Кокаїн і героїн – відмінності та подібності

Кокаїн та героїн це абсолютно різні хімічні речовини. У них мало спільного як на рівні молекулярної структури, так і щодо ефекту

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Кокаїн і героїн – відмінності та подібності

Відмінності кокаїну та героїну

Кокаїн дає можливість збадьоритися, відчути себе зіркою. Саме таку дію має один із наймодніших і найдорожчих психостимуляторів. Кокаїн користується величезною популярністю як серед заможних людей, інтелегенції, так і серед студентів. Друга назва наркотику - “зоряний пил”.

кокаина и героина

Героїн можна назвати братом кокаїну, проте він не такий популярний, оскільки має деякі особливості. Кокаїн і героїн різні між собою за багатьма характеристиками, об’єднує їх лише те, що вони є найсильнішими наркотичними речовинами, які здатні викликати сильну залежність, боротися з якою дуже важко.

Про кокаїн

Цю речовину отримують із рослини, яка походить із південноамериканського континенту. У стародавні часи кокаїновий кущ використовували індіанські племена та інки. У другій половині 19 століття вчені хіміки з Європи синтезували з рослини алкалоїд - кокаїн, що і стало новою епохою застосування наркотичної речовини.

У колі наркозалежних його називають пилом, креком, кокою, інеєм, веселухою, коксиком, снігом, нюхарою, рафінадом, білим тощо. Візуально він схожий на білий порошок, тому безліч назв з`являється переважно через зовнішній вигляд.

Листя кокаїнового куща першочергово обробляється гасом, після чого, при їх ретельному розтиранні утворюється своєрідна однорідна паста. За допомогою соляної кислоти готова кашка перетворюється на порошок, так звану кокаїнову сіль. Надалі її реалізують торговці наркотичними речовинами.

Вживати цей продукт можна різними способами: через ніс, через рот, внутрішньовенно. Одним із найпопулярніших варіантів вживання наркотику є вдихання його через носову порожнину, оскільки саме так можна максимально швидко досягти наркотичного сп’яніння.

Торговці наркотичними речовинами ніколи не реалізують чистий кокаїн, найчастіше вони додають до нього додаткові продукти, на кшталт манітолу, лактози, кофеїну, люміналу та інших. На виході виходить, що вміст кокаїнової солі в наркотику не перевищує 10-40%.

Кокаїн - сильний психостимулятор. Він впливає на певні ділянки головного мозку, які відповідають за отримання задоволення. Наркотик здатний блокувати розпад молекул дофаміну. Цей процес сприяє виникненню піднесеного настрою або так званої ейфорії. Вплив, який наркотик чинить на мозок, призводить до системних збоїв і зниження дофамінових запасів.

Це й пояснює дратівливість, емоційну лабільність і страх, які виникають після закінчення дії наркотичної речовини. Через погіршення самопочуття залежний бажає будь-якими шляхами повернутися в ейфоричний стан, але для цього йому необхідна нова доза. Наркоман знає напевно, що вживання кокаїну дарує енергію, підвищує самовпевненість, витривалість, концентрацію, прискорює розумові процеси. З кокаїном немає потреби у сні та майже не відчуваться втома.

Про героїн

Героїн і наркотики, похідні опіоїдів, є основними причинами смерті від передозувань в Україні.

Це напівсинтетичний, сильнодіючий наркотик, який синтезують з опійного маку, так само як морфін або опій. Морфін втамовує больові відчуття, а героїн - ні. Героїн зазвичай вводиться через вену. Це може викликати дуже сильну залежність, і коли людина намагається припинити вживання наркотику, як правило, виникає погане самопочуття або синдром відміни. Також це додатковий ризик інфікування СНІДом.

У фармації героїн виступав у ролі протикашльового засобу. Однак спочатку його синтезували на заміну морфію, який уже тоді викликав звикання. Після остаточного переконання в тому, що речовина небезпечна, її перемістили в розряд заборонених.

