Чим шкідливий насвай – 14 причин не вживати

Що таке насвай? Чим шкідливий насвай для організму людини? Наслідки вживання цієї речовини

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Чим шкідливий насвай – 14 причин не вживати

14 причин не пробувати насвай

Насвай або насибай - слабкий наркотик, основним компонентом якого раніше була рослина насвай, тепер махорка і тютюн. Додатковими інгредієнтами, що входять до складу насваю, слугують: гашене вапно, зола рослин, тютюновий пил, рослинна олія, нерідко послід тварин та інші. Насибай являє собою маленькі кульки брудно-зеленого кольору з неприємним запахом.

Ефект від вживання цього “нешкідливого” наркотику характеризується легким запамороченням, помутнінням в очах, відчуттям розслабленості, невагомості, розслабленням м’язів, поколюванням у ногах і руках. Триває цей “кайф” недовго - 7-10 хвилин. А потім з’являються побічні ефекти, що викликають не найприємніші відчуття - печіння ротової порожнини, апатію, рясне слиновиділення, пітливість. І це тільки початок, мінімальна шкода насваю на організм, далі гірше.

Чим шкідливий насвай?

Весь список проблем зі здоров’ям, які виникають у любителів жувального тютюну, перераховувати можна довго, оскільки він практично нескінченний. Але хоча б у загальних рисах про шкоду насваю має знати кожен.

Чим шкідливий насвай

Отже, перспективи, що очікують на людей, які пристрастилися до середньоазіатської екзотики.

  1. Ураження слизових оболонок порожнини рота, що призводять до розвитку хронічних виразок.
  2. Поява нікотинової залежності, це означає, що людина буде постійно відчувати потребу в насваї, або вона стане курцем.
  3. Нікотин, що міститься в насваї, звужує судини, через що настає кисневе голодування мозку, серця та інших органів.
  4. Стінки судин під дією нікотину стоншуються, що може призвести до інсульту. Серце шанувальника насваю працює як у спортсмена, проте звужені судини стають причиною поступового зносу серцевого м’яза і, як наслідок, розвитком інфаркту.
  5. Солі важких металів, що входять до складу айсу, накопичуються в організмі й спричиняють незабаром ураження ЦНС, нирок, печінки, а також роблять кістки крихкими, деформуючи скелет.
  6. Вживання насваю провокує розвиток онкологічних захворювань органів, розташованих у роті. Як показує статистика, виникнення раку гортані, язика та інших тканин в осіб, які використовують регулярно насвай, спостерігається у 80% випадків.
  7. Екскременти тварин, що нерідко застосовуються для виробництва наркотику (зокрема, курячий послід і верблюжий гній), стають збудниками інфекційних захворювань, включно з вірусним гепатитом, а також призводять до паразитарних інвазій.
  8. Курячий послід настільки концентрований, що здатний спалювати рослини, цей факт добре відомий садівникам. Тому насвайщики страждають від виразкових хвороб і запалення шлунка.
  9. Нікотин, присутній у жувальній суміші, викликає в людини сильну залежність.
  10. Виробники насваю не гребують додавати до складу замість тютюну інші сильнодіючі речовини, які також викликають сильну залежність.Вживання насваю більше поширене серед підлітків. Наркотик завдає великої шкоди їхнім незміцнілим організмам, негативно впливаючи на психічний розвиток. Результатом вживання суміші стає неврівноважена поведінка, труднощі із запам’ятовуванням, стан постійної розгубленості, проблеми соціальної адаптації. Таким чином насвай можна зарахувати до психотропних речовин, що провокують недоумство.
  11. У споживачів жувального тютюну спостерігаються захворювання ясен (пародонтоз), а це згодом призводить до руйнування і випадання зубів.
  12. Насвай здатний дуже швидко викликати залежність у молодих людей. Ба більше, звикаючи до впливу слабкого наркотику, молодь бажає випробувати гостріші відчуття і переходить на сильніші речовини.
  13. У підлітків, які споживають насвай, відзначені зміни особистості, поведінкові розлади, порушення психіки.
  14. Токсичні компоненти насваю (свинець, ртуть, миш’як та ін.) призводять до інтоксикації організму, що виражається нудотою, блювотою, діареєю, що згодом призводить до печінкової та ниркової недостатності.
  15. Отруйні речовини насваю стають причиною імпотенції та безпліддя у чоловічої статі.

наслідки вживання насваю

Перераховані вище факти дають змогу переконатися, що шкода від насваю величезна. Використання цієї суміші далеко не невинна розвага. Це поступове самознищення. Порівнюючи сигарети і насвай, можна зробити висновок, що куріння, негативно впливаючи на здоров’я, все ж таки не таке небезпечне, як вживання насваю. Тому не варто намагатися кинути палити за допомогою насваю. Нульова користь і шкода величезного масштабу айсу очевидні. Отримуючи пропозицію спробувати альтернативу сигаретам, гарненько задумайтеся.