Як вивести нікотин з організму-продукти та методи

Все про те, як вивести нікотин із організму людини. Найкращі мотеди виведення нікотину та ТОП продуктів здорового харчування

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як вивести нікотин з організму-продукти та методи

Як вивести нікотин - усі способи

В останні кілька років дедалі більше людей вирішують раз і назавжди кинути палити. Вони розраховують, що, розлучившись зі шкідливою звичкою, миттєво почуватимуться здоровішими і дуже розчаровуються, коли цього не відбувається. Річ у тім, що накопичені роками токсичні речовини виводяться з організму лише через 6-8 місяців. Однак цей процес можна прискорити, давайте розглянемо нижче, як вивести нікотин з організму.

Про нікотин - опис

Нікотин відносять до алколоїдної групи, яка представлена рослинними азотовмісними речовинами, що мають слабкі лужні властивості. Належить до піридинового ряду, є маслянистим ліквором, його запах різкий, відштовхує. Нікотин є наркотичною речовиною, людина стає від нього залежною фізично і психічно. Вона швидко звикає до нікотину, тому організм потребує збільшеного дозування.

Під час паління основна частина нікотину випарується з димом, а до легеневих тканин надійде від 20 до 30%, тобто решту 75-80% вдихнуть оточуючі люди. Нікотинова сполука є найсильнішою отрутою, що є інсектицидом. Вона добре всмокчеться через слизову оболонку і шкірні покриви. Варто пам’ятати, якщо в організм дорослого потрапить від 40 до 50 мг нікотину, то він помре. Для дітей таке дозування складе 10 мг.

Зберігання

Після затягування сигарети нікотин одразу ж проникає в тіло людини через легені. Потім у печінці він переробляється на нікотин і нікотиновий оксид. Нікотин може залишати організм досить швидко. Саме цей факт і змушує курців постійно підзаправлятися нікотином. Виводиться він через сечу.

Про нікотин

Лікарі зазначають, що період напіврозпаду нікотину - 1,5-2 години. Коли доступ у кров припиняється в різному варіанті, то він за кілька днів цілком вийде з тіла. Уже через 2 години насиченість такої речовини в тілі виявиться меншою у 2 рази від початкової. Ще через пару годин знову пройде зменшення насиченості нікотину в два рази. І за таким принципом він буде виводитися, поки цілком не зникне.

Якщо брати середні значення, то достатньо 2-3 днів, щоб організм очистився. Однак варто розуміти, що це середні значення. Насправді, скільки виводиться нікотин з організму, безпосередньо залежить від індивідуальних особливостей людини.

На швидкість його виведення впливають фактори такого роду, як:

 • Вік людини.
 • Те, як себе почуває курець, і чи є у нього хронічні хвороби.
 • Спосіб споживання нікотину.
 • Скільки часу людина курить.
 • Кількість використовуваних сигарет на день.
 • Спосіб життя і наявність інших шкідливих звичок.

Варто розуміти, що час виведення нікотину з організму з віком помітно сповільнюється. Адже у людини в похилому віці загальмовуються обмінні процеси, а значить, і оновлення відбувається повільніше. Тому тут нікотин буде виводитися довше.

виведення нікотину з організму

Також важливе значення щодо швидкості виведення алкалоїду має здоров’я нирок людини. Адже виходить він переважно із сечею. А отже, що здоровіші нирки, то швидше вони позбуватимуться токсинів.

Міцність сигарет теж відіграє свою роль. Що міцніші вони, то більше алкалоїду потрапить в організм. А це означає, що і на повне виведення його організму знадобиться більше часу. Важливо враховувати і той факт, що під час жування тютюну швидкість виведення нікотину нижча, ніж під час куріння.

Виведення нікотину

Нікотин і його побічні продукти накопичуються в організмі. Багато хто помилково вважає, що варто кинути палити, і здоров’я прийде в норму. Це не так. Якщо людина курила довго, понад 10 років, то на повне очищення від цього алкалоїду і супутніх токсинів у неї може піти кілька років. Що більший стаж курця, то більше часу потрібно на виведення нікотину і його продуктів. Іноді виведення всіх токсинів займає близько 15 років - за умови, що людина, яка кинула палити, ніколи за цей час не бралася за сигарету. Нижче ми розглянемо, як вивести нікотин з організму за допомогою продуктів харчування і лікувальних заходів.

