Седуксен, або Діазепам- Чим Небезпечний і Як Працює

Аптечний наркотик Седуксен, або Діазепам - показання до застосування, вплив, симптоми та наслідки від вживання препарату

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Седуксен, або Діазепам- Чим Небезпечний і Як Працює

Чим нас цькують - Седуксен

Однією з торгових назв протисудомного заспокійливого лікарського засобу Діазепаму є Седуксен. Цей препарат, як і його аналоги, досить швидко перетворилися з життєво важливого медикаменту на небезпечний наркотик. Що ж являє собою один із найнебезпечніших аптечних наркотиків?

Седуксен - опис препарату

ЖЕНЕВА, 12 лютого. Транквілізатор валіум (седуксен) діє так само, як героїн, збільшуючи в мозку рівень дофаміну. Такого висновку дійшли співробітники Університету Женеви (Швейцарія), повідомляє MIGnews.

Відкриття швейцарських учених допоможе пояснити тенденцію “підсадження” на ці ліки.

Седуксен (запатентований під назвою валіум) з’явився на ринку в 1963 році, його випуск налагодила швейцарська фармацевтична компанія Hoffmann-La Roche. Цей препарат має великий попит у наркоманів як дешева заміна героїну.

Медики встановили, що під дією валіуму виробляється хімікат GABA, що збільшує рівень дофаміну в ділянках мозку, які активуються під дією опіоїдів і канабіноїдів. Ефект залежить від можливості бензодіазепінів зв’язуватися з певною частиною рецептора GABA. Інші бензодіазепіни, які прикріплюються до молекули в інших місцях, забезпечують терапевтичну дію без побічних ефектів, що викликають звикання.

Показання

Седуксен використовують для лікування неврозів, а також психо- і неврозоподібних станів, що супроводжуються тривожним синдромом і виникли на тлі церебрального атеросклерозу та інших органічних або ендогенних захворювань головного мозку. Його використовують під час лікування психічних патологій, що протікають зі збудженням, руховим занепокоєнням, різкою тривогою. Іноді препарат призначають у складі допоміжної терапії під час лікування ендогенних психозів, що супроводжуються нервовим напруженням, тривогою і психосоматичним збудженням.

Седуксен використовують у терапії епілепсії, станів, що характеризуються розвитком занепокоєння, а також патологій, що спричиняють підвищення м’язового тонусу, ригідність, спазми та контрактури м’язів. Лікарський засіб застосовується у складі комплексного лікування правця, всіх видів судомних станів та еклампсії. Його використовують для премедикації перед проведенням хірургічних операцій.

Седуксен призначають для лікування невротичних станів у педіатричній практиці, таких як порушення сну, підвищена тривожність, енурез, головні болі, шкідливі звички, нервовий тик і реакція впертості. Крім цього, його застосовують у III триместрі вагітності для профілактики передчасних пологів або усунення їхньої загрози в разі м’язового спазму. Розчин Седуксену призначають хворим з епілептичним статусом, у разі виражених припадків, що часто повторюються.

Вплив на організм

Вплив на організм

Препарат стає наркотиком для тих, хто його використовує для отримання побічних ефектів, основним з яких є ейфорія і розслаблення. Прийом може тривати тривалий період, оскільки ці ліки не так швидко позначаються на здоров’ї, як інші види наркотиків. Але вони також згубні для організму, бо отруюють його наркотоксинами, які надходять у кров і руйнують органи та системи.

Ейфорія буває легкою, але сплутаність свідомості та депресія, розкоординованість рухів і тремтіння рук - це не просто симптоми, а свідоцтво того, що в організмі відбулися патологічні зміни, які потребують системного і тривалого лікування. Вплив на психіку часто буває незворотнім, людина назавжди може стати запальною, дратівливою, впадати в депресію. Після деякого сплеску сексуального потягу на перших порах прийому ліків, згодом настає повна нездатність вести статеве життя. Крім перерахованого негативного впливу на здоров’я, неконтрольований прийом Седуксену призводить до залежності від нього. У цьому випадку людині буває потрібна допомога наркологів.

Виникнення залежності

Виникнення залежності

Підступність ліків полягає в тому, що залежність приходить непомітно для пацієнта. Він лікує свої проблеми ефективними ліками і перестає боятися нападів і судом, а щоб їх уникнути зовсім, починає частіше пити таблетки. Відчувши, що після прийому поліпшується настрій, хворий збільшує дозу, викликаючи штучно ейфорію.

