Чому вам слід кинути палити - 12 причин

12 причин для відмови від куріння. Перевірте, наскільки ви готові відмовитись від куріння

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Чому вам слід кинути палити - 12 причин

12 причин кинути палити і більше ніколи не починати

Рішення відмовитися від сигарет багатьом дається важко - адже це і фізіологічна, і психологічна залежність. Але чим раніше курець прийде до того, що пора відмовлятися від сигарет - тим краще для нього, для його здоров’я і для всіх, хто його оточує.

У День відмови від куріння ми зібрали 5 важливих і вагомих причин кинути палити якомога швидше.

Кинути палити потрібно, щоб…

Час і гроші

Середній курець викурює 20 цигарок на добу, на одну цигарку йде приблизно 3 хвилини, тобто він витрачає годину на день, 365 годин на рік, це близько 15 днів на рік - ціла двотижнева відпустка.

Крім того, сигарети дорожчають із кожним днем, і, як обіцяють чиновники, далі буде тільки гірше. Особливо куріння вдарить по кишені тих, хто викурює більше однієї пачки на день - за місяць сума, яку курець витратить, може перевалити за 3 тисячі рублів, що на рік становитиме понад 35 тисяч рублів. Тільки подумайте, що можна купити на ці гроші! Можливо, витратити їх на двотижневу відпустку?

Також нагадаємо, що з листопада 2013 року в Росії запроваджено штрафи за куріння в громадських місцях - тобто у курців з’являється нова стаття витрат. Сума штрафу буде від 1000 до 1500 рублів.

Довге і можливо щасливе життя

Згідно з медичними дослідженнями, куріння забирає в людини сім - десять років життя.

Куріння так чи інакше є причиною таких захворювань, як втрата зору, емфізема, катаракта, глухота, хронічний бронхіт, гіпертонія, інфаркт міокарда, кардіосклероз, стенокардія, хронічний гастрит, карієс, синдром Мелорі-Вейса, патологія гепатобіліарної системи, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, тромбоз артерій і вен (Хвороба Бюргера), безпліддя, імпотенція, захворювання пародонту, виразка слизової, епіглотит, цистит, гломерулонефрит, птоз ш; нирки тощо.

Рак же виникає в 90 % випадків куріння тютюну, найчастіші види захворювань - рак носових западин, рак порожнини рота, рак підшлункової залози, рак нирки, рак молочної залози. А смертність від раку легенів є найвищою серед усіх онкологічних захворювань.

І до речі, знизити шкоду від куріння не можна. У сигаретному димі міститься 19 канцерогенів, і навіть якщо курець купує “легкі” або ментолові цигарки, палить тільки одну цигарку на день або палить “невзатяжку” - усі 19 канцерогенів усе одно потрапляють у його організм.

Ви будете більше подобатися оточуючим, якщо кинете курити

кинете курити

Сьогодні куріння дедалі негативніше сприймається в суспільстві. Майже у всіх установах майданчики для куріння винесені за межі офісних будівель. Деякі орендарі не здають приміщення тим, хто палить, у зв’язку з вищою вартістю утримання та страховими тарифами. На багатьох громадських заходах тепер заборонено палити, повсюдно запроваджують закони про заборону паління в громадських місцях, включно з барами та ресторанами.

Кидайте палити, і організм сам почне відновлюватися

Організм почне самовідновлення вже через кілька годин після останньої сигарети. Ви відновите сили через 7-10 днів після того, як перестанете курити. До норми повернеться нюх і смакова чутливість, частота серцевих скорочень і артеріальний тиск знизяться майже одразу ж, а за кілька тижнів кровообіг і дихання стануть значно кращими.

Ви до того ж матимете кращий вигляд. Куріння спричиняє передчасне старіння шкіри та призводить до утворення зморшок. Від куріння з’являються плями на зубах, пальцях рук і нігтях, з’являється неприємний запах із рота.

IQ

У людей, які викурюють більше пачки на день, IQ нижчий на 10 балів, ніж у тих, хто не палить - це одна з причин кинути палити назавжди.

Фізичні навантаження

У курців під час фізичних навантажень швидко виникне задишка.

13 % усіх випадків безпліддя спричинені курінням.

Перше, що страждає під час куріння, - це легені - господар енергії. Через них надходить основна кількість кисню.

Кисень, своєю чергою, постійно дає змогу отримувати енергію з продуктів харчування. Відповідно, з кожним роком курці почуваються все більш виснаженими.

Травлення

Фізичні навантаження

Багато курців страждають на гастрит або виразку шлунка. Разом зі слиною нікотин, смола та інші шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, потрапляють у шлунок.

Стан судин

У багатьох курців навіть у теплу погоду мерзнуть руки, ноги, або навіть усе тіло. Це відбувається, як правило, вже у курців зі стажем.

Усе це переростає у вегетосудинну дистонію, оскільки від паління звужуються судини і кров починає дедалі повільніше циркулювати тілом і надходити до кінцівок.

Куріння може стати причиною сліпоти

З цієї ж причини вже в 30-40 років у чоловіків можуть з’явитися проблеми з потенцією.

Крім цього, курцеві складно подолати довгі дистанції через пошкоджені судини.

Пошкоджені нікотином судини відновленню не підлягають. З цієї причини гангрени для курців завершуються ампутацією.

Часті застуди та бронхіт

Курці набагато частіше хворіють на ГРЗ, ГРВІ, бронхіти. У людини, яка палить, порушені дихальні механізми захисту від отрут і патогенів.

Тютюн під час горіння утворює випаровування хімікатів і частинок у вигляді аерозолю, що містить не тільки нікотин, а ще й окислювачі, канцерогени та чадний газ.

Сигаретний дим і його фізичні властивості сприяють відкладенню частинок у нижніх дихальних шляхах. Це зі свого боку завдає непоправної шкоди респіраторній функції організму.

застуди та бронхіт

Якість крові

Через постійне кисневе голодування в крові у курців утворюється підвищена кількість еритроцитів, що робить кров щільнішою і в’язкішою.

Дихальна система і сон

Курці часто кашляють під час сну і вранці, кашель може перерости в задуху.

Раз на рік любителям нікотину потрібно робити флюорографію, оскільки куріння підвищує ризик захворіти на рак легенів.