Що таке Риталін?

Аптечний наркотик Риталін – опис препарату, механізм впливу та наркотичний ефект. Симптоми залежності, наслідки вживання та передозування

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке Риталін?

Аптечний наркотик Риталін-опсаність та механізм дії

На сьогодні мільйони людей в усьому світі регулярно використовують риталін, щоб підняти настрій, позбутися депресії або освіжити сили в разі втоми. Зрозуміло, багато хто з них і не знає, якими можуть бути наслідки вживання риталіну. Що й не дивно - його продаж приносить фармацевтичним компаніям мільйони, тож про його шкоду намагаються занадто не поширюватися. На жаль, подібне мовчання коштує життя десяткам тисяч людей і підірваного фізичного і психічного здоров’я сотням тисяч.

Риталін - опис

Метилфенідат, або риталін - стимулятор центральної нервової системи, схожий за своїм впливом на кокаїн, але має менш сильну дію. Речовина легально використовується як ліки. Американські лікарі виписують її більш ніж п’яти мільйонам дітей при синдромі дефіциту уваги і гіперактивності. Незважаючи на те, що йдеться про стимулятор, під час лікування дітей, які страждають на синдром дефіциту уваги, метилфенідат має зворотний, заспокійливий ефект.

Метилфенідат зазвичай випускається у вигляді таблеток або капсул, які проковтують або вдихають через ніс після подрібнення.

Більшість людей вважає метилфенідат безпечними ліками, оскільки його виписують багато лікарів. Насправді ж він призводить до залежності так само легко, як кокаїн і морфін. Крім залежності, метилфенідат чинить безліч серйозних побічних дій, як, наприклад, раптова смерть при захворюваннях серця. Тому метилфенідат слід приймати тільки під контролем лікаря і виключно за рецептом.

Риталін - наркотик

Ті, хто думають, що риталін - це просто ліки, які чинять несприятливий вплив на незміцнілу психіку, серйозно помиляються. Насправді риталін є звичайним наркотиком. Як показують дослідження мишей, яких тривалий час годували цими “ ліками”, в їхньому мозку відбуваються ті ж самі зміни, які можна спостерігати у мишей, що щільно “сидять” на кокаїні.

Риталін - наркотик

Не дивно, що досить часто риталін як наркотик вживається. Особливо поширене це в країнах, де його можна легко купити за рецептом у будь-якій аптеці. Відносно низька вартість, ефективність і законність роблять його особливо популярним.

Зазвичай наркомани починають з однієї пігулки - це дає їм змогу добу легко обходитися без сну і їжі, перебувати в піднесеному настрої, не відчуваючи втоми. Зрозуміло, за це доводиться розплачуватися - через день він погано міркує, загальна втома й апатія навалюються незвично відчутно. Зрозуміло, більшість воліє не чекати, поки тіло за кілька діб очиститься від отрути, а просто проковтнути ще таблетку. Згодом доводиться приймати вже не одну пігулку, а дві, три і ще більше. Тож уже тут можна легко спостерігати, що риталін - наркотик і ніщо інше.

Деякі, вирішивши заощадити час і гроші, товчуть риталін і вдихають його так само, як кокаїн. Це дає швидший і потужніший ефект. І страшнішу розплату.

Вплив риталіну

Медики вже спостерігають багато побічних явищ від його застосування, про них ми напишемо нижче. Але поки ще багато лікарів наполягають на застосуванні препарату. У США він використовується вкрай активно, особливо в школах і коледжах.

Частина країн віднесла цей препарат до наркотиків, рішення обґрунтоване тим, що навіть у медичних дозах у людини відбувається звикання до нього. Крім цього, він викликає вже дуже схожі з наркотиками побічні явища: галюцинації, агресивний настрій, тривожність, що переходить у паніку, суїцидальні думки.

Багато підлітків, набуваючи риталінової залежності, але не отримуючи досить крутих психоделічних переживань, переключаються на важкі наркотики.

Механізм впливу

Механіка його дії, ймовірно, полягає в посиленні концентрації допаміну, що і є причиною активізації кори людського мозку. Посилюється вироблення норадреналіну, він стимулює ЦНС. Це і дає можливість Ріталіну працювати з депресіями.