Героїн і кокаїн мають зовнішній вигляд білого порошку. Однак, їхні відтінки можуть різнитися залежно від добавок, які були використані під час виготовлення. До останніх належать: цукор, кофеїн, а також безліч інших синтетичних речовин. Таким чином собівартість наркотику знижується, а прибуток наркоторговця зростає.

Спочатку героїн викликає ейфорію, оскільки його склад впливає на серотонінові рецептори. Людина стає спокійною і безтурботною. Велика доза героїну може викликати п’ятигодинний снодійний ефект. Застосовують наркотик шляхом внутрішньом’язового або підшкірного введення, також вдихають, курять або вживають всередину у вигляді розчину. Однак найпоширенішою методикою залишається все ж таки внутрішньовенне введення, оскільки так відчуття задоволення можна отримати набагато швидше і легше, протягом 5-10 секунд. Вдихаючи або курячи героїн, бажаного ефекту можна досягти протягом 10 хвилин.

Синдром відміни героїну є важким. Залежність від героїну розвивається швидко. Кожна наступна доза має бути більшою, ніж попередня. Це пов’язано з тим, що без цього дози не викликають ейфорії.

Різниця між героїном і кокаїном

Обидва наркотики є небезпечними як для здоров’я, так і для життя людини загалом. Героїн викликає спокій і розслаблення. Він також здатний дарувати безтурботність та байдужість до проблем.

Кокаїн покращує настрій і стимулює мозкову діяльність. Ефект кокаїну настає через стимуляцію з подальшим виробленням гормонів задоволення. Що стосується героїну, то він здатний лише імітувати ці процеси, а кокаїн здійснює їх природним чином. Ще однією відмінністю є й те, що героїн викликає не тільки фізичну, а й психічну прихильність. Кокаїн лише психічну, однак це не робить його нешкідливим.

Психічна залежність від кокаїну виражена настільки, що відмовитися від нього неможливо, так само як і від героїну. Відмінності між кокаїном і героїном полягають у тому, що у кокаїну менше фізичних проявів синдрому відміни. Інші відмінності не настільки суттєві. Зареєстровано випадки, коли люди, які мають більшу силу волі, самостійно відмовлялися від кокаїну. Щодо героїну про такі випадки не згадується.

Що буде, якщо змішати героїн і кокаїн?

Це міф, що одночасне вживання героїну і кокаїну нейтралізує ефекти один одного. Замість цього посилюються побічні ефекти обох препаратів. Прийом героїну і кокаїну одночасно неймовірно небезпечний, тому що він змушує організм людини переробляти одразу більше токсичних речовин, які є повними протилежностями одна одній.

Спідбол створює ефект “тягни-штовхай” в організмі і створює навантаження надактивне на дихальну і кровоносну системи. Тіло приходить у замішання і дезорієнтується. Змішування героїну і кокаїну може серйозно обмежити здатність організму отримувати достатню кількість кисню, щоб збалансувати дію кокаїну.

Через це змішування кокаїну і героїну може бути особливо небезпечним, оскільки людина може вжити занадто багато однієї або обох речовин одночасно. Це може призвести до серйозних наслідків для здоров’я, включно з передозуванням, яке може бути смертельним. Крім того, змішування різних наркотиків може призвести до непередбачуваних ефектів, які можуть бути дуже небезпечними. Тому важливо уникати змішування наркотиків і звернутися по допомогу, якщо ви стикаєтеся з проблемами наркотичної залежності.

Які побічні ефекти спідболу?

Людина, яка змішує героїн і кокаїн у спідболі, відчує безліч несприятливих побічних ефектів. Побічні ефекти можуть бути іноді непередбачуваними, що підвищує небезпеку:

 • Підвищена чутливість до світла, звуку і дотику;
 • Підвищений артеріальний тиск;
 • Нерегулярний серцевий ритм;
 • Плутанина;
 • Затуманений зір;
 • Сонливість;
 • Безсоння;
 • Параноя;
 • Незв’язна мова;
 • Неконтрольовані рухи;
 • Ступор.

