Налтрексон – Ефективний метод боротьби з наркоманією

Налтрексон – опис ефективного препарату для боротьби з наркотичною залежністю. Показання, протипоказання, інструкція із застосування

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Налтрексон – Ефективний метод боротьби з наркоманією

Налтрексон – Ефективний метод боротьби

Ефективним методом боротьби з наркотичною залежністю вважається налтрексон, ціна на який не така велика, якщо брати в порівняння з іншими методами. Це надійний спосіб вступити в боротьбу з наркотичною залежністю.

Що таке Налтрексон

Опіоїдна залежність вважається довічним, хронічним рецидивуючим розладом. Необхідні значні терапевтичні зусилля, щоб люди не вживали наркотики.

Лікування метадоном відіграє життєво важливу роль у детоксикації або в підтримувальних програмах, але деякі люди, які вживають метадон, продовжують вживати заборонені наркотики, скоювати злочини і брати участь у діях, що сприяють поширенню інфекційних захворювань.

Що таке Налтрексон

Налтрексон є опіоїдним антагоністом тривалої дії, який не спричиняє ейфорії та залежності. Він використовується при випадковому передозуванні героїну і для лікування людей з опіоїдною залежністю.

Налтрексон особливо підходить для запобігання рецидиву вживання опіоїдів після детоксикації від героїну в тих, для кого недотримання режиму лікування має серйозні наслідки, наприклад, для працівників охорони здоров’я, керівників підприємств та осіб, які перебувають під юридичним наглядом.

Опис препарату

Налтрексон - медичний препарат для лікування наркотичної залежності. Фармакологічна дія налтрексону базується на конкурентному зв’язуванні опіоїдних рецепторів, що запобігає або повністю знімає дію наркотиків опіатної групи на організм. Будучи сильнодіючим антагоністом наркотичних анальгетиків, таких як героїн, морфін, метадон тощо, налтрексон блокує ефект від приймання речовин, що містять опіати, завдяки чому приймання наркотиків стає безглуздим.

Опис препарату

Налтрексон випускається як у вигляді таблеток, так і у вигляді імплантату. Останній варіант кращий, коли більша частина лікування відбувається поза стінами наркологічного центру. Налтрексон підшивка застосовується наступним чином: імплантат з лікарською речовиною вводиться під шкіру і діє в міру необхідності, блокуючи дію наркотичних речовин, що надійшли в організм: замість характерного ефекту від приймання наркотиків у пацієнта розвивається абстинентний синдром.

Показання

Алкогольна залежність (за згоди пацієнта і в поєднанні з психотерапевтичними та соціальними методами), запобігання фармакологічним ефектам екзогенних опіоїдів для підтримання чистого від опіоїдів стану у хворих з опіоїдною залежністю після попередньо проведеної дезінтоксикації (як частина програми психологічної та професійної реабілітації).

Протипоказання

Гіперчутливість до препарату (у т.ч. до налоксону), стан абстиненції на тлі опіоїдної залежності, гострий гепатит, печінкова недостатність, позитивна проба з налоксоном.

Додатково для ЛФ препарату для в/м введення: поточний прийом опіоїдів, гостра відміна опіоїдів, опіоїдна залежність.

Передозування

У зв’язку з тим, що препарат виводиться під суворим контролем лікаря, випадки його передозування спостерігаються дуже рідко. При передозуванні Налтрексону у хворого може розвинутися сплутана свідомість, непритомність, задишка, утруднене дихання і різкий біль за грудиною. Для стабілізації стану пацієнта рекомендується негайно припинити введення препарату і призначити хворому симптоматичне лікування, забезпечити прийом ентеросорбентів і рясне пиття.

Передозування

Побічні ефекти

Під час лікування Налтрексоном можливе виникнення підвищеного апетиту, метеоризму, сухості в роті, загострення геморою та ерозивно-виразкових уражень органів шлунково-кишкового тракту, підвищення активності печінкових ферментів, абдомінальні болі, підвищена втомлюваність, порушення чіткості зору, галюцинації, дзвін у вухах, світлобоязнь, сльозотеча, а також біль і різь в очах. Іноді у хворих спостерігається розвиток дезорієнтації у просторі, підвищена дратівливість, сонливість, захриплість голосу, синусит, риніт, біль у грудях, дискомфорт і прискорення сечовипускання.

