Вплив наркотичних речовин на можливість зачаття

Настання вагітності при вживанні наркотиків. Імовірність завести дитину залежною від різних типів наркотичних препаратів

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Вплив наркотичних речовин на можливість зачаття

Вагітність при вживанні наркотиків - які шанси

Кожна жінка народжується з певною кількістю яйцеклітин, які не поновлюються з роками. Згідно з останніми дослідженнями близько 5% дівчат вживають наркотичні речовини під час вагітності. Саме тому варто розібрати, чи впливають такі препарати на плід, а також на можливість зачати дитину.

Марихуана

Це один із небагатьох видів наркотиків, який є легальним у багатьох країнах світу. На сьогоднішній день є тільки одне дослідження, яке було надруковано в журналі “Епідеміології” в 1990 році, де стверджується, що вживання марихуани призводить до збільшення ризику безпліддя у жінок. Це пов’язано з уповільненням виділення гормонів, необхідних для овуляції, а також зниженням руху яйцеклітин.

Чи впливає наркотик на плід після зачаття сказати складно. Деякі дослідження стверджують, що вживання марихуани під час вагітності призводить до погіршення пам’яті у новонароджених. Інші ж заперечують цю інформацію.

Кокаїн

Цей тип наркотиків впливає на овуляцію, а також на гормональний фон і менструальний цикл. Згідно з дослідженнями, доведено прямий зв’язок між вживанням кокаїну і пошкодженням маткових труб. Процес виникнення аномалій, пов’язаних із вживанням препарату, не встановлений, але можна стверджувати, що наркотик впливає на можливість зачаття. Виходячи з досліджень зрозуміло, що вживання кокаїну стає причиною:

  • розриву мембрани;
  • відшаруванням плаценти;
  • передчасних пологів.

Наркотичні речовини впливають на плід. Дані Національного дослідження щодо профілактики вроджених дефектів свідчать, що через вживання кокаїну зросте ризик виникнення ущелини піднебіння у новонародженого. Сила впливу залежить від кількості вживаного кокаїну.

Кокаїн

Опіати

З кожним роком відсоток жіночої смертності від вживання цього наркотику зростає. Опіати впливають на перебіг вагітності. Вони можуть стати причиною смерті плода або розвитку симптомів абстиненції. Для того щоб уберегти дитину і матір, призначається терапія метадоном. Цей препарат чинить значний вплив на організм, але він менший, ніж у випадку з прийомом опіатів.

Шанси зачати дитину при вживанні опіатів значно падають. Препарат викликає гормональні збої, що призводить до припинення менструації та безпліддя. Наркотики впливають і на сексуальне бажання.

Амфетаміни

На сьогодні не було проведено досліджень, які б могли довести прямий вплив вживання амфетамінів на здатність завагітніти. Але згідно зі статистикою, цей тип наркотиків популярний серед людей, які вважають за краще вживати й інші види препаратів. Амфетамін сприяє появі деяких проблем зі здоров’ям, зокрема виникненню:

  • інсульту;
  • аритмії;
  • судом.

ЛСД

Не існує досліджень, які доводять, що цей наркотик впливає на здатність зачаття дитини у жінки. Але, незважаючи на це, не варто вживати ЛСД під час вагітності або ж тим, хто хоче завести дитину. На сьогодні лікарі активно обговорюють питання впливу препарат на репродуктивну функцію.