Що таке Крокодил

Крокодил, або дезоморфін – все про найстрашніший наркотик сучасності. Шкода, що наноситься, симптоми вживання, наслідки та лікування

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке Крокодил

Лікування залежностві від наркотика Дезоморфін (Крокодил)

Дезоморфін - один з ізомерів морфіну (застарілий варіант назви - морфій), який отримують синтетичним шляхом. Уперше був отриманий під час пошуку замінників морфіну. У медицині дезоморфін не набув широкого практичного застосування, а серед наркоманів отримав ласкаве ім’я - крокодил.

Дезоморфін, він же “Крокодил”

На початку XX століття у США були спроби на основі морфіну отримати нові лікарські речовини, які володіли б потужним знеболювальним ефектом, але не викликали хімічної залежності. У результаті вчені отримали кілька фармакологічно активних речовин. Найперспективнішими з них були дезоморфін і метапон.

Під час дослідження дії дезоморфіну на тваринах, було виявлено, що, на відміну від морфіну, він чинить більш швидку і сильну аналгетичну дію. Але пізніше виявилося, що дія ця триває в середньому близько чотирьох годин, і від нього наркотична залежність виникає швидше. Саме з цієї причини дезоморфін не знайшов практичного застосування як аналгетичний засіб.

Нетривалий час дезоморфін застосовувався за кордоном як знеболювальний засіб у післяопераційний період. Випускався в продаж у вигляді солі бромистоводневої кислоти під назвою “Permonid” (Roche).

Крокодил

Інтерес до дезоморфіну як до наркотичного засобу відновився в останні роки. Є сильна схожість дезоморфіну з героїном. Обидві речовини викликають однаково сильну залежність і призводять до незворотного процесу руйнування організму.

У СНГ цей вид наркотику з’явився у 2003 р. Останнім часом виявлено феномен епідеміологічного зростання кількості наркохворих, переважно молодого віку, які є споживачами цього нетрадиційного наркотику.

Головною причиною появи і поширення дезоморфіну є простота і доступність його виготовлення. Через порівняно дешевий, швидкий і дуже грубий спосіб приготування в кустарних умовах, він має невисоку ціну. Дезоморфін не випускається медичною промисловістю. Його отримують у кустарних умовах із кодеїновмісних лікарських препаратів і засобів побутової хімії. У Росії більшість кодеїновмісних препаратів продаються без рецепта лікаря, що робить виготовлення дезоморфіну в домашніх умовах нескладним. У результаті виходить “брудний”, а отже, особливо небезпечний наркотик.

Склад

Наркотик “Крокодил” - це вбивча суміш із:

 • кодеїну (будь-які ліки на цій основі);
 • бензину;
 • побутових розчинників господарського призначення;
 • сірчаної кислоти;
 • сірки, яку беруть із сірникових головок;
 • йоду;
 • фосфору.

Крім останніх двох елементів нічого не можна приймати всередину. Усі елементи токсичні й містять домішки важких металів, тому, якщо людина починає вживати наркотик “Крокодил”, наслідки й настають швидко.

Наркотик "Крокодил"

Спершу на місці уколів утворюються страшні пошкодження шкіри, які нагадують шкуру рептилії, а потім організм починає “ гнити” зсередини, і дуже швидко, буквально за кілька років, настає летальний результат.

Дія

Дезоморфін виготовляли зі звичайних ліків, які можна було купити в аптеці, і препаратів побутової хімії. Рецептів приготування наркотику безліч, а ось дія одна. Хвилинний кайф і швидка розплата за задоволення своїм здоров’ям.

Багато в чому дія “крокодила” схожа з впливом на психіку людини морфіну. Потрапляючи в організм, наркотик швидко поширюється по всьому тілу, викликаючи ейфорію. Єдиною відмінністю дезоморфіну від опіатів є підвищена швидкість його впливу на мозок і свідомість. Тому ця хімічна речовина мала такий успіх. Але зворотний бік вживання дезоморфіну - це такий самий швидкий розвиток залежності та руйнування організму.

Оскільки “крокодил” виготовляють із використанням побутової хімії, він містить багато домішок, здебільшого токсичних. Вживаючи цей наркотик, людина піддається жахливій інтоксикації. По суті, вона заживо гниє. Але відмовитися від дезоморфіну не може. Єдиний порятунок - це своєчасне лікування, розпочате на перших місяцях розвитку дезоморфінової залежності.

Шкода

Речовини, що входять до складу наркотику “крокодил”, самі по собі токсичні, а в комплексі з такими ж отруйними речовинами вони утворюють “пекельну суміш”. Організм людини, яким би добре продуманим він не був, не в змозі вивести всю цю гидоту.

наркотик "крокодил"

Після уколу отруйні речовини починають діяти на судинну стінку судини, внутрішня ніжна оболонка судини не готова витримати такий вплив токсичних речовин - вона ніби обпікається зсередини, і в місці опіку скупчуються сполучно-тканинні клітини, внаслідок чого просвіт судини починає значно звужуватися (ось чому наркомани змушені шукати нові вени). Кров по цій судині перестає надходити до кінцівки, але не відразу, тому що організм людини - складна система, і кров починає надходити ще робочими колатералями (по іншій живильній судині).

У місці уколу відбувається локальний некроз тканин, з’являються виразки, вкриті гнійною кіркою. Шкіра наркомана в місці уколу стає схожою на шкіру крокодила. Подальші ін’єкції наркотику в цих місцях стають неможливими, і наркоман змушений шукати інші вени, що призводить до подальшого поширення некрозів і виразок. Некротизована тканина ніби зливається між собою і починає відторгатися, внаслідок чого шкіра буквально злазить із кінцівок наркомана немов луска.

