Наркологічні залежності – які бувають, етапи

Наркологічна залежність – це не порок, а хвороба, з якою можна і потрібно боротися, поки не настало незворотних наслідків

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Наркологічні залежності – які бувають, етапи

Наркологічні залежності

Вітаю Вас на інформаційному сайті про діагностику та лікування різних наркологічних залежностей: алкоголь, наркотики, нікотинова залежність. Тут кожен охочий зможе дізнатися корисну інформацію про ту чи іншу проблему і хвороби, пов’язані із залежностями. На нашому сайті ви зможете дізнатися, які види наркологічних залежностей бувають, які ознаки алкогольної або нікотинової наркоманії, які наслідки спричиняють вживання різних видів наркотиків, і найголовніше, як лікуватися від цієї хвороби.

Якщо ви тут, значить, ви або ваші близькі зіткнулися з будь-якою залежністю, або вам просто необхідна ця інформація. І я, майбутній лікар-нарколог, намагатимуся допомогти вам усіма силами, оскільки будь-яка наркологічна залежність - це не вада, а хвороба, з якою можна і потрібно боротися, поки не настало незворотних наслідків.

Етапи та види лікування

Лікування залежностей можна умовно розділити на кілька етапів. Перший ступінь - це очищення організму від токсичних продуктів розпаду алкоголю, нікотину, наркотиків.
Ця процедура має назву “детоксикація” або “дезінтоксикація”. На другому етапі лікування пацієнту прищеплюється відраза до наркотику, нікотину або алкоголю за допомогою спеціальних медичних процедур, технік і методів. Третім етапом є реабілітація, яка допомагає пацієнтові більше ніколи не повернутися до старих звичок.

Також можна виділити кілька видів лікування наркологічних залежностей:

  • Кодування від алкоголізму, наркоманії, куріння
  • Виведення із запою: крапельниця, препарати і психотерапія
  • Купірування абстинентного синдрому (ломки)
  • Вшивання Налтрексону
  • Детоксикація організму
  • Психотерапія за необхідності.

Досвід і високоефективні методики діагностики та лікування забезпечують швидкий і якісний ефект лікування. Звернувшись по допомогу до хорошого фахівця, можливо повернутися до повноцінного і здорового способу життя.

Які бувають наркологічні залежності

Які бувають наркологічні залежності?

Існує кілька груп наркотичних речовин, що викликають залежність:

  • Алкоголь. Розслабляє, а при збільшенні дозування пригнічує центральну нервову систему (ЦНС), порушує артикуляцію і координацію рухів. Формує фізичну та психічну залежність. Передозування характеризується комою.
    Нікотин. Збуджує ЦНС, викликає обидва види залежності. Вельми отруйний, спричиняє різноманітні захворювання дихальних шляхів, ротової та гортанної порожнини, однак під час куріння тютюнових виробів практично неможливо досягти смертельної дози.
  • Опіоїдні анальгетики (героїн, морфін, промедол тощо). Викликають пасивність, ейфорію, розслабленість і знеболювання, а також сильну психологічну і фізичну залежність. Передозування призводить до смерті через параліч дихального центру.
    Снодійні та транквілізатори. Початковий ефект схожий з алкогольним сп’янінням, потім змінюється сонливістю. Передозування характеризується тривалою сонливістю, але до смертельних випадків призводить рідко.
    Стимулятори (кофеїн, кокаїн, амфетаміни). Стимулюють фізичну та розумову активність, ейфорію. Кокаїн викликає найбільш сильну психічну залежність. Передозування призводить до інфаркту, інсульту і гіпертонічного кризу.
  • Галюциногени (психотоміметики, психоделіки, деліріанти, дисоціативні анестетики). Спричиняють сильну зміну сприйняття і ходу думок, появу гострого психозу з ілюзіями та галюцинаціями. Під їхнім впливом психічні функції відокремлюються від тілесних, порушується сприйняття тіла, створюється ілюзія перебування в іншому місці. Смертельне передозування трапляється вкрай рідко, проте через дезорієнтацію або хибне відчуття можливі нещасні випадки.
  • Продукти канабісу (гашиш, марихуана тощо). Викликають розслаблення, погіршують короткочасну пам’ять, загострюють сприйняття, підвищують апетит. Формується слабка психічна залежність. Передозування характеризується дезорієнтацією, слабкістю, відчуттям хибного страху. Випадки смертельного передозування не відомі.

Наслідки вживання наркотиків

Наслідки вживання алкоголю, наркотиків, куріння

Крім сильної тяги до паління тютюну або вживання алкоголю та інших наркотичних речовин, у залежної людини виникає низка інших серйозних проблем:

  • Шкода, що завдається здоров’ю (цироз, сепсис, туберкульоз тощо).
  • Зміна психіки (галюцинації, сп’яніння, ілюзії)
  • Психічні розлади (манія переслідування, психоз)
  • Абстиненція (похмілля, делірій - “біла гарячка”, ломка)
  • ВІЛ-захворювання (СНІД, сифіліс та ін.)
  • Травми, викликані порушеннями координації руху та інстинкту самозбереження.

Такі стани призводять у кращому випадку до інвалідності, і до смерті - у гіршому. Однак усіх цих наслідків можна уникнути, якщо вчасно звернутися по допомогу та пройти лікування у кваліфікованого фахівця. Пам’ятайте, що немає нічого ганебного в алкоголізмі, тютюнопалінні та наркоманії. Це хвороби, які необхідно лікувати. Потрібно лише визнати захворюванням, адже з цього моменту починається важкий, але ефективний шлях до одужання!

Сподіваюся, цей ресурс буде не тільки корисним для вас, а й цікавим. Успіхів!