Як побороти наркотичну залежність? Лікування?

Як побороти наркотичну залежність, або лікування наркоманії, розглядалося у студії телеканалу "Київ" на тедепередачі "Ранок у мегаполісі" спільно з "Пальміра Плюс"...

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як побороти наркотичну залежність? Лікування?

Як можна впоратися з наркотичною залежністю?

На жаль, наркотична залежність є досить поширеною. Тому вимагає від фахівців наркологічних клінік максимально ефективних методик і підходів до лікування залежностей від різних наркотиків. Сьогодні багато фахівців, які займаються лікуванням наркозалежних пацієнтів, мають різні точки зору і відповіді на питання, як можна побороти згубну звичку.

Існує безліч різних пропозицій, які дозволяють знизити відсоток людей, які мають наркотичну залежність, наприклад:

  • Посилити міру покарання за вживання і розповсюдження наркотичних засобів.
  • Надавати своєчасну медичну допомогу, щоб не виникало звикання, проводити детоксикацію організму.
  • Ховати наркотичні речовини.
  • Жорстко контролювати поширення заборонених речовин аж до повної ліквідації.

Ці всі пропозиції безумовно хороші, але чи справді вони є ефективними. Для того щоб детальніше розібратися в цій проблемі, на телеканал “Київ” до студії були запрошені гості:

  • Керівник наркологічної клініки “Пальміра Плюс” Линник Олексій Сергійович.
  • Волонтери від наркологічної клініки “Пальміра Плюс” Ткачук Валентин і Миколайчик Катерина.

Спеціальний ефір був підготовлений до Міжнародного дня боротьби з наркотиками, а також їх незаконним продажем.

Які питання розглядалися в ефірі?

Знайти відповідь на запитання: Як побороти наркотичну залежність? Не так вже й легко. Незважаючи на масу різних думок від провідних фахівців, знайти 100% відповідь досить важко. Однією з головних тем ефіру було надання психосоціальної допомоги залежним.

З чого все починається?

У кожного пацієнта є свій тригер, з якого все і починається. У якійсь ситуації або ж за певних обставин виникає “збій”. Він і є відправною точкою того, що людина стає на шлях деградації та намагається розв’язати свої проблеми досить деструктивними методами.

Олексій Сергійович помітив, що найголовніше під час роботи з пацієнтами, у яких є залежність, спробувати знайти справжню причину, через яку людина почала вживати наркотичні засоби. Від чого вона хотіла втекти, втекти, або ж, що хотіла забути в такий спосіб. Саме коли визначено справжні причини, через які людина почала вживати наркотики, можна отримати максимальний ефект від лікування.

Безумовно медикаменти дають позитивний результат і самопочуття пацієнта поліпшується, але ж без виявлення справжньої причини важко запобігти подальшому вживанню наркотиків. Адже очистивши організм від токсинів, людина не отримає полегшення і не вирішить свої проблеми.

Якщо буде визначено, чому людина почала вживати наркотики, то тоді після усвідомлення і опрацювання цієї проблеми, пацієнту буде легше сформувати новий шлях. Він навчитися розв’язувати свої проблеми без наркотичних речовин або алкоголю.

Існує таке поняття як тригерна ситуація - це коли у людини є певні негативні спогади, які своєю чергою впливають і формують певну поведінку.

Чи впливає місце проживання на прийом наркотиків?

Існує думка, що для того, щоб залежний впорався і кинув вживати наркотики, йому необхідно змінити обстановку і поміняти місце проживання аж до міста. Однак, зміна фізичного місця проживання аж ніяк не впливає на справжню причину, через яку людина почала вживати заборонені засоби.

Так, безумовно зміна звичних знайомих, особливо тих, які разом із залежним вживають наркотики, позитивно вплине на пацієнта, але не допоможе впоратися із залежністю. Насамперед необхідно розібратися в собі. Зізнатися в помилках або вчинках, які мучать зсередини, пробачити дитячі образи або кохану людину. Тільки тоді можна домогтися позитивного результату і впоратися із залежністю від наркотиків, яка не проходить від залежності особистих проблем.

Раніше наші пацієнти Катерина і Валентин міняли місце проживання, щоб кинути вживати наркотики, але це їм не допомогло, і справжню допомогу вони отримали саме у своєму рідному місті.

Наскільки масштабною є проблема?

Розвиток технологій та інтернет-простору, безумовно, має позитивний вплив. Однак існує низка таких проблем як дитяча наркоманія. Сьогодні діти з ранніх років мають доступ до інтернету. Батьки часто забувають приділяти їм належну увагу та виховання і можуть рідко цікавитися їхнім життям. Але смартфони не можуть замінити батьківську любов. Дуже часто в наркотиках діти шукають:

  • Можливість бути значущим. Дитина хоче бути в тій чи іншій групі, де її вважатимуть “своєю”.
  • Заміну батьківської любові. Відчуваючи свою непотрібність, діти можуть шукати підтримку і любов абсолютно в невизначених компаніях, які ні до чого доброго не приведуть.
  • Намагаються заглушити біль несправедливості, булінгу, нерозділеного кохання тощо.

Діти та підлітки дуже вразливі і вони як ніхто інший потребують підтримки та турботи. Наявність сучасних ґаджетів спрощують життя і дають змогу дитині почуватися сучасною. Однак вони не повинні займати максимальну кількість часу, щоб дитина не шукала собі підозрілих друзів, які порадять групи чи сайти, де можна знайти щось для “гарного настрою”. Насправді масштаби проблеми дуже великі, бо сьогодні в психо-соціальних відділеннях лікуються навіть школярі.

Якщо момент, коли дитина пристрастилася до наркотиків з якоїсь причини, було упущено, тоді варто обов’язково звертатися до центрів за психосоціальною допомогою. Наші фахівці зможуть повернути людину до нормального і щасливого соціального життя.