, а також злаків. Для відновлення організму потрібні сили, тому хворому потрібно добре висипатися і відпочити.

Детоксикація - це дія з виведення шкідливих речовин з організму. Нині відомо близько 7 млн. хімічних речовин і сполук, з яких 60 тис. застосовуються в діяльності людини. На міжнародному ринку щорічно з’являється 500…1000 нових хімічних сполук і сумішей. Шкідливою називається речовина, яка під час контакту з організмом людини може спричиняти травми, захворювання або відхилення в стані здоров’я.

Як визначити наявність в організмі токсинів?

Вашій увазі представлено тест, який складено на основі даних досліджень, що показали, які симптоми найчастіше проявляються в людей, які зазнали впливу радіації, шкідливих хімічних речовин, алкоголю, наркотиків і різних медикаментів. Мета цього тесту полягає в тому, щоб визначити, які з проблем Вашого здоров’я викликані присутністю токсичних речовин у Вашому організмі.

##

Види токсичних речовин

Токсичні речовини - термін, який використовується для позначення наркотиків, хімічних або будь-яких отруйних і шкідливих для організму речовин. Токсини отруюють наш організм - руйнують природний баланс в організмі, порушують обмін речовин, послаблюють імунітет, призводять до збоїв у роботі внутрішніх органів і підвищують ризик розвитку всіляких захворювань.

Детоксикація

В організм людини шкідливі речовини можуть проникати через органи дихання, шлунково-кишковий тракт і неушкоджену шкіру. Токсичні речовини порушують нормальний хімічний баланс людини або втручаються в природні хімічні процеси організму. Деякі з них можуть спричинити повну катастрофу, перешкоджаючи або заважаючи життєво важливим функціям організму, роблячи його слабким або хворим.

Що таке детоксикація?

Детоксикація - руйнування та знешкодження різних токсичних речовин хімічними, фізичними або біологічними методами.
Небагато людей насправді знають, що таке детоксикація, хоча десь уже щось чули і мають певне уявлення. Прояснимо, що таке детоксикація і з якою метою її проводять.

В організм людини шкідливі речовини можуть проникати через органи дихання, шлунково-кишковий тракт і неушкоджену шкіру. Токсичні речовини порушують нормальний хімічний баланс людини або втручаються в природні хімічні процеси організму. Деякі з них можуть спричинити повну катастрофу, перешкоджаючи або заважаючи життєво важливим функціям організму, роблячи його слабким або хворим.

Організм людини має свої природні механізми детоксикації, за допомогою яких він намагається себе очистити - це травна система, дихальна система, система сечовиділення та шкірні покриви.

Шкідливі речовини, які впливають на здоров’я людини:

 • промислові отрути, що використовуються у виробництві: наприклад, органічні розчинники, паливо, барвники;
 • отрутохімікати, що використовуються в сільському господарстві: пестициди, інсектициди;
 • лікарські засоби, наркотики та алкоголь;
 • побутові хімікати, що використовуються у вигляді харчових добавок (оцтова кислота), засоби санітарії, особистої гігієни,
 • косметика тощо;
 • біологічні рослинні та тваринні отрути, які містяться в рослинах і грибах, у тварин і комах.

Коли людина регулярно вживає наркотики, організм намагається пристосуватися до його присутності. Природні процеси починають перериватися або змінюватися. Наркотики спалюють або позбавляють організм життєво важливих поживних речовин, таких як вітамін В1 і кальцій.

##

Детоксикація в медичних установах.

Лікування наркозалежних у наркологічних клініках проводять за допомогою методів детоксикації:

лікування методом детоксикації розраховане на 7-10 діб стаціонарного лікування, у цей період наркозалежний отримує медикаментозну терапію: знеболювальні, снодійні, гепатотропні, антиаритмічні та гіпотензивні препарати. Наркозалежному проводять курс інфузійної та еферентної терапії, вітамінотерапію, апаратні методи лікування.

Інша модель детоксикації - ультрашвидка опіоїдна детоксикація, досить щадний метод, оскільки наркоман у цей час не відчуває жодних больових відчуттів. Метод ультрашвидкої опіоїдної детоксикації дає змогу зменшити тривалість гострого абстинентного синдрому до 6-8 годин і скоротити термін перебування в стаціонарі до 1-3-х діб.

Оскільки ультрашвидку опіоїдну детоксикацію проводять під наркозом, цей метод можна застосовувати тільки за наявності в наркологічній клініці оснащеного блоку інтенсивної терапії та розгорнутої анестезіологічної служби.

Детоксикація методом плазмаферезу не тільки сприяє виведенню шлаків і токсинів, а й перешкоджає накопиченню лікарських препаратів в організмі.

Детоксикація методом озонотерапії перешкоджає загостренню вірусних гепатитів В і С, мінімізує токсичний вплив наркотиків на печінку, стимулює імунітет і пом’якшує симптоми опіатного абстинентного синдрому.

Методи декотсікаціі в реабілітаційний центрах з використанням медикаментів.

Деякими реабілітаційними центрами проводиться детоксикація за допомогою медичних препаратів, які самі зі свого боку бувають по суті токсинами або наркотичними речовинами. Хоча на деяких етапах лікування наркоманії показує деякі видимі симптоми поліпшення, така детоксикація нерідко завдає швидше шкоди організму, ніж користі.

