Що таке анаша?

Термін "анаша" – це розмовна назва одного з найпопулярніших наркотиків у світі - марихуани. Користь та шкода анаші

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке анаша?

Анаша-шкода, шкода і тільки шкода!

Що таке анаша? Це питання може виникнути не тільки у представника підростаючого покоління, а й у дорослої людини, якій жодного разу в житті не доводилося бавитися психотропними штучками. Анаша - це одна з назв марихуани - наркотичного препарату, приготованого із сушених конопель (Cannabis sativa або Cannabis indica). Рослина містить близько 60 психоактивних речовин - канабіоїдів, що впливають відповідним чином на організм людини. У давнину люди використовували марихуану виключно для виготовлення одягу, канатів тощо. Пізніше, коли з’ясувалося, що трава ця чудодійна, її стали курити.

Що змушує спробувати анашу?

Однією з причин, через яку люди наважуються спробувати травичку, є блаженний стан, що настає після її вживання. Характерні ознаки сп’яніння канабіоїдами: відносно невеликий ступінь ейфорії, загальне розслаблення і легка дрімота. Людина, перебуваючи в такому стані, стає зазвичай більш чутливою до сприйняття кольору та звуків. Що стосується соціальних комунікацій, вона стає товариською, веселою, активною і навіть балакучою. Піднесений настрій вона всіляко прагне передати оточуючим. Рівень агресивності знижується або зовсім зникає. Будь-які дії (навіть найпростіші), починають раптом приносити масу задоволень.

Крім того, досить поширена помилкова думка, нібито куріння анаші не впливає негативно на організм, і травичку можна використовувати, як і звичайні сигарети. Однак як би вас не переконували у відсутності шкоди від марихуани, варто розуміти, що це наркотик і вживання її, так чи інакше, викликає залежність. Спочатку людина насолоджується станом, у якому вона перебуває деякий час після викурювання канабісу, а потім вона відчуває потребу збільшувати частоту використання, що веде до залежності.

Численні дослідження довели - залежність від анаші розвивається в 10-20% випадків.

Деякі люди вживають марихуану в їжу, додаючи рослину в різні страви. Хтось курить коноплі, замінюючи звичайні сигарети. Очевидно одне, що тим, хто пристрастився до цього наркотику, відмовитися від нього вже непросто. А що частіше його використовують, то слабкішим стає ефект, тому наркомани поступово до “косяку” починають додавати фенциклідин, кокаїн, інші препарати та сильніші наркотичні речовини.

Що відбувається з людиною після викурювання “косяка”?

У людини, яка викурила сигарету з анаші, відзначаються такі явища:

  • відбувається порушення координації руху і почуття рівноваги;
  • розумовий процес погіршується;
  • частота серцевих скорочень збільшується;
  • на людину находить мрійливість, а в такому стані привидітися може всяке.

Останнє особливо небезпечно. Дія цього наркотику триває досить недовго, близько 1-2 годин, а через три години ефект повністю зникає. Цей період є непередбачуваним. Людина може поводитися по-різному. Добре, якщо вона просто перебуває у веселому настрої, і погані справи, коли їй починає здаватися, що оточуючі налаштовані проти неї агресивно. Тоді людина може бути навіть небезпечною для суспільства.

Що відбувається з людиною після викурювання "косяка"?

Який вплив марихуани на організм?

Шкода від куріння “косяка” з анашею полягає насамперед у наявності в ній ТГК - найпотужнішої психоактивної речовини з усього конопляного букета, яка здатна викликати галюцинації. Потрапивши в організм, канабіноїди відшукують тут же спеціальні канабіноїдні клітинні рецептори - СВ1 і СВ2.

Перші зосереджені в спинному і головному мозку:

  • гіпокамп (емоції та короткочасна пам’ять);
  • кора головного мозку;
  • мозочок;
  • підкіркові вузли;
  • смугасте тіло.

Другі мешкають у периферичних органах і тканинах:

  • селезінці;
  • підшлунковій залозі;
  • яєчниках;
  • яєчках та ін.

Такий широкий спектр так званих “марихуанових” рецепторів сприяє і різноманітній дії наркотику на організм. Фізичні зміни проявляються почервонінням білків очей, підвищеним тиском, сухістю в роті, посиленим метаболізмом і потужним апетитом. З боку психіки, як зазначалося вище, спостерігаються: любов до всього людства, посилене сприйняття всього, що оточує, вселенська радість, провали в пам’яті тощо.

Як ТГК, так і продукти його розпаду можуть зберігатися деякий час у жирових клітинах, у волоссі та в крові. Подібно до інших токсинів, з організму речовина виводиться із сечею.

Який вплив марихуани на організм?

Якої шкоди завдає анаша організму?

Прихильники марихуани переконані, що при рідкісному вживанні вона відносно безпечна. Але рідко курити травичку може і не вийти, оскільки, як і будь-який наркотик, вона формує залежність.

Вченими не раз було доведено, що тривале вживання канабісу призводить до серйозних наслідків:

  • страждає дихальна система (від кашлю і задишки до емфіземи легень);
  • підвищується ризик інфекцій горла;
  • відбувається ослаблення короткочасної пам’яті;
  • відбувається розвиток психозів (за наявності схильності);
  • знижується рівень інтелекту;
  • страждає чоловічий організм - з’являється безпліддя;
  • під час вагітності непередбачуваний вплив на плід (гіперактивність майбутньої дитини, проблеми з навчанням, труднощі
  • із соціалізацією тощо).

Якої шкоди завдає анаша організму?

У разі паралельного куріння анаші та звичайного тютюну в рази збільшується ризик розвитку злоякісних пухлин.

Анаша - це наркотик, і дія його не така вже й нешкідлива, як може здатися на перший погляд. Балування травичкою рано чи пізно негативно позначиться на здоров’ї людини. Куріння марихуани призводить до зниження природної опірності імунної системи, що нерідко стає причиною частих інфекцій.

Регулярне вживання анаші загрожує масою несприятливих наслідків для здоров’я: сильне звикання до наркотику, зміна психіки людини, що спричиняє постійні спалахи агресії, появу панічних атак. Година або дві ейфорії чи приємного розслаблення, які виникають під час куріння марихуани, не варті вашого здоров’я. Приведіть ваше життя у гармонію та відкрийте нові перспективи шляхом звернення за професійною допомогою у лікуванні залежності від анаші.