Люди, які відновлюються від залежності від спідболу, можуть проявляти симптоми психічних розладів. Наприклад, депресія, манія або параноя. Є кілька потенційно смертельних побічних ефектів спідболів, які можуть призвести до постійної інвалідності, якщо комусь вдасться пережити передозування.

До найчастіших побічних ефектів відносять:

 1. Інфаркти та інсульти;
 2. Аневризми;
 3. Порушення дихання;

Більше половини всіх смертей від кокаїнового передозування пов’язано з героїном. 42% смертельних випадків, пов’язаних із передозуванням фентанілу, пов’язані з героїном. Фентаніл - це ліки, що відпускаються за рецептом, які в 100 разів сильніші за морфін і є похідним опіоїду, таким як героїн. Люди іноді комбінують кокаїн і фентаніл, щоб отримати сильний кайф.

Кілька чинників впливатимуть саме на те, як героїн і кокаїн впливають на окремого споживача. Одна і та сама людина може відчути різні ефекти від спідболу. Як і у випадку з незаконними вуличними наркотиками, неможливо точно знати, скільки якої речовини міститься в кожній партії. Деякі нелегальні виробники наркотиків іноді додають випадкові хімічні речовини в партію, щоб збільшити обсяг і ефективність наркотиків. Додавання додаткових речовин до наркотичних речовин може зменшити ефективність і кількість наркотичної речовини в продукті. Крім того, додавання додаткових речовин може бути небезпечним для здоров’я людини. Наприклад, деякі речовини можуть бути отруйними або сприяти розвитку побічних ефектів наркотичної речовини. Тому важливо приділяти увагу чистоті та походженню наркотичних речовин, щоб забезпечити їхню безпеку та ефективність.

До поширених хімічних речовин належать: ефедрин, метамфетамін, метиленідіоксіпропіонфенон та інші. Кожна з цих речовин може впливати на інтенсивність і тривалість дії спідболу. Також на можливі побічні ефекти, наприклад, порушення дихання, прискорене серцебиття та пригнічення свідомості.

Якщо партія спідболу містить вищу концентрацію героїну, ніж зазвичай, це може вплинути на нервову систему. Призвести до підвищеної активності, частоти серцевих скорочень і артеріального тиску.

Якщо висока концентрація кокаїну, виникає ейфорія та гіперактивність. Також кокаїн може призвести до побічних ефектів, таких як судоми, запаморочення і навіть смерть.

Однак, після ейфорії та гіперактивності починається зворотний процес - відчуття втоми, депресії та апатії. Саме на цій стадії виникає більшість випадків передозування спідболом.

Одним зі способів впоратися з цим негативним станом є змішування спідболів з героїном, який здатний довго підтримувати відчуття ейфорії. Однак, це вкрай небезпечно, оскільки героїн може уповільнити дихання людини до небезпечного рівня, коли кокаїн уже не діє.

Як лікувати залежність від спідболу?

Вкрай важливо отримати негайну допомогу, якщо людина залежна від спідболів.

Швидке отримання допомоги може допомогти очистити організм і запобігти смертельному передозуванню.

Центр медичної детоксикації та реабілітації “Пальміра плюс” готовий допомогти обмежити тривалість і тяжкість абстинентного синдрому.

Реабілітаційний центр дає доступ до лікарів і фахівців у галузі психічного здоров’я, які можуть усунути фізичні та емоційні наслідки і корінь наркозалежності. Якщо ви або ваш близький боретеся з наркоманією і вживанням наркотиків, є надія.

Зв’яжіться з досвідченими консультантами та лікарями, щоб вивчити варіанти лікування від наркозалежності. Ми готові відповісти на всі ваші запитання.