Наслідки вживання амфетаміну через ніс

Зіткнулися із проблемою наркотиків? Здається чи впевнені, що близька людина вживає? Не варто гаяти часу, потрібно терміново звертатися до нарколога.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Наслідки вживання амфетаміну через ніс

Які наслідки вживання амфетаміну через ніс

Амфетамін - найсильніший подразник центральної нервової системи, що має виражений ейфорійний ефект. Реалізується у вигляді порошкоподібної речовини білого кольору або у вигляді кольорових пігулок з написом. У суспільстві наркоманів його також називають «голландцем», «феном», «спідами», «швидкістю». Методи вживання цієї речовини різні: деякі набувають таблетованої форми, хтось втирає в ясна, інші курять скручені сигарети або вдихають через бонг. Є люди, які віддають перевагу «веселячому» амфетаміновому чаю замість кавового напою.

Але найчастіше наркотик вдихають через ніс подібно до кокаїну. В результаті відчувається додавання сил та енергії. Зникає бажання спати і їсти. Залежні вважають, що вживання амфетаміну через ніс є абсолютно безпечним для організму, але чи є це правдою?

Наслідки вдихання наркотику через слизову оболонку носа

При вдиханні амфетаміну наркоман відчуває поколювання та печіння, це результат опіку слизової оболонки носа. Через систематичне порушення цілісності слизової оболонки виникає порушення кровообігу та пошкодження перегородки носа. Надалі все частіше виникатимуть риніти та кровотечі з носа. Кровотечі спровокують гіпоксію, яка призведе до частих головних болів і непритомності. Але найнебезпечніше те, що амфетамін викликає запалення тканин та ініціює утворення гною.

Послаблюється захисна функція органів дихання, що робить виведення бактерій із чханням та кашлем неможливим. У такій ситуації навіть найнешкідливіші віруси можуть викликати найважчу пневмонію і навіть смерть внаслідок бронхо- або ларингоспазму.

Як впливає амфетамін на організм?

Прийом наркотичної речовини може призвести до значного припливу сил та енергії. Надмірна активність психіки працює поза можливого. Наркотична речовина сприяє викиду адреналіну, який і викликає внутрішнє піднесення, надмірну впевненість та підвищену сексуальну активність. Наркомани, які вживають «фен», завжди бадьорі і не відчувають браку відпочинку та їжі. Подібний стан супроводжує пацієнта від 18 години до кількох діб, залежно від прийнятої дози. Якщо після закінчення ефекту не піде подальше вживання, то це загрожує несприятливими наслідками у вигляді хронічної втоми та депресивних епізодів.

Ейфорія, що виникає внаслідок прийому амфетаміну, досить небезпечна, вона викликає залежність від речовини. Згодом для того, щоб відчути приємне почуття, знадобляться більше дози. Однак слід пам’ятати, що збільшення дози одночасно може зробити її летальною. У такому разі наркоманам допоможе лише спеціалізований лікар-нарколог в умовах стаціонару.

Загальні наслідки від прийому амфетаміну

Будь-які наркотичні речовини згубно впливають на організм та психічний добробут людини. Амфетамін здатний пошкоджувати органи, центральну та периферичну нервові системи, порушує мозкову діяльність і в результаті здатний призвести до повної його деструкції. Після тривалого прийому амфетаміну відбувається наступне:

  • виснаження психічної та фізичної складової здоров’я;
  • ослаблення імунітету;
  • депресивні стани;
  • суїцидальні схильності;
  • серцево-судинні захворювання;
  • гіпертонічна хвороба;
  • інфаркт міокарда, ішемічний/геморагічний інсульт;
  • порушення метаболізму;
  • захворювання сечовидільної та гепатобіліарної систем.

Наркотики спричиняють смерть. Не чекайте, поки «фен» уб’є вас і повністю порушить якість життя. Якщо ви бачите проблему, варто негайно звернутися за медичною допомогою.

Якщо хтось із ваших близьких, друзів, або ви самі опинилися у подібній ситуації, звертайтесь за допомогою до нашої клініки, ми готові вам допомогти!

Джерела:

FAQ:

Що таке амфетамін?

Це наркотик, що має виражений ефект, вперше був синтезований в 1887 році. Він має вигляд білого, світло-жовтого, рожевого чи сірого порошку. Також представлений у таблетках, капсулах та розчинах. Запах амфетаміну має яскраво виражений хімічний відтінок.

Амфетамін