Що таке морфін?

Морфін – що цей наркотик робить з організмом людини, як виявити симптоми вживання та як вилікувати залежність від нього

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке морфін?

Морфін – дія, наслідки та лікування залежності

Морфін - найголовніший і найбільш добре вивчений алкалоїд опіуму. Виділений у 1805 р., він отримав свою назву на честь грецького бога сну Морфея.

Морфін - що це таке

Морфін - опіат природного походження, він міститься в опіумі. Хімічна формула морфіну була виведена 1902 року, коли з’ясувалося, що опіум містить білу несмачну кристалічну субстанцію, яку спочатку назвали “заспокійливою сіллю” і “ опіумною сіллю”.

Морфін - одна з найефективніших наркотичних речовин знеболювальної дії. Морфін може мати форму блискучих призм, тонких голочок і кристалічного порошку. Колір може варіюватися від білого до темно-коричневого.

Морфін не має запаху, смак гіркуватий, з часом він темніє. Крім порошку, морфін може випускатися у вигляді кубиків, капсул, таблеток і препаратів для куріння. На законних підставах морфін можна вживати тільки в лікарнях. Морфін вводять за допомогою ін’єкції у вену, в м’яз або під шкіру.

Дія

Зазвичай, наркозалежні люди роблять собі ін’єкцію морфіну у вену або м’яз, вдихають пари, роблять клізми через пряму кишку або просто п’ють його. Залежність від препарату виникає дуже швидко, тому наркомани часто починають збільшувати дозу препарату. У деяких випадках, дозування в 10-100 разів перевищує терапевтичну. Варто зазначити, що препарат зовсім не безпечний тому, занадто довгий прийом і передозування морфіном в кінцевому результаті призводять до смерті.

Дія морфину

Застосовують морфін, як правило, внутрішньовенно, і, циркулюючи в нашому організмі, вона дає такі ефекти:

 1. Ейфорія - відчуття необґрунтовано приємних відчуттів, блаженства, свободи. Усуваються всі неприємні відчуття. Ейфорія, що виникає, є першою причиною виникнення морфінізму (залежності). У деяких везунчиків може спостерігатися зворотний ефект - дисфорія, відчуття стривоженості, занепокоєння. Крім ейфорії, з’являється і гіпнотичне відчуття спокою, виникає свого роду поверхневий сон з досить приємними сновидіннями.
 2. Протикашльовий ефект - думаю, кожен знає, що героїн наприкінці 19 століття використовували як ліки від кашлю. Так ось, героїн - це похідне морфіну, діацетилморфін. Морфін так само пригнічує дихання, діючи на центральну нервову систему. При прийомі навіть середньої дози наш організм перестає помічати вуглекислий газ (саме вуглекислий газ разом із низкою інших речовин стимулює наш організм дихати), і як наслідок, дихання стає дуже рідкісним, поверхневим. Цей ефект може призвести до розвитку паралічу дихальних м’язів і смерті. Крім впливу на центральну систему, пригнічення дихання так само відбувається внаслідок скорочення (спазм) м’язів дихальних шляхів.
 3. Міоз, або, як його ще називають звуження зіниць. Є однією з головних ознак дії морфіну на організм.
  Діючи на серцеву систему, морфін уповільнює серцебиття і знижує артеріальний тиск. Теж вкрай небезпечні синдроми, здатні призвести до колапсу і смерті.
 4. Зниження працездатності шлунково-кишкового тракту. Так, любителі морфіну знайомі з таким словом, як “закреп”, не з чуток. До речі, якщо до ейфорії та деяких інших симптомів виникає толерантність уже при повторному введенні, то із закрепом доведеться мучитися до останнього.

Так само зустрічаються такі ефекти, як зниження температури тіла, іноді - виникнення судом.

Действие морфина

Морфін насамперед діє на ЦНС, він одночасно здатний збудити і послабити вплив на нервові клітини. Пояснюється це тим, що під час прийому препарату насамперед він починає діяти на оболонці клітини, тим самим збуджуючи їх. Потім він проникає в її структуру, послаблюючи сприйняття, викликаючи депресію і швидке звикання.

Симптоми

Потрапляючи в організм людини, морфін починає діяти досить швидко. При введенні його внутрішньовенно дія починається через 5-10 хвилин. Час дії може становити від кількох до двадцяти годин.

Симптоми вживання морфіну

Ознаками вживання морфіну є такі симптоми:

 • Ейфорія
 • Безтурботність
 • Сонливість
 • Надмірна сміливість і рішучість
 • Нервозність
 • Плутане мовлення
 • Звуження зіниць
 • Блиск в очах
 • Свербіж шкіри

І це не повний перелік симптомів, які можуть виникати під час прийому морфіну. Зверніть увагу, що вплив на організм наркотику може бути як заспокійливим, так і збудливим. Це означає, що визначати ознаки його вживання варто за цілою низкою чинників.

Наслідки

Наслідки вживання морфіну

Як і всі наркотики, морфін завдає сильної шкоди організму. Необхідно виділити такі наслідки вживання морфіну:

 • Руйнування головного мозку
 • Зміна особистості людини
 • Порушення пам’яті
 • Психічна деградація
 • Безсоння
 • Зниження лібідо, імпотенція
 • Порушення роботи ЦНС
 • Зниження тиску
 • Сухість і сірість шкіри

Також існують й інші негативні наслідки прийому наркотику. Крім цього, вживання морфіну значною мірою підвищує ризик зараження крові, захворювання на ВІЛ, СНІД, гепатити В і С.

негативні наслідки

Залежність від морфіну розвивається при його вживанні протягом 2-3 тижнів. Протягом розвитку залежності виробляється все більша і більша толерантність організму до нього. Внаслідок розвитку толерантності наркоман підвищує дозу, що дуже небезпечно. Небезпека підвищення дози полягає в тому, що, зрештою, вона може спричинити передозування, що призводить до коми і летального результату.

Лікування морфінової залежності

Процедура лікування залежності від морфіну тривала і повинна повністю відповідати правилам, тільки в цьому випадку можна максимально швидко повернути хворого в реальне життя. При надходженні в реабілітаційний центр нового пацієнта він проходить три основні періоди лікування:

 • Очищення організму;
 • Використання лікарських препаратів;
 • Реабілітаційний період.

Коли наркозалежний пацієнт потрапляє на лікування, насамперед необхідно з його організму вивести всі залишки наркотичної речовини. Проводиться повна інтоксикація. Цей період найскладніший для пацієнтів, однак, після його закінчення багато хто сам виявляє бажання в подальшому лікуванні.

Лікування морфінової залежності

Після виведення всіх залишків наркотиків призначається медикаментозне лікування, де препарати підбирають кожному пацієнту індивідуально. Правильно підібрані ліки дадуть можливість максимально швидко відвикнути від наркотику.

Третій період лікування вважається одним із найважливіших, оскільки людину вчать жити в сучасному світі без використання морфіну або інших наркотичних речовин. Коли людина дивиться на світ по-новому, то перед нею відкриваються нові можливості. Усі пацієнти отримують психологічну і моральну підтримку, яка на цьому етапі так необхідна. Незважаючи на складнощі, які виникають у залежної людини, вона цілком зможе повернутися в реальне життя, і при цьому повністю відмовитися від морфіну.