Як позбавитись від алкоголізму без відома хворого?

Як позбавитись від алкоголізму без відома хворого?

Як позбавитись від алкоголізму без відома хворого? Стоп… А хіба не потрібна участь самої людини з такими проблемами у позбавленні від них?

Це схоже на якусь дивну річ… Але, на жаль, не в нашому випадку. Відчай та відчуття безвиході змушують нас ставити такі питання. Та йти на відчайдушні кроки.

Що Ви маєте на увазі?

Перш ніж досконально розібрати таку, здавалось би, абсурдну тему, хотілось би запитати… А що ж Ви маєте на увазі? Як взагалі можна ліквідувати ті чи інші складнощі, знову ж таки, без участі тої людини, яка їх має?
Можна трохи пофантазувати:

 1. Коли залежний спить, виконувати сеанси гіпнозу.
 2. Підсипати у їжу якісь «блокатори потягу до алкоголю».
 3. Водити людину до психолога наче через те, що у «неї сьогодні поганий настрій». Але зовсім не по причині вживання оковитої.
 4. Тихо виливати всі спиртні напої вдома. А ще, платити гроші товаришам, щоб ті не давали пити.

Це не серйозні методи. Скоріш жартівлива пародія на можливість простішого варіанту. Але, навіть застосовуючи щось подібне людину не можна врятувати. Її навряд чи зупинить маніакальне бажання покінчити зі спиртним назавжди, якщо Ви про це…

Коли алкозалежний не в курсі…

Доведено, що для боротьби з тою чи іншою залежністю необхідна згода та бажання самої людини. Її розуміння, що своєю поведінкою вона знищує власне життя. Та, готовність до змін. А також рішучість до певних дій.
Яке налаштування бажане для алкозалежного?

 1. Згода на лікування за допомогою спеціалізованих ефективних програм. Це можуть бути як відділення психосоціальної допомоги, так і амбулаторія, періодична групова терапія, зібрання «Анонімних Алкоголіків». При чому, перші показали свою ефективність шляхом зміни поведінки та мислення. А останні, довели її, як подальший етап підтримки тверезості.
 2. Трансформування поглядів на алкоголь. Якщо до цього він вважався «другом», почати сприймати його, як «ворога».
 3. Концентрація на своїй поведінці та відношенні до навколишнього світу. Дуже часто залежні, як кажуть, бачать скалку в очах інших, а у своїх добрячу колоду не помічають. Їм легше обвинувачувати всіх у недосконалості та несправедливості. І, на цьому вони зазвичай спотикаються, загрузаючи знову в спиртному.

Тобто, хай там як, коли алкозалежний не в курсі, він не може розуміти все описане вище. Тому, навіть «чарівна паличка» йому не допомогла б. Адже, без усвідомлення коренів алкоголізму та отримання інформації про нього, надзвичайно важко стримувати себе. Що вже казати, коли це намагатимуться робити сторонні люди.

Але ж як позбавитись від алкоголізму без відома хворого?

Прочитавши усе та поглянувши на свій конкретний випадок можуть опуститися руки… Коли алкоголік навідріз відмовляється від визнавання проблеми. Та не бачить у своєму зображенні у дзеркалі та житті нічого поганого.
Він же може бути впевнений, що «все добре», навіть коли:

 1. Втратив роботу.
 2. Чинить побутові розбої.
 3. Припинив про себе дбати.
 4. Має «білу гарячку».
 5. Періодично втрачає пам’ять.
 6. Нехтує рідними та близькими.
 7. Рідко ночує вдома.

На все будуть знайдені відмовки та виправдання. І, такі моменти змушують впадати у депресивний стан та втрачати віру у щось краще. Як же тоді діяти?.. Сфокусуватися на собі!
Як ми себе поводимо?

 1. Розв’язуємо проблеми алкозалежного.
 2. Прощаємо кожні п’яні «вибрики».
 3. Даємо кошти на похмілля, «адже так шкода його»…
 4. «Пилимо» з ранку до вечора, щоб кинув «цю горілку» нарешті!

Річ у тім, що таким чином ми можемо «душити» залежних. Та створювати для них «тепличні» умови для вживання. У них нічого більше не залишатиметься, як розслаблятися, бунтувати та займатися розгульним способом життя.
По суті, це – співзалежні, «хворі» відносини, які й спричиняють розвиток алкоголізму у тому числі. Тому, якщо вже й хочеться не долучати алкоголіка до лікування, можна сконцентруватися на них. До речі, доволі часто родичі, які починали займатися своїм одужанням провокували мотивацію у залежних. От і виходило, таке собі, позбавлення від недуги без відома самих уражених нею!

Які методи використовувати вам, обирайте самі. Але, все ж таки, можливо Вам допоможе ця стаття та змінить погляди на алкогольну залежність та підходи до неї!