Кеторол і алкоголь - сумісність та наслідки

Чи можна пити препарат кеторол та алкоголь разом та які це несе наслідки для організму. Коли після прийому кеторолу можна пити спиртне

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Кеторол і алкоголь - сумісність та наслідки

Взаємодія кеторолу та алкоголю

Біль супроводжує нас часто і часом у найбільш непідходящих ситуаціях. Саме тому люди, особливо ті, що страждають від зубного болю, вважають за краще завжди під рукою мати знеболювальні ліки. Сьогодні вибір цих ліків надзвичайно широкий. Один із найефективніших лікарських засобів - кеторол. Основною діючою речовиною цього знеболювального препарату є кеторолак трометамін. Речовина має і протизапальну дію. Також препарат може знижувати температуру тіла.

Важливо, що кеторол не викликає звикання і вважається безпечним препаратом. Його застосовують у разі больового синдрому тяжкого та середнього ступеня вираженості. Наприклад, травми, зубний біль, у післяпологовому і післяопераційному періоді, при онкології. Також він ефективний у разі міалгій, артралгій, невралгій, радикулітів, вивихів, ревматизму. Препарат знімає спазми і досить швидко всмоктується в шлунку. Уже через 40 хвилин препарат досягає максимальної концентрації в клітинах плазми.

Багатьох хвилює питання, наскільки кеторол сумісний зі спиртними напоями. Що буде, наприклад, якщо людина вип’є ввечері пива, а вночі у неї розболиться зуб? Чи можна в такому разі пити знеболювальні?

Коли кеторол противопоказаний?

Запрет

Попри свою ефективність кеторол має протипоказання:

  • Ерозивні ураження шлунково-кишкового тракту.
  • Ниркова та печінкова недостатність.
  • Вік до 12 років.
  • Період грудного вигодовування та вагітності.
  • Захворювання органів кровотворення.
  • Стани після інфаркту та інсульту.

Як бачимо, лікарський засіб є досить серйозним. Це означає, що потрібно завчасно з’ясовувати, як він поєднується з вживанням спиртного.

До яких наслідків може призвести одночасне вживання Кеторолу й алкоголю?

Вкрай небезпечно застосовувати кеторол з алкоголем у таких випадках:

Сумісність з алкоголем

Захворювання шлунково-кишкового тракту.

Кеторол негативно впливає на слизову оболонку шлунка. Вживання алкоголю тільки посилює цей негативний вплив. Таке поєднання може призвести до необхідності хірургічного втручання, тому можливість одночасного прийому цих речовин виключається.

Захворювання нирок.

Кеторол блокує фермент циклооксигеназу (COX), що призводить до зменшення утворення простагландинів. Це речовини, які відіграють важливу роль у підтримці здоров’я нирок. У результаті порушується кровообіг у нирках і погіршується їхня робота.

Внаслідок цього виникають такі захворювання, як хронічний гломерулонефрит і нефротичний синдром. Вживання алкоголю також може погіршити вже наявні проблеми з нирками.

Захворювання печінки.

При тривалому прийомі та перевищенні дозування кеторол може пошкодити печінку. Кеторол збільшує рівень певних ферментів у крові, які вказують на порушення функцій печінки. Поєднання з алкоголем посилює негативну дію препарату на печінку. Особливо якщо вживається у великих кількостях або регулярно. Токсичне поєднання кеторолу з алкоголем провокує серйозні захворювання. Насамперед: жирова дистрофія печінки, алкогольний гепатит і цироз печінки.

Аутоімунні та хронічні захворювання, включно з вовчаком і бронхіальною астмою.

Кеторол використовується для зниження запалення і болю при аутоімунних захворюваннях. Наприклад, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, ювенільний ідіопатичний артрит та інші. Однак, прийом Кеторолу в поєднанні з алкоголем може викликати побічні ефекти. Виразка шлунка і кишечника, геморагічний гастрит, а також підвищення кров’яного тиску. Алкоголь також погіршує симптоми аутоімунних захворювань. Він посилює запальні процеси, знижуючи роботу імунної системи. Тому прийом кеторолу разом із алкоголем категорично забороняється.

