
Як побороти наркотичну залежність?
Як побороти наркотичну залежність? Відповісти на це питання намагаються маса спеціалістів. І, правду кажучи, їм досить важко прийди до якогось одного рішення.
Думки щодо правильного розв’язання проблеми різняться від радикальних до максимально лояльних:
- Посадити у в‘язницю;
- Ліквідувати розповсюдження;
- Заховати наркотики чи від наркотиків;
- Лікувати та інше.
То що ж робити? Щоб краще у цьому розібратися, до студії телеканалу «Київ», на телепередачу «Ранок у мегаполісі», було запрошено:
- Керівника філіалу «Пальміра Плюс» м. Києва Лінника Олексія Сергійовича.
- Волонтерів «Пальміра Плюс» Ткачука Валентина та Миколайчик Катерину.
Ефір був присвячений Міжнародному дню боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним обігом.
Отже, про що конкретно йшла мова? Дієвий метод лікування наркоманії – надання психосоціальної допомоги наркозалежним, та справжню суть даної хвороби… Тож, частково ми опишемо декотрі моменти обговорення у статті.
Корінь залежності
«З чого все починається?…» Здається, до чого тут корінь залежності? Але, він має значення! Оскільки, це може підказати де у людини відбувся «збій», котрий спричинив вдавання до деструктивних методів розв’язання своїх проблем.
Так, Олексій Сергійович розповів, що важливим етапом лікування наркоманії, або ж боротьби з нею, є робота із минулими травмами. В разі її проведення під час процесу одужання, ефективність усіх паралельних дій направлених на знищення хвороби – суттєво зростає.
Таким чином, потрапивши у ту чи іншу тригерну ситуацію, наркозалежний знатиме чому він на неї реагує так чи інакше. Та, відповідно, зможе змінити модель своєї реакції на таку, яка йому не буде приносити шкоду.
Тригерна ситуація – це та, яка викликає певні спогади, котрі, у свою чергу, породжують певну поведінку.
Міф щодо зміни місця проживання
Дуже довгий час вважалося, що для ефективного лікування наркоманії потрібно обов’язково змінювати не просто місце, а місто та регіон проживання. Чому? Адже, вдома, так би мовити, дуже важко покинути «погану звичку». Оскільки, постійно відбувається «зустріч» зі старими знайомими чи місцями вживання. Як казали раніше, це додатковий стресор, який може спровокувати зрив.
Але, виявляється, що це не є необхідністю та не впливає на успіх одужання від хвороби. Тобто, найбільше значення мають не зовнішні обставини, а внутрішнє налаштування людини щодо свого майбутнього.
Які докази цього? Отже, Катерина та Валентин, жителі міста Києва, отримали психосоціальну допомогу в рідному місті та продовжують слідувати тверезому шляху. Хоча, до цього, вони безрезультатно тікали від старого життя якнайдалі від власної домівки.
Масштаби проблеми
Частково також обговорювалася така делікатна тема, як дитяча наркоманія. На жаль, з кожним роком, все молодші люди, навіть правильніше сказати – підлітки, починають вдаватися до «легких» наркотиків, які в майбутньому можуть переходити у щось більше…
Так, на сьогодні, молодь на відділеннях психосоціальної допомоги – це вже не новина. Іноді до таких місць для наркозалежних приїжджають навіть школярі! Тому, дійсно… Масштаби проблеми вражають!
І що з цим робити та, як побороти наркотичну залежність, знову ж таки?.. Найкращий варіант, на нашу думку, займатися відновленням та поверненням людей до нормального та, навіть більше, щасливого життя! А саме – психосоціальною допомогою наркозалежним! Адже, хай там як, всі – люди, та заслуговують на краще майбутнє!