Конфлюенція у співзалежних відносинах - що це?

Конфлюенція - те, що часто зусрічається у співзалежних відносинах. Коли власне "Я" втрачене. Це сигнал замислитись про власну особистість.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Конфлюенція у співзалежних відносинах - що це?

Що таке конфлюенція в залежних стосунках?

Залежні стосунки дуже часто порівнюють із наркотичною залежністю. По суті людина втрачає своє Я і повністю розчиняється в іншому індивідуумі. Що ж таке конфлюенція? Під конфлюенцією мається на увазі злиття двох людей, яке заважає особистісному розвитку. Саме конфлюенція робить життя і шлюб однотипним і нецікавим. Людина втрачає свою особистість і повністю живе життям іншої людини.

Поняття хто я?

“У неділю їдемо вечеряти до твоїх батьків” - сказала дружина своєму чоловікові. Але чи хоче вона знову бачити цю жахливу і примхливу свекруху? - звісно ж ні. Просто чоловік дуже любить свою маму і це можливість бути з ним поруч.
“Ти знаєш, ми щойно поїли і лягли спати”, - розповідає під час зустрічі молода матуся своїй подружці. Але ж вона не їла зовсім і вже не пам’ятає, коли дрімала вдень востаннє, але присутнє слово “ми”.

Як правило, таким людям важко розповісти що-небудь про своє життя. Їм краще розповідати про себе в конструкції “ми”, неважливо, хто. Наприклад, “ми” чоловік і дружина, мама і дитина, важливо те, що людям важко розповісти тільки про себе.

Буде тільки так як я вирішив/ла!

Конфлюенція є амбівалентним поняттям. З одного боку відбувається розчинення особистості, з іншого можна спостерігати, коли людина все підлаштовує під себе і не приймає індивідуальність інших. Нерідко можна почути такі фрази:

  • “Я давно знаю, що думаєш про мою маму, і не треба перечити, я точно знаю!”
  • “Як можна їсти безе, воно ж не смачне?”
  • “Зараз так холодно, як вони ходять без теплих курток?”
  • “Не розумію як можна вчити англійську, вона ж така нудна”.

Упізнали себе або когось зі знайомих? Такі люди, як правило, чують тільки себе і заперечують існування іншої думки. Може з’явитися думка, що такі люди егоїсти, але це не так. Вони просто не можуть зрозуміти, що вони бачать цей світ по-своєму, а інші люди по-своєму і це бачення може докорінно відрізнятися.

Що спільного між конфлюенцією і співзалежністю?

Коли в сім’ї присутня конфлюенція і яскраво виражені співзалежні стосунки, то часто можна зіткнутися з ситуацією, коли запитуєш, як справи в дитини, а чуєш у відповідь, що захворіли всі в сім’ї: “ми всі хворіємо”.

Або ж при запитанні “Як ваш син одружився?” - можна почути, що “Нам ще рано, ми спочатку інститут закінчимо, а потім про наречених будемо думати”. Відсутнє усвідомлення того, що людина сама має право вирішувати, коли їй одружуватися, куди вступати, і взагалі керувати своїм життям.

Фраза “Я знаю як краще” аж ніяк не вірна, неможливо знати краще за іншу людину щодо її власного життя. Також не можна вирішувати за інших, те що подобається вам може не подобатися іншим, і це нормально.

Які можуть бути наслідки конфлюенції?

Для обох сторін як для залежних, так і співзалежних конфлюенція є досить шкідливим і руйнівним явищем. Люди забувають про те, що є вони, а є інші особистості. Найчастіше конфлюенція виражається в таких наслідках:

  • “Руйнування особистості”. Через те, що співзалежні постійно прагнуть задовольнити потреби іншого, а не свої, то вони забувають про своє Я.
  • Залежні втрачають свої шанси на власне життя, вони не мають можливості бути щасливими. Бо за них усе вирішують інші і вони просто не знають чого хочуть.
  • Наявність депресії. Якщо довго підлаштовуватися під когось і закривати очі на свої інтереси, то рано чи пізно просто починається глибока депресія.

Вирішення проблеми конфлюенції може потребувати професійної допомоги та підтримки, щоб відновити баланс між турботою про себе і турботою про інших.

Що робити і чи є вихід?

Безумовно, позбутися залежних стосунків можна, але варто розуміти, що для початку доведеться розібратися в собі та визначити, що саме стало причиною того, що ви зайняли ту чи іншу роль у залежних стосунках. Нерідко, на роботу над собою йде велика кількість часу, проте це допомагає зрозуміти чому виникла конфлюенція.

Кілька простих прийомів допоможуть вам розібратися в собі:

  • Не заперечуйте той факт, що ви перебуваєте у співзалежних стосунках. Якщо ви не зізнаєтеся в цьому собі, то не зможете успішно пройти психотерапію.
  • Записуйте свої реакції в тих чи інших ситуаціях. Таким чином вам вдасться краще зрозуміти себе.
  • Порівнюйте схожі якості між вами та іншими людьми, а також відмінності, так ви зможете краще пізнати свою індивідуальність.
  • Уявіть, що людина, з якою у вас конфлюенція, просто зникла, її немає. Що ви будете робити? Як себе поводитимете?

Це допоможе вам краще розбиратися в людях, розуміти, хто перед вами друг чи ворог, чи має людина недобрі наміри щодо вас, чи використовує вона вас. Ви зможете тверезо поглянути на світ, а також на кожну ситуацію окремо. Відчуття власної значущості та власного “Я” допомагає людині краще пізнати себе, відчути себе щасливою та отримувати від життя задоволення.