Конфлюенція у співзалежних відносинах - що це?

Конфлюенція у співзалежних відносинах

Конфлюенція – що це? Якщо говорити простою мовою, то це – злиття. Злиття? Тобто? Яке відношення це має до співзалежних відносин? Саме це й буде розглядатися в даній статті. Конфлюэнция в созависимых отношениях фото Злиття… По суті – це відсутність власного «Я». Коли людина цілком та повністю ототожнює себе з навколишнім світом. Особистість? Вона втрачена… Є те або ті ким вона живе та з ким вона живе. І все.

Хто я?

«Ми хочемо сходити подивитися бойовик у суботу» – із впевненістю заявляє дружина. А чи подобаються їй бойовики? Не факт… Просто чоловіку вони подобаються. А хочеться бути поряд з ним. От і доводиться впевнювати себе в тому, що це спільний інтерес.
«Ми покупалися» – сказала мати дитини у розмові з подругою. Хоча… Стоп, мама ж не купалась в той момент. Вона може й взагалі забула коли приділяла собі час. Але ж «ми»…
По суті, такі люди не можуть говорити про себе. Якщо поставити їм питання про їх життя, вони максимально будуть ухилятися від відповіді. І не тому, що їм цього просто не хочеться! Часто вони не можуть розібратися в питаннях, пов’язаних з їхнім життям.

Лише по-поєму!

Є ще зворотний бік конфлюенції. Коли людина рівняє всіх під себе: «От якщо мені подобається, то і йому – теж». Знаєте, коли люди використовують вислови, типу:

  • «Я знаю, що він думає про мене!»
  • «Як він може слухати поп-музику? Вона ж просто жахлива!»
  • «Як вона може ходити без шапки? Зараз же так морозно!»
  • «Як він може пити чай без цукру? Це ж не смачно!»
  • «Я знаю, що вона розповість ситуацію в неправдивому світлі!»

Знайомо? Якщо розібратися, то в такому випадку люди не допускають існування чогось ще, окрім свого. Що це іншими словами? Знову ж таки — злиття.
Як себе поводять такі люди? На перший погляд – це вередливі егоїсти. Але це не так. Вони просто не розуміють того, що їхнє світосприйняття не є основною та єдиною істиною. Що є й інші точки зору.

Конфлюенція та співзалежність

Звичайно такі моделі проявляються у співзалежних відносинах. Доволі часто, запитуючи у рідних залежних про їх самопочуття, одразу починається купа розповідей про залежного. Вони повністю сконцентровані на ньому.
Приведемо ж такий приклад: якщо у залежного поганий настрій, то він псується й у рідних. Тобто нема чіткого розділення між ними. Немає розуміння, що залежний – це окрема людина, з власними почуттями та емоціями. Немає розуміння, що рідний не зобов’язаний дублювати ці почуття та емоції.
Ще частий випадок, коли мати, наприклад, підлаштовує життя своєї дитини на свій лад. «Я знаю, яка дружина, робота, машина йому потрібна!» – приблизно в такому напрямі розвивається її мислення. Чи є воно істиною? Звичайно, що ні! Вирішуючи щось за іншу людину, Ви просто проектуєте на неї те, що буде добре для Вас.

Наслідки конфлюенції

Як для залежних, так і для співзалежних, конфлюенція – це шкідливе явище. Якщо говорити, знову ж таки, глобально, то люди просто забувають про те, що є вони та їхнє.
Якщо розглядати все, що було написано, то можна виділити такі основні наслідки:

  • «Розсипана» особистість. А саме – через те, що співзалежні завжди переймаються станом іншої людини, вони «забувають» про те, що насправді корисно їм.
  • Для залежних – це втрата шансу на своє життя. Чому? Адже рідні завжди все за нього вирішували. Він не розуміє, що йому справді потрібно.
  • Депресивні стани. Адже коли довгий час доводиться підлаштовуватись під когось, навряд чи це комусь подобається.

Як знайти вихід?

Звичайно таке положення речей можливо скорегувати. Кілька практичних методів допоможуть Вам у цьому:

  • Зізнайтеся собі в присутності проблеми. Без зізнання наступні дії будуть марними.
  • Слідкуйте за Вашою реакцією в різних життєвих ситуаціях. Якщо потрібно, навіть розписуйте її. Що це Вам дасть? Спочатку навряд буде вдаватися зрозуміти себе. Ви будете вчитися, вчитися і ще раз вчитися виявляти те, що насправді криється всередині.
  • Шукайте спільні та відмінні риси між Вами та іншими людьми. Виділіть для себе ці відмінності. Це – Ваші особливості, що свідчать про Вашу індивідуальність.
  • Уявіть собі, що людини, з якою у Вас злиття, — немає. Вона більше ніяк з Вами не пов’язана. Як би в такому випадку Ви себе поводили? Яким діям Ви надавали б перевагу?

Для Вас важливо пам’ятати, що повернення свого «Я» – це одне з основних Ваших завдань. В такому випадку Ви почнете тверезо оцінювати ситуацію. Безумовно це надасть Вам величезну перевагу в одужанні та побудові здорових відносин.