Онкохворі

Онкохворі, в тому числі ті, хто проходить хіміотерапію або променеву терапію.

Пацієнти з онкологією зазвичай мають додаткові фактори ризику: виразкову хворобу шлунка та кишківника або тромбоцитопенію. Тому, з онкологією зростає ризик серйозних ускладнень.

Крім того, при прийомі кеторолу та алкоголю одночасно знижується ефективність інших лікарських препаратів від онкології.

Тому, важливо мінімізувати ризики, й пацієнтам з онкологією не варто вживати алкоголь з кеторолом.

Захворювання серця.

Прийом алкоголю одночасно з кеторолом збільшуватиме ризик виникнення серцево-судинних ускладнень. Вони призводять до затримки рідини та солей в організмі. Внаслідок цього погіршуються функції серця та підвищується АТ. Алкоголь також порушує функції серця, посилюючи дію препарату.

У пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями ці ризики можуть бути особливо високими. Тому не рекомендується приймати кеторол у поєднанні з алкоголем пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями. Це попередить серйозні ускладнення.

Вагітність.

Особлива заборона

Не рекомендується приймати кеторол під час вагітності без консультації з лікарем. Навіть якщо вживання алкоголю не планується. Оскільки кеторол проникає через плаценту і негативно впливає на плід.

Прийом кеторолу в першому триместрі вагітності може збільшити ризик деяких небезпечних станів. Наприклад, гастросхізис ( дефект розвитку черевної стінки у плода) і збільшити ймовірність передчасних пологів. У другому і третьому триместрах кеторол погіршує кровотік у нирках плода. Це може призвести до проблем із функцією нирок у майбутньому.

Алкоголь небезпечний для плода розвитком ФАС (фетальний алкогольний синдром). Тому, поєднання кеторолу та алкоголю під час вагітності вкрай небезпечне.

Необхідно консультуватися з лікарем перед прийняттям будь-яких лікарських препаратів, у тому числі кеторолу. Особливо якщо ви збираєтеся приймати препарат з алкоголем. Лікар може призначити інший безпечний і ефективний препарат для керування больовим синдромом.

Індивідуальна непереносимість.

Людям, які не переносять окремі компоненти кеторолу, протипоказано вживання міцних напоїв разом із ліками. Навіть без алкоголю у них може виникнути алергічна реакція (зазвичай це проявляється у вигляді невеликого висипу). Якщо ж приймати кеторол разом із спиртними напоями, тоді алергія може стати дуже важкою. Можуть виникати проблеми з диханням, сильні больві відчуття, а також порушення роботи внутрішніх органів.

Протипоказані уколи і таблетки кеторолу з алкоголем до 18 років.

При вживанні алкоголю тривалість дії анальгетика як ліків значно скорочується. Тому пацієнту може знадобитися повторний прийом препарату. Це збільшує ймовірність передозування і ризики виникнення побічних ефектів.

Легко уявити, яка напруга виникає в організмі під час одночасного вживання ліків та алкоголю. В ідеалі всі органи мають бути здоровими в момент такого поєднання. Але якщо почалися процеси захворювання, то результатом може бути токсичний шок.

Коли можна пити алкоголь після вживання кеторолу

Коли можна пити після кеторолу

Половина активних компонентів кеторолу виводиться з організму приблизно через 5 годин. Що стосується того, через скільки можна випити алкоголь після Кеторолу, і навпаки, то слід дотримуватися певних часових інтервалів:

  • до передбачуваного застілля зі спиртовмісними напоями, можна випити кеторол за 18 годин (для чоловіків);
  • жінкам можна випити лікарський засіб за добу до вживання алкоголю.

У разі виникнення побічних ефектів від одночасного вживання спиртного і знеболювального, необхідно пити якомога більше води (без газу). Воду потрібно пити 4 години поспіль після погіршення стану, щоб уникнути небажаних наслідків.

Якщо Кеторол призначений курсом, то алкоголь не можна пити від 3 днів до 1 місяця.

Навіть одна доза будь-якого алкоголю, під час лікування і прийому протизапального засобу, може стати причиною серйозного нездужання і непередбачуваних наслідків. Тому не варто наражати свій організм на небезпеку, приймаючи кеторол разом з алкоголем.