Що таке лірика?

Аптечний наркотик Лірика – опис препарату, механізм впливу та наслідки від застосування. Яку небезпеку несе лірика і як від неї лікуватися

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке лірика?

Аптечний наркотик Лірика – небезпека, наслідки та лікування

Ніхто не міг подумати, що недорогі ліки з нешкідливою і красивою назвою “Лірика” здатні стати причиною серйозної залежності, з величезною кількістю негативних наслідків. У чому ж полягає небезпека зловживання “лірики”? І чи викликає вона будь-яку залежність? На ці запитання вам відповість ця стаття.

Лірика - опис препарату

Корпорація Pfizer, яка синтезувала прегабалін наприкінці минулого століття, ніколи не шкодувала фінансів на рекламу, завдяки чому багато їхніх препаратів досі на слуху. Ця ж компанія випустила в 90-х препарат “Силденафіл”, який отримав шалену популярність. Торгова назва препарату стала ім’ям прозивним і, багато в чому, на честь нього і назвали відому російську поп-групу. Так, йдеться про ту саму “Віагру”.

Pfizer спочатку позиціонував “Лірику” як сучасний протиепілептичний засіб, позбавлений важких побічних ефектів, типових для цього класу препаратів, і який не викликає залежності. Надалі з’ясувалося, що Лірика чудово бореться з тривожністю і полегшує депресію, і ареал застосування закономірно розширився. А разом із цим доступ до прегабаліну отримали мільйони людей.

Наркогенні властивості “Лірики” стали відомі широкому загалу з 2010 року, коли до реабілітаційних центрів почали надходити перші клієнти з симптомами фізичної залежності від раніше невідомої речовини. У 2012 спостерігався пік зловживання, який у жовтні 2015-го закінчився включенням “Лірики” до реєстру препаратів предметно-кількісного обліку. Це означає, що “Лірика” відпускається тільки за рецептами суворої звітності, але при цьому зберігає легальний статус. Тобто, вживання прегабаліну в медичних, так само як і в немедичних цілях, не вважається кримінальним або адміністративним злочином. Штрафи і тюремні терміни передбачені за безрецептурний продаж і незаконне транспортування великих партій.

Механізм дії

Якщо відкрити інструкцію ліків, то серед побічних ефектів дії препарату прегабалін можна побачити: “ейфорія - часто”. Спочатку своєї появи майже всі препарати, що мають ейфорію і викликають звикання, можна було легко купити. Потім з’являються дані, що препарат небезпечний і викликає залежність. Тільки після цього починається зміни його правового статусу.

Багато людей потрапляють у пастку “нешкідливого” кайфу, вважаючи, що серйозні небезпечні ліки не будуть так легко реалізовуватися. Так було з кодеїновмісними препаратами (Терпінкод, Коделак, Нурофен плюс) і з ліками, у складі яких були інші опіати (Залдіяр, Трамадол). Усі ці препарати легкодоступні у звичайних аптеках, що є великим плюсом для залежних або, в даному випадку, аптечних наркоманів. Немає необхідності ставити під загрозу свою свободу, купуючи заборонені наркотики.

Механізм дії

Через це багато опійних наркоманів “пересіли” з героїну на Терпінкод. Досі не було досліджень, у яких була б точно визначена причина ейфорії від Лірики, а також виникнення від неї залежності. Основна інформація, на яку спираються в цьому питанні: інтерв’ю людей, які підсіли на Лірику.

Лікарі описують, що ефекти від Лірики у наркоманів: ейфорія, спокій і приємна збудженість. При цьому, нарівні з приємними спостерігаються і протилежні: дратівливість, безсоння, знижене лібідо, дезорієнтація, деперсоналізація, сплутаність свідомості і пригнічений настрій. Медичне дозування ліків - від 1 таблетки на добу. При цьому наркомани, які вживають Лірику, часто приймають всю упаковку за раз.

Лірику не можна назвати нейротоксичним препаратом, однак, людям із захворюваннями нирок, а також літнім людям вона або протипоказана, або показана в малих дозах. На підставі опитувань наркоманів, які вживають Лірику, вона не була їхнім першим наркотичним досвідом.