Разом із відчуттям щастя і радості, починається зміна особистості, яка поступово призводить до неможливості протистояти залежності. Людина стає лікарським наркоманом і вже не може обходитися без препарату. Намагаючись посилити дію, деякі поєднують прийом Седуксену з алкоголем. Цей страшний коктейль вибиває людину з нормального стану на кілька діб.

Симптоми вживання

Розпізнати наркомана можна за симптомами:

 1. У неї тремтять руки, вона нестійко стоїть, її видає хиткість ходи.
 2. Навколишні не знають, чого від неї чекати, тому настрій змінюється миттєво: від веселого, до туги й агресії.
 3. Вона неохайно виглядає, не стежить за послідовністю своїх вчинків, втрачає пильність і відповідальність.
 4. Мова стає порушеною, невиразною, спілкування з нею буває ускладнене.

За наявності цих ознак рідні повинні насторожитися і вжити всіх заходів для поміщення хворого в клініку.

Наслідки вживання

Залежність від будь-яких транквілізаторів, зокрема, від Седуксену, розвивається стрімко. Уже після кількох епізодів передозування формується психологічна, а потім і фізична потреба в черговій дозі. Без препарату людина відчуває незрозумілу тривогу, напади параної, може впасти в глибоку депресію.

Побічні ефекти зловживання препаратом можуть досить тривалий час не проявлятися. Відомі випадки, коли залежний вживав транквілізатори десятиліттями, не стикаючись із проблемами зі здоров’ям. Зрозуміло, подібні випадки - винятки з правил, і найчастіше шкода, завдана Седуксеном, проявляється вже через кілька років.

Седуксен, як і інші транквілізатори, накопичується в організмі, а отже, навіть одиничний досвід приймання препарату у великому дозуванні, ще тривалий час негативно позначатиметься на здоров’ї та психіці людини.

До найпоширеніших і неминучих наслідків зловживання Седуксеном належать:

 • розвиток серцево-судинних захворювань;
 • хронічна гіпотонія (знижений тиск);
 • тахікардія;
 • анемія (недокрів’я);
 • утворення тромбів;
 • гастралгія;
 • хронічна відсутність апетиту;
 • розлад роботи шлунково-кишкового тракту.

Наслідки вживання

Усі ці проблеми тьмяніють порівняно з тією шкодою, яку великі дози Седуксену завдають нервовій системі. Регулярне вживання транквілізатора як наркотику або його поєднання з іншими ПАР призводять до:

 • хронічної втоми, сонливості;
 • зниження уваги та погіршення пам’яті;
 • дезорієнтації в просторі та часі;
 • поганої координації рухів;
 • нападів страху і тривоги;
 • нападів гніву, люті;
 • розвитку психічних захворювань, появі галюцинацій.

Через погану розчинність Седуксену в спирті при здійсненні ін’єкцій у домашніх умовах дрібні частинки препарату утворюють у судинах тромби, що може призвести до розвитку абсцесів і гангрени. Передозування Седуксеном у поєднанні з алкоголем або наркотиками нерідко призводить до коми і летальних наслідків.

У гонитві за умиротворенням і безтурботністю люди готові пожертвувати своїм здоров’ям і розумом. Допомогти таким залежним може лише тривале лікування в реабілітаційному центрі, де досвідчені психологи вчать наркоманів жити без стимуляторів і долати свої страхи власними силами.

Слід пам’ятати

Слід пам’ятати, що транквілізатор седуксен, за певних умов є наркотиком. Препарат здатен викликати серйозну залежність, що згодом може призвести до незворотних наслідків.

Позбутися залежності до вживання транквілізаторів, зокрема й седуксену, складно. Процедура відміни препарату іноді супроводжується неприємними відчуттями (стани тривожності, дратівливість тощо), що не кожна людина здатна винести. Тому деякі пацієнти, погодившись на лікування, не проходять його до кінця. Щоб повністю вилікуватися від залежності, людина має насамперед усвідомити сама, що ця недуга їй заважає жити повноцінно і щасливо.

Досвідчені фахівці в реабілітаційному центрі готові допомогти в скрутній ситуації, позбутися залежності і повернуться до повноцінного життя в суспільстві, без залежності і без наркотиків, кожному, хто цього потребує. Бережіть своє життя і життя своїх близьких.