Але жодні інші ліки не можуть допомогти людині позбутися наркотиків, оскільки зрештою і ці лікарські препарати доведеться виводити з організму за допомогою детоксикації. Краще спочатку проводити детоксикацію без будь-яких хімічних речовин і медичних препаратів. У тих центрах, де не проводять детоксикацію, результати сумнівні.

У деяких центрах реабілітації проводиться детоксикація методами навіювання і кодування. Будь-які дії, зокрема й детоксикація, мають проходитися накрозалежним усвідомлено, людина має розуміти, що відбувається, і бути з цим згодна. І якщо людина приймає рішення позбутися шкідливих речовин, то це має бути її власне рішення, а не нав’язане або впроваджене за допомогою гіпнозу або навіювання. Детоксикація необхідна кожному, хто коли-небудь вживав наркотики.

Методи детоксикації в реабілітаційних центрах без використання медикаментів.

Є ще один із способів детоксикації при наркоманії, який використовується в реабілітаційних центрах.

Цей спосіб не призначений для зняття ломки, цей етап включено в комплексну програму реабілітації наркозалежних людей і людей з алкогольною залежністю. Детоксикація в основному необхідна під час реабілітації наркоманії та алкоголізму. Детоксикацію також використовують для загального очищення організму від токсинів.

Під час наукових досліджень було зроблено і підтверджено одне з відкриттів, яке полягає в тому, що залишки наркотиків та інших отрут застряють у жировій тканині тіла і зберігаються там навіть через багато років після їхнього прийому. Залишки наркотиків можуть продовжувати чинити негативний вплив на людину через довгий час після того, як дія наркотику припинилася.

Найефективніша детоксикація це та, яка використовує природні біологічні методи. Така детоксикація існує. Припинивши вживати наркотики, надалі люди можуть розплачуватися за це роками. Наркотики і токсини “застряють” у тканинах організму - переважно в жирових тканинах - і залишаються там на довгі роки після того, як людина вживала їх.

Відкладення наркотиків можуть починати діяти роками пізніше, спричиняючи в людини непередбачувані прояви, начебто вона щойно знову прийняла наркотик. Героїн, кокаїн, екстазі, мескалін, пейот, марихуана - це лише деякі речовини, що здатні “ застрявати в організмі” та пізніше приводитися в дію або активізуватися повторно, начебто людина щойно їх прийняла. І тільки детоксикація може впоратися з цією проблемою.

Навіщо потрібна детоксикація? Медичні препарати, харчові консерванти, транквілізатори, пестициди, хімічні речовини також можуть накопичуватися в тканинах, і пізніше спричиняти різні негативні реакції. І поки в тілі “замкнені” реальні токсичні речовини, і поки не проведена детоксикація, вони можуть (впливати) активізувати повторно всі відчуття, отримані в моменти вживання цих речовин.

Наркотики та отрути можуть змінити ставлення людини до життя та інших людей. Вони можуть зупинити будь-яке вдосконалення або розвиток особистості, і перешкодити наданню допомоги розуму і душевному стану людини. Виходом є детоксикація. Для тих, хто вживав наркотики, не існує іншого способу врятуватися, який був би ефективним. Дотримуючись стандартного розкладу, детоксикація проводиться для більшості людей протягом 2-3 тижнів.

Люди відчувають багато змін у міру того, як відкладення наркотиків виводяться з організму з потом, і їхній вплив із кожним днем стає дедалі меншим і меншим. Доти, доки людина не перестає відчувати повторну активацію прийнятих у минулому наркотиків, саме для цього проводиться детоксикація.

Детоксикація проводиться під уважним наглядом. Детоксикація передбачає біг, потіння в сауні, вживання вітамінів і мінеральних речовин, і все це призначено для того, щоб разом із потом вивести з організму накопичені токсичні речовини. Коли детоксикація завершена, колишні наркомани зазвичай кажуть, що вони буквально відродилися до “нового життя”.

Через те, що детоксикація передбачає великі фізичні навантаження, перед її початком необхідно отримати дозвіл від лікаря. Детоксикація - це важливий крок у процесі успішної соціальної адаптації наркоманів, тому що це виведення з організму залишків наркотиків, для того, щоб людина більше не піддавалася, сама того не бажаючи, шкідливому впливу наркотиків, які вона колись прийняла. Детоксикація відновлює початкові функції організму.

Не використовуючи жодних медикаментів, гіпнотичного навіювання, насильства і кодування, детоксикація є найефективнішим і природним методом виведення з організму наркотиків.

Детоксикація є основною частиною програми позбавлення від наркотичної залежності. Тому найефективніша детоксикація - це та детоксикація, яка використовує біологічні методи, після якої не потрібно буде усувати наслідки її проведення, це та детоксикація, яка буде ефективною та стабільною впродовж тривалого часу, це та детоксикація, яка позбавить людину від наркотиків і зробить її вільною.

Детоксикація - це шлях до очищення організму від токсичних речовин та їхніх шкідливих впливів на розум і тіло людини. Детоксикація - це єдиний метод кинути наркотики. Детоксикація є частиною програми реабілітації наркоманів.