Симптоми

“Лірика”, мабуть, один з найскладніших наркотиків. Якщо людина не прийняла велику дозу, то вона адекватна, помірно весела і комунікабельна”.

У разі якщо доза досить велика, то людина нетвердо стоїть на ногах: можлива хитка хода, погана координація рухів. За тривалого вживання починаються перепади настрою, виникають невмотивована агресія або веселощі, порушення сну.

Симптоми

Експрес-тестів на “Лірику” не існує. Немає щодо цього препарату і доказів, хіба що знайдете порожні упаковки від цих таблеток. Якщо ви помітили зміни в поведінці вашої дитини (депресію, апатію, втрату інтересу до навчання), це необов’язково свідчить про те, що вона наркоман. У перехідному віці достатньо проблем, які можуть призвести до таких наслідків.

Пубертат, статеве дозрівання, гормони вирують, тож ці симптоми можуть свідчити про нещасливе кохання або проблеми з однокласниками. Проте, якщо у вас виникли підозри, варто вмовити дитину звернутися до лікаря.

Небезпека

Коли ці таблетки з’явилися на прилавках аптек, Лірику, як наркотик, не розглядали. Її навіть рекомендували фахівці як засіб, що знімає симптоми абстинентного синдрому (втім, так було і з трамадолом). Лише з плином часу з’ясувалося, що вживання цих ліків викликає сильну залежність. Це стосується не тільки наркоманів, а й звичайних людей, які використовували таблетки як знеболювальний препарат.

Лірика не належить до групи наркотичних опіоїдів. Активною речовиною цих таблеток є прегабалін. Однак при перевищенні дозування виникає сп’яніння. Через деякий час людина звикає до ефекту ліків і без них відчуває сильне нездужання, хоча й не вважає, що причиною є Лірика. Наркотик з аптеки в цьому плані дуже підступний.

Існує 2 основні причини, через які пігулки Лірика становлять небезпеку не тільки для життя людини, яка їх вживає, а й для оточуючих:

 1. Блискавичне звикання - ломки від Лірики нагадують ломку від героїну. Наркоман уже не уявляє свого життя без прийому препарату.
 2. Неадекватна поведінка - під впливом таблеток людина не контролює свої дії, хоча сама вона категорично це заперечує.

Наслідки

Під час ломки від героїну або метадону деякі наркомани приймають лірику, щоб полегшити стан, який терзає.

Але, судячи з вищеописаного, ці ліки теж викликають сильний абстинентний синдром. Наслідки тривалого вживання наркотику дуже серйозні:

 • схуднення внаслідок відсутності апетиту;
 • патології кишківника;
 • апатія;
 • поява страхів, панічних атак та інших психологічних проблем;
 • порушення центральної нервової системи;
 • головні болі,
 • відсутність сну;
 • неможливість контролювати настрій;
 • поява захворювань шкіри;
 • імпотенція;
 • кома, або летальний результат.

Летальні випадки дійсно трапляються. Заголовки місцевих новин не втрачають можливості насторожити батьків і родичів тих, хто бавиться “лірикою”.

Продаж за рецептом уже не допомагає запобігти використанню психотропних препаратів для отримання кайфу, оскільки аптеки теж можуть працювати на наркоторговців, або ще простіше, наркомани легко можуть роздобути бланки для виписування рецептів. Рішення тільки одне - відправити наркомана на лікування.

Як кинути вживання

Для багатьох наркозалежних болісні симптоми відмови від Лірики призводять до рецидивів. Якщо Ви неодноразово пробували “ злізти” з Лірики, але зривалися і скочувалися назад у яму цієї згубної залежності, якщо у Вас не виходить кинути самостійно - не варто зволікати і відкладати! Обов’язково зверніться до лікаря! Будь то спеціалізована приватна клініка або державний наркологічний диспансер.

Зазвичай, у клініках проводиться лікування у два етапи:

 • Насамперед здійснюється детоксикація. Медичні заходи з детоксикації очищають організм від наркотику й ефективно допомагають зняти симптоми ломки.
 • Далі слідує реабілітаційне лікування, спрямоване на усунення психологічної залежності від цього наркотику і на формування у пацієнта принципів здорового способу життя. Таке лікування допомагає назавжди позбутися бажання повернутися до вживання наркотиків.