Його дія частково схожа на те, як працює амфетамін, але збудження ЦНС не таке сильне і Ріталін не підвищує тиск. Стандартна ситуація: школяреві треба підготуватися до іспиту. Він приймає препарат, увага концентрується на процесі, всю ніч він працює невтомно, не бажаючи ні пити, ні їсти, а настрій що треба. А значить - він герой? Самооцінка зростає, все під силу. Це, до речі, часто підсаджує на препарат закомплексованих підлітків.

Але прийом препарату в наркотичному дозуванні має неприємні наслідки. Спочатку приходить незвична ейфорія і віра в себе, але наступного дня на наркомана чекає втома, розбитий стан, мерзенний настрій. Що робити? Звичайно, знову прийняти таблетки.

Збільшення дози веде до фізичного звикання, під час скасування препарату виникають байдужість до того, що відбувається, депресія, людина весь час хоче спати.

Симптоми залежності

Наркоман, який вживає Риталін, зазвичай отримує в навантаження до швидкоплинного задоволення такий перелік проблем:

 • безсоння;
 • відсутність апетиту;
 • панічні атаки, що переростають у психози;
 • гіпертонія;
 • раптові спалахи агресії;
 • сильна емоційна збудливість;
 • передозування загрожує конвульсіями.

Симптоми залежності

Коли залежність заходить занадто далеко, симптоми посилюються, частина змін стає незворотними:

 • фізичне виснаження;
 • порушення в роботі серцево-судинної системи;
 • інсульти, серцеві напади;
 • порушення функціонування мозку, епілепсія;
 • патологічні зміни внутрішніх органів;
 • інфекційні захворювання через зниження імунітету та антисанітарні умови проведення ін’єкцій.

Наслідки прийому

Риталін - це амфетаміноподібна речовина, що чинить на організм такий самий вплив, що й інші форми активаторів - втрата апетиту, безсоння, прискорення серцебиття. Зловживання цими наркотиками, особливо при вживанні через ніс і у формі уколів, завдає організму ще більшої шкоди. Навантаження на серце може стати фатальним.

При введенні риталіну шприцом є така небезпека, як вміст у таблетці дрібних частинок нерозчинного наповнювача, хоча й сам риталін повністю розчиняється у воді. Ці нерозчинні речовини блокують дрібні кровоносні судини, завдаючи серйозних ушкоджень легеням та очам.

Крім фізичного руйнування організму, навіть недовге вживання риталіну спричиняє важкий емоційний стан. Галюцинації та психотична поведінка є звичайними проявами. Риталін контролює і фізичний, і емоційний стан.

Один підліток, який приймав риталін, помер від серцевого нападу просто під час катання на скейті.

Дослідник із Техасу виявив, що вживання риталіну може бути пов’язане зі збільшенням ризику ракових захворювань. Ці дослідження засвідчили, що всього через три місяці в кожного дванадцятого з дітей, які вживали метилфенідат (риталін), з’являлися генетичні зміни, які пов’язуються зі збільшенням ризику ракових захворювань.

Допомога при передозуванні

При надмірній дозі риталіну з’являються серйозні симптоми у вигляді сильного тремтіння, сильного поту, червоніє обличчя, серце б’ється з посиленою швидкістю. Можуть початися судоми, хворий іноді впадає в кому і помирає. Якщо помітили подібні симптоми у знайомого, захистіть його від механізмів і потенційно небезпечних предметів обстановки. Хворого слід покласти на диван або підлогу в спокійному приміщенні, де немає дратівливих звуків і яскравого світла.

Чудово, якщо є можливість промити шлунок і кишечник. Для цього використовується легкий розчин марганцівки, проносне або активоване вугілля. Важливо, щоб пацієнт залишався при свідомості, тому важливо розмовляти з ним до прибуття лікарів. Якщо хворий непритомний, не дихає, потрібно робити штучне дихання. Після того, як потерпілий задихав, його слід покласти на бік і наглядати до приїзду медиків.