Вшивання Налтрексону

Лікар-нарколог після проведення огляду і тесту на присутність в організмі опіатів, у разі негативної відповіді і відсутності протипоказань для процедури, під місцевою анестезією робить невеликий розріз на шкірі. Потім спеціальним шприцом під шкіру вводиться стерильна капсула з Налтрексоном.

Вшивання Налтрексону

Далі розріз зашивається, рана обробляється. Досвідчені фахівці нашого Центру Рехаб Нау (REHAB NOW) виконують цю процедуру швидко і безболісно, з дотриманням усіх правил асептики та антисептики. Це дає змогу уникнути будь-якого дискомфорту або ускладнень. Попри надійність і ефективність методу, слід пам’ятати, що, як у кожного лікарського препарату, існують обмеження до застосування Налтрексону.

До них належать:

  • гостра ниркова та печінкова недостатність,
  • гострі форми гепатитів;
  • вагітність і лактація;
  • гострий абстинентний синдром;
  • підвищена чутливість до компонентів імпланта Налтрексон;
  • застосування наркотичних анальгетиків для лікування захворювання.

Домогтися відчутного ефекту від лікування наркотичної та навіть алкогольної залежності даним препаратом дає змогу поєднання його із застосуванням психотерапевтичних методик і проведення комплексу реабілітаційних заходів.

Оральне застосування

Фаза введення в курс

Лікування Налтрексоном може бути розпочато не раніше ніж через 7-10 днів після останнього вживання опіоїдного наркотику і за умови відсутності ознак опіоїдного абстинентного синдрому. Утримання від прийому наркотиків визначається за результатами аналізу сечі на вміст опіоїдів. Лікування не розпочинають доти, доки провокаційна проба з внутрішньовенним введенням 0,5 мг Налоксону не стане негативною. Налоксонову пробу не проводять хворим з ознаками опіоїдного абстинентного синдрому або при виявленні опіоїдів у сечі. Повторно налоксонову пробу можна проводити через 24 години.

Оральне застосування

Перша доза Налтрексону зазвичай становить 25 мг (половина таблетки). За відсутності протягом години ознак синдрому “ відміни” хворому дають залишок (25 мг) денної дози препарату.

Лікарю слід контролювати акт проковтування препарату.

Підтримувальна терапія

Після закінчення вступної фази призначають 50 мг Налтрексону кожні 24 години (цієї дози достатньо для попередження дії 25 мг внутрішньовенно введеного героїну).

Підтримувальна терапія

Можна використовувати й інші схеми лікування:

  • 50 мг Налтрексону призначають щодня протягом перших п’яти днів тижня та 100 мг на 6 день
  • 100 мг Налтрексону призначають кожні 2 дні або 150 мг кожні 3 дні;
  • 100 мг препарату призначають у 1 день (наприклад, понеділок), <100 мг у 2 день (наприклад, вівторок) і 150 мг на 5 день (у п’ятницю). Ця схема зручна для хворих з установкою на тривале лікування опіоїдної наркоманії.

Мінімальний курс - від 3 місяців, рекомендований курс від 6 місяців.

Особливі вказівки

Перед застосуванням необхідно виключити субклінічну печінкову недостатність, під час лікування слід періодично контролювати рівень трансаміназ, не можна поєднувати з препаратами, що мають гепатотоксичні властивості.

Для запобігання розвитку гострого абстинентного синдрому пацієнти повинні щонайменше за 7-10 днів припинити прийом опіоїдів і препаратів, що їх містять, обов’язковим є визначення опіоїдів у сечі та проведення провокаційного тесту з налоксоном; у разі недотримання цих вимог абстинентний синдром може проявитися через 5 хв після прийому препарату та тривати впродовж 48 годин.

Налтрексон необхідно відмінити не менше ніж за 48 годин до хірургічного втручання, під час якого буде потрібне застосування опіоїдних анальгетиків.