Далі наркотик “крокодил” розноситься кров’ю в добре кровопостачальні органи, такі як печінка, мозок, серце, легені та органи шлунково-кишкового тракту. Частинки важких металів (що містяться в бензині) назавжди осідають у цих органах і чинять прямий токсичний вплив на них. Органи перестають нормально виконувати свої функції. Крім того, сам процес приготування наркотику “крокодил” відбувається в антисанітарних умовах, а значить, несе віруси і бактерії, які так само осідають у внутрішніх органах - це ще більше ускладнює процес. Організм людини успішно справляється з більшістю вірусів і бактерій, АЛЕ в даному випадку віруси і бактерії проникають у кров безпосередньо, минаючи природні бар’єри, крім того, під дією наркотиків відбувається значне зниження імунітету. Ці чужорідні клітини, що осіли в органах наркомана, сприяють утворенню абсцесів (гнійників), у “крокодилячих” наркоманів страждають одразу ВСІ органи, розвивається поліорганна недостатність, яка в 100% випадків призводить до смерті наркомана.

Смерть наркомана від поліорганної недостатності. Врятувати від “крокодилової наркоманії” можна тільки в перші 2 місяці від початку вживання “крокодила”, поки ще імунітет не “посаджений” і організм хоч якось здатний боротися з цією заразою.

Симптоми

На перших порах вживання препарату, коли на шкірі поки що не помічається явних жахливих ушкоджень у вигляді крокодилячої шкіри, можна виявити такі симптоми вживання “крока”:

 1. Зміна в поведінці: наростаюча скритність, часта зміна настроїв, схильність до крадіжок, байдужість до навколишнього світу, меланхолія.
 2. Сильний різкий запах аптечних препаратів від людини.
 3. Синтетичний наркотик “Крокодил” спричиняє порушення сну: людина спить довго вранці, проте не може заснути до 3-4 години ночі. спостерігається втрата ваги, сильне зниження імунітету.
 4. Здуті вени, сліди від уколів на шкірі, як і в усіх тих, хто сидить на голці.
 5. Червоні очі, звужені зіниці.

Лікування після дезоморфіну

Незважаючи на розвиненість наркології, лікування дезоморфінових наркоманів - важке завдання. Більшість наркоманів, які пройшли реабілітацію, знову починають вживати.

Лікування після дезоморфіну

Річ у тім, що принцип дії опіатів докорінно відрізняється від більшості інших наркотиків. Вони є безпосереднім аналогом ендорфіну - гормону радості, задоволення і знеболення, в той час як, наприклад, психостимулятори (амфетамін, метамфетам), самі по собі не викликають ейфорію, а тільки вивільняють власні запаси дофаміну. Після надходження опіатів ззовні, мозок скорочує вироблення своїх ендорфінів, а їхні рецептори поступово відмирають.

У результаті, після скасування прийому препарату людина залишається без опіатів. Для їхнього відновлення потрібен час - від півроку, щоб опіоїдні рецептори запрацювали як раніше. У цей період людина відчуває сильний потяг до наркотику, будь-який біль відчувається гостріше, а настрій часто похмурий - адже в неї відсутній один із ключових гормонів, що відповідають за приємні емоції.

Лікування крокодилового наркомана включає в себе допомогу кількох лікарів. Після регулярного вживання організм сповнений токсинів, імунітет знижений, порушена робота внутрішніх органів, а місця ін’єкцій уражені виразками, велика ймовірність некрозу тканин. Тому для повернення до нормального життя наркозалежному належить пройти кілька стадій лікування.

Для початку потрібно припинити вживання дезоморфіну. Зробити це самостійно важко, оскільки, відмовившись від наркотику, наступної доби настане ломка. Тому найкращим буде провести детоксикацію організму в клініці або вдома під наглядом лікаря з медикаментами, які б полегшили симптоми абстиненції.

Після цього наркомана потрібно помістити в умови, в яких вжити наркотик буде неможливо. Досягти цього можна або звернувшись до реабілітаційного центру, або своїми силами.

До чого веде вживання

У будь-якому разі важливо звернутися хоча б до лікаря загальної практики, який уже направить до фахівця.

Люди стають дезоморфіновими наркоманами з різних причин, однак, більшість із них належить до неблагополучних верств населення. Для перемоги над залежністю таким людям показана професійна психологічна допомога. Це можуть збори анонімних наркоманів за системою 12 кроків, дилаектична поведінкова терапія, гіпноз, державний лікар або приватний фахівець. Навіть якщо лікування комплексне, відсоток рецидиву в дезоморфінових наркоманів високий, тому якщо ви або близька вам людина страждають від цієї залежності, поставтеся до лікування максимально серйозно.

До чого веде вживання

Оскільки речовини, що містяться в ін’єкціях, вкрай токсичні, у 97-98 відсотках наслідки після наркотику “Крокодил” - це смерть. Залежні від “крока” люди часто не живуть більше двох років, а незворотні процеси відторгнення шкіри і гниття починаються вже на третій місяць після перших уколів. Ампутовані кінцівки, трупний запах, що виходить від ще живої людини, гангрени, посаджені внутрішні органи - наслідки прийому дезоморфіну.

Найпростіший і найшвидший спосіб перетворитися на зомбі - почати вживати наркотик “Крокодил”. Він вбиває навіть швидше за найстрашніший наркотичний препарат у світі - героїн. Зруйноване життя, безповоротно підірване за кілька місяців здоров’я, порушена психіка і болісна смерть після відмови внутрішніх органів не варті кількох секунд ейфорії і сумнівного “кайфу” після уколу.