ЛСД – ліки, що стали наркотиком

ЛСД – хімічна речовина, що сильно впливає на свідомість людини. Перебуваючи під впливом ЛСД, людина не несе відповідальності за свої вчинки

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
ЛСД – ліки, що стали наркотиком

Що таке ЛСД – ліки чи наркотик?

Багатьох неосвічених цікавить питання, що означає абревіатура ЛСД? Це поширена назва одного з найвідоміших і найнебезпечніших наркотиків, який має сильну і тривалу психоделічну дію. Спочатку цю речовину створювали як ліки - болезаспокійливий засіб, який застосовували з метою дослідження особливостей розвитку і перебігу шизофренії. Але вченим не знадобилося багато часу, щоб зрозуміти, що ЛСД і шизофренія ніяк не пов’язані, а сама речовина викликає залежність і чинить непередбачуваний вплив на психоемоційний фон людини.

Опис речовини

ЛСД - хімічна речовина, що сильно впливає на свідомість людини. Виготовляють наркотик із лізергінової кислоти, що утворюється в плісняві та паразитуючих грибах, які вражають деякі види злакових культур. Синтезований у кристалічній формі ЛСД був у лабораторіях розвідувальних служб Сполучених Штатів. Для поширення кристали речовини розчиняють у воді. Виходить рідина без кольору і запаху, трохи гіркувата на смак.

Відомий під такими назвами, як “Двадцять П’яте”, “Кислота”, “Марки”, “Папір”, “ДЛК”, “ДЛК-25”, “Крапля”, “Кристал”, “ Кисле”, “Лизер”, “Лимон”, “Люся”, “Мікродот”, “Промокашка”, “Цукор”, “Ейсід”, наркотик продають на вулицях у вигляді маленьких пігулок, капсул або драглистих квадратиків. Іноді речовиною просочують абсорбуючий папір із зображенням дрібних картинок, який, набираючи вологу, розділяється на маленькі шматочки.

Опис речовини ЛСД

Дія ЛСД триває близько 12 годин. Ті, кому доводилося пробувати цей наркотик, відчуття називають “тріпом”, а негативні реакції “бед-тріпом” - вдала назва, щоб передати відчуття справжнього пекла.

Згідно з результатами найостанніших досліджень, тривалість дії ЛСД не більша, ніж період виявлення в крові речовини, що спростовує всі поширені думки і більш ранні теорії про зворотне. Період напіввиведення з організму ЛСД (за різними джерелами), дорівнює від 175 хв до 5 годин. Виявити пікову концентрацію ЛСД у крові можна через 3 години після прийому. У сечі “Марки” тримаються 2-2,5 години, у крові - 2-3 доби, а у волоссі - 2-3 дні.

Застосування кислоти в медицині

Як зазначалося вище, у ЛСД і шизофренії не виявилося нічого спільного. Але оскільки речовина має психоделічну властивість, багато вчених продовжують розглядати її як лікарський засіб, спрямований на лікування низки інших психологічних розладів. Британські та швейцарські вчені щорічно проводять досліди на добровольцях.

Крім того, під час одного з досліджень було доведено, що кислота, синтезована з паразитичних грибів, служить ефективним допоміжним засобом для лікування сильної алкогольної залежності. Проте через деякі соціальні та політичні міркування речовина перебуває під забороною і не допускається для використання як інструмент для боротьби із залежністю від алкоголю.

Дія ЛСД на організм

Остаточний ефект від вживання наркотику обумовлений настроєм, дозуванням та індивідуальними особливостями людського організму. У більшості настрій помітно поліпшується, тоді як у деяких людей виникають жахливі галюцинації, спалахи агресії та параноїдальні напади.

Зміни в організмі після вживання наркотику починають проявлятися вже за півгодини, в окремих випадках за півтори.

Зіниці розширюються, частішає пульс. Артеріальний тиск і температура тіла можуть різко знизитися до критичного стану, або навпаки - сильно збільшитися.

Тіло людини кидає в тремтіння, починає турбувати безсоння, людина відчуває сильну спрагу. Інтенсивніше починають працювати сальні залози, тіло вкривається гусячою шкірою.

Дія ЛСД на організм

Для людей, які вживають ЛСД, характерна різка зміна настрою. Нічим необґрунтовані напади бурхливих веселощів і радості змінюються агресією. Наркомани досить часто самі не усвідомлюють, де реальність, а де ілюзійний світ. Прагнучи досягти бажаного блаженства, “любителі кислоти” щоразу перевищують початкове дозування, тому часто передозування ЛСД буває неминучим.

Людина, яка регулярно вживає таблетки ЛСД, з часом і зовсім відходить від реального життя, бачення справжнього світу повністю спотворюється. Не розуміючи цього, наркоман може вийти з відчиненого вікна або встати посеред жвавої траси, думаючи, що він перебуває десь в іншому місці. Перебуваючи під впливом ЛСД, людина не несе відповідальності за свої вчинки, не керує власним тілом і розумом. Вона може померти, так і не усвідомивши в останні хвилини, що насправді сталося.

Наслідки від вживання наркотику

Наскільки небезпечний ЛСД? На відміну від психотропних препаратів інших видів “Марки” не викликають фізичної залежності. Побороти психологічний потяг цілком можливо, але шляхом проходження тривалого курсу лікування та реабілітації в спеціалізованому закладі.

Але це зовсім не перевага наркотику і не привід пробувати його. Приймаючи психоделічну речовину, людина зіткнеться неминуче з низкою неприємних наслідків. Ускладнення від ЛСД виражаються у наркозалежного в таких аспектах:

  • розвиток захворювань, пов’язаних із серцево-судинною системою;
  • сильні депресивні розлади;
  • виникнення галюцинацій зорових і слухових, навіть після повної відмови від кислоти;
  • м’язова атрофія;
  • повне виснаження організму;
  • втрата сексуального потягу до протилежної статі;
  • поява насильницьких або суїцидальних нахилів.
  • Головним негативним наслідком прийому ЛСД є зміна структури ДНК. Виникнення незворотних змін можливе
  • буквально після першого прийому d-лізергінової кислоти.

Ось тому вживання цього наркотику хоча б одним із батьків збільшує ймовірність того, що їхня дитина матиме вроджені розумові або фізичні відхилення.

Безперечно, будь-який наркотик смертельно небезпечний для здоров’я людини. І ЛСД - не виняток, бо посідає верхні рядки в рейтингу найнебезпечніших наркотиків. Тому перш ніж зважитися спробувати його, варто замислитися про негативні наслідки, які дадуть про себе знати неодмінно.