Як позбавитись від алкоголізму без відома хворого?

Як позбавитись від алкоголізму без відома хворого на даної недуги? Хіба для цього не потрібна участь людини, яка уражена нею?..

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як позбавитись від алкоголізму без відома хворого?

Чи можна без відома хворого вилікувати залежність?

Підтримка близької людини, яка страждає від залежності, це прояв уваги, безмежної турботи, а також бажання врятувати будь-що-будь. Ймовірно, ви замислювалися про способи допомогти рідній людині, навіть не розкриваючи своїх намірів. Але важливе питання виникає: чи можна справді лікувати залежність без відома самого пацієнта? Це етичне питання стоїть перед нами як складна головоломка, про яку варто замислитися.

Як це має відбуватися?

Важливо зрозуміти близьким пацієнта те, що таке лікування не тільки неефективне, а й реалізувати його практично неможливо. Тому насамперед із залежним працюють досвідчені психологи, які допомагають розібратися з внутрішніми конфліктами і допомогти пацієнту самостійно прийняти рішення лікуватися.

Навіть якби такі заходи схвалювала сучасна медицина, як би це було б можливо без згоди самого пацієнта? Давайте припустимо такі варіанти:

  1. Під гіпнозом або уві сні;
  2. Непомітно підмішати в їжу якісь “блокатори потягу до алкоголю”.
  3. Записати на прийом до психолога, не пояснюючи причини.
  4. Таємно вилити весь алкоголь, який хворий приносить додому.

Ви самі розумієте, що запропоновані методи не тільки несерйозні, а й навіть комічні. Адже справжня боротьба з алкогольною залежністю набагато складніша і вимагає раціональних підходів.

Пам’ятайте, що самостійно ви не зможете вилікувати залежність близької людини, поки вона сама не висловить бажання змінитися. Важливо розуміти, що підтримка і допомога сім’ї важливі, але успіх у боротьбі з алкогольною залежністю залежить насамперед від настрою самого пацієнта.

Коли залежна людина не визнає факт своєї залежності від алкоголю

Давно доведено, що для успішної боротьби з будь-якою залежністю необхідна внутрішня згода і щире прагнення. Це включає в себе усвідомлення шкоди, яку завдає своєму життю власна поведінка, а також готовність до змін і наполегливе прагнення до дій. Яким же має бути бажаний настрій у людини, яка страждає від алкогольної залежності?

  • Згода пацієнта на проходження лікування через спеціальні програми. Ці методики розроблені як для стаціонарного так і для амбулаторного лікування. Часто ми пропонуємо нашим пацієнтам участь у зборах “Анонімних Алкоголіків”. Такий підхід демонструє важливу роль і підтримку серед людей, які опинилися в подібній ситуації.
  • Зміна свого погляду на алкоголь - тепер алкоголь не найкращий друг, а ворог, який заважає жити і розвиватися.
  • Більш креативний варіант.

Сфокусувати увагу на власній поведінці та погляді на світ навколо. Часто буває так, що залежні люди бачать “смітинку” в чужих очах, але величезну “колоду” у своїх власних - вони не помічають. Їм зручніше звинувачувати оточуючих у недосконалості та несправедливості. Саме в цій плутанині вони найчастіше зазнають невдачі, опиняючись знову захопленими алкоголем.

Отже, незважаючи на всі зусилля, яких можуть докласти рідні, щоб приховати свої наміри щодо лікування залежної людини, досягнення бажаного результату практично неможливе без активної участі та усвідомлення проблеми з боку самого хворого.

Адже відсутність глибокого розуміння наслідків алкоголізму, а також обмежений доступ до відповідної інформації створюють серйозні труднощі в утриманні власної волі. Ці перешкоди ще більше посилюються, коли втручаються сторонні особи, які не володіють повним розумінням складності ситуації.

Але як позбутися алкогольної залежності, якщо рідна людина навідріз відмовляється від допомоги?

Багато родичів наших пацієнтів, не знайшовши діалогу із залежним, впадають у відчай. Це особливо актуально, коли алкоголік наполегливо відмовляється визнати наявність проблеми і бачить своє життя і власне відображення в дзеркалі як щось абсолютно нормальне. Навіть за таких явних ознак порушення:

  • Звільнення з роботи.
  • Постійні конфлікти на побутовому ґрунті.
  • Нехтує правилами особистої гігієни.
  • Погіршення пам’яті, а іноді не пам’ятає цілі епізоди з власного життя.
  • Часті скандали, а подекуди побої в сімейному колі.
  • Перестає ночувати вдома.

На все це залежний знайде виправдання та відмовки. Як правило, вони не тільки збивають з пантелику, а й заганяють у глибокі депресивні стани, розкладаючи віру в те, що майбутнє може змінитися в кращий бік. У такі моменти, важливо звернутися до самого себе і переглянути своє ставлення:

  • Вирішуємо всі проблеми за алкозалежного.
  • Прощаємо і терпимо п’яні витівки.
  • Даємо засоби на похмілля, “адже так шкода його”…
  • “Пилимо” з ранку до вечора, щоб кинув “цю горілку” нарешті!

Такі підходи тільки збільшують ступінь залежності. В результаті близька людина продовжує бунтувати і вести розгульний спосіб життя.

Наші досвідчені фахівці готові допомогти впоратися з алкогольною залежністю. Не варто проходити цей шлях самотужки. Зверніться в нашу клініку, і ми допоможемо полюбити життя без вживання алкоголю.