ТОП-5 методів

Лазня. Ви любите лазню? Якщо так, то запасіться березовими віниками і регулярно відвідуйте парну. Задоволення від процедури доповниться незаперечною користю для організму колишнього курця - розкриті пори прискорюють позбавлення від токсинів, легені швидше очищаються від накопичених смол.

Інгаляції. Інгаляції з ефірними оліями дуже корисні в процесі очищення легенів. Липа, ромашка, евкаліпт, сосна, ялиця, ялівець - ефірні олії цих рослин дають прекрасний ефект. Можете використовувати їх і в лазні.

Фізична активність. Фізичні навантаження відновлюють м’язовий тонус, активізують обмінні процеси, посилюють кровообіг. Тому вони необхідні колишньому курцеві. Тільки в жодному разі не влаштовуйте собі тренування назнос! Починайте з малого - довгі неквапливі прогулянки, ранкова зарядка, йога, плавання. Дайте своєму тілу час адаптуватися до нової якості життя.

виведення нікотину з організму

Вода. Токсини виводяться із сечею і потом, тому необхідно багато пити, щоб частіше мочитися і потіти. Це прискорить виведення шлаків, благотворно позначиться на кровоносних судинах. Людський організм (жіночий, чоловічий, будь-який) здатний до саморегенерації, але ваша допомога прискорить процес, і ви наблизите той час, коли зможете насолодитися яскравим, насиченим, і головне здоровим життям без нікотину.

Киснева терапія. Забезпечення киснем зголоднілого за ним організму - перший крок до здоров’я. Отримуючи кисню в достатку, всі органи і системи працюють гармонійно, прискорюючи обмінні процеси, зокрема й процес розщеплення і виведення шлаків. Тому забезпечте себе свіжим повітрям.

Провітрюйте свій будинок, регулярно робіть вологе прибирання. Здійснюйте прогулянки, але гуляйте не вздовж доріг, вдихаючи загазоване повітря, а в парках, де багато дерев і свіжого повітря. Ідеальним місцем для прогулянки буде хвойний ліс.

ТОП-5 продуктів

Правильне харчування - одна з основ виведення токсичних речовин. Варто обмежити, а краще зовсім відмовитися від жирної та смаженої їжі, калорійного фастфуду, великої кількості солодощів, обмежити споживання кофеїну. Це дасть змогу швидше очистити організм, знизити навантаження.

Повне очищення

Також варто включити в раціон продукти зі списку нижче, які допоможуть відповісти на запитання, як вивести нікотин з організму:

 • капуста допомагає зв’язувати і виводити токсини, покращує травлення, нормалізує вироблення шлункового соку і травних ферментів. Корисна свіжа і квашена капуста. До того ж вона є джерелом аскорбінової кислоти, яка необхідна для нормальної роботи імунної системи;
 • лимон - знижує загальний рівень кислотності, є антиоксидантом, очищає організм і покращує стан шкіри;
 • морква - джерело каротину, необхідного для підтримки здоров’я і гарного зору. Як і будь-який вітамін, каротин сприяє швидкій детоксикації;
 • ківі - крім того, що цей фрукт так само містить багато вітаміну С, в його складі багато магнію, який покращує процес дихання і допомагає курцям позбутися настирливого кашлю. Крім того, ківі - фрукт дієтичний, його нерідко рекомендують вживати людям із зайвою вагою, що актуально і для тих, хто намагається кинути палити.
 • імбир - може допомогти позбутися багатьох небажаних наслідків, спричинених курінням тютюну. Для повноти ефекту необхідно споживати сирий імбир. Він дасть змогу зменшити потяг до нікотину, підтримувати нормальну вагу, поліпшити обмін речовин - і таким чином швидко вивести токсини з організму.

Повне очищення

Навіть не знаючи про те, як вивести нікотин з організму, якщо не використовувати додаткових методів, то рівень вуглекислоти в організмі зменшиться протягом першої доби. При цьому людина буде відчувати утрудненість дихання. Це відчуття мине через 3-4 дні, коли організм повернеться до вироблення власного нікотину. Позбавлення від інших побічних ефектів куріння займе більше часу:

 • через 5 місяців нормалізується кровообіг;
 • через півроку відновиться вироблення шлункового соку;
 • легені очистяться від смол не раніше, ніж через 2 роки.