Що таке наркотик "Сіль"

Синтетичний наркотик "Сіль" – симптоми вживання, наслідки для організму та небезпека. Лікування наркоманів із сольовою залежністю

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке наркотик

Синтетичний наркотик "Сіль" – Симптоми, Наслідки та Лікування

Кожен городянин хоч раз бачив на асфальті або стіні будинку напис “сіль” або “солі для ванн”. Поруч номер телефону. Але далеко не кожен дорослий знає, що під виглядом побутової хімії просувають небезпечний наркотик. У чому полягає шкода “ солей”, і як батькам дізнатися, вживає їхня дитина чи ні?

Сіль - що це таке

Наркотики, звані солями або солями для ванн, все частіше миготять у новинах. Сучасний спосіб прикритися прогалиною в законодавстві і продавати наркотичні речовини безкарно або майже безкарно - це дизайнерські наркотики. Це важкі психоактивні речовини, які розроблялися саме для того, щоб обійти чинне законодавство. Ці наркотики імітують натуральні речовини.

Найчастіше, це аналоги вже поширених наркотичних речовин. У їхній хімічній структурі внесено зміни, щоб більше не відповідати опису в законі, але чинити таку саму дію.

Якщо наркотична речовина зберігає здатність діяти на рецептори, вона даватиме той самий ефект, що й раніше, але вже не буде заборонена законом. Досвідчений хімік може внести зміни в молекулу того ж кокаїну, щоб зберегти його властивості.

Соль – что это такое

Переслідувати поширення нової речовини за законом буде неможливо, адже вона не ідентифікована. Це і є хімічний, або наркотичний дизайн.

Солі - це позначення дизайнерських наркотиків, які містять заміщені катинони. Іншими словами, це дещо змінені кокаїн та амфетамін.

Зовні вони нагадують харчові або побутові солі. На упаковках із ними пишуть: “Для технічного використання” і “Не для використання людиною”. Так обійти законодавство ще простіше.

Під загальною назвою солей можуть ховатися:

  • мефедрон;
  • бутилон;
  • альфа-PVP;
  • МДВП та інші.

Усього похідних понад півсотні. Структура їх змінюється регулярно, що дає змогу безкарно провозити наркотики всюди.

Вплив

У складі солі присутній мефедрон або його похідні, які належать до найсильніших нервовосистемних стимуляторів. Діяти наркотик починає дуже швидко, вже за чверть години, тому нерідко сіль називають спідами (з англ. швидкість) або швидкістю. Під час вживання невеликої кількості солі наркоман відчуває відчуття, схожі з прийомом екстазі, але в разі перевищення дозування виникає ефект, аналогічний кокаїну. По суті, навіть наркоманам зі стажем складно описати відчуття, що виникають внаслідок прийому солі.

Спочатку прийом солі викликає ейфоричний стан, за якого тіло наркомана виконує мимовільні нетипові рухи, його ніби викручує, але якщо підвищити дозу МДВП, то настає невимовне блаженство. Саме воно і стає згодом причиною повторного прийому, а надалі й розвитку стійкої наркотичної залежності. Через випробуване одного разу блаженство формується стійке бажання знову прийняти сіль.

Симптоми

Симптомы употребления солей

Якщо курильні суміші можна якийсь час вживати непомітно, то людину, яка почала вживати “солі”, видно відразу. Людину “ під солями” або через кілька годин після вживання можна впізнати за такими ознаками:

  • Дикий погляд;
  • Спрага, викликана зневодненням;
  • Тривожний стан (у неї виникає відчуття, що за нею стежать, що за нею прийшли);
  • Дефекти мовлення (судомні рухи нижньою щелепою, гримаси);
  • Відсутність апетиту;
  • Галюцинації (як правило, слухові);
  • Жестикуляція (мимовільні рухи руками, ногами, головою);
  • Безсоння;
  • Неймовірний приплив енергії (бажання рухатися, щось робити, але дії зазвичай непродуктивні);
  • Бажання робити кропітку роботу (як правило, починають розбирати на складові складні механізми).
  • Поява маячних ідей (наприклад, покерувати світом).

І все це супроводжується гонором, зарозумілістю і повною відсутністю самокритики.

Пізніше вживання солей проявляється в різкій втраті ваги (за тиждень до 10 кг). Якщо у такої людини немає доступу до наркотику, то розвивається надмірна сонливість - вона може спати по кілька діб. Крім цього, спостерігаються різке падіння настрою, депресія, суїцидальні настрої. Як правило, у тих, хто вживає сіль, неохайний зовнішній вигляд. У них розпухають кінцівки, набрякає обличчя. Нерідко воно вкрите прищами та вугровим висипом - це побічний ефект вживання наркотиків. І дуже важливий симптом - різкий спад інтелектуальних можливостей і постійна брехня.

Небезпека

На сьогодні проведено не так багато досліджень, які вивчили вплив солі на організм, але й зараз відомо, що будь-які синтетичні наркотики завдають набагато більше шкоди організму, ніж натуральні. Що ж робить їх такими небезпечними?

Опасность употребления

  • Сіль дешева. Вартість такого наркотику відносно демократична. Сьогодні одна доза коштує як два обіди в шкільній їдальні. Через це навіть звичайні підлітки, яким не доступні дорожчі наркотики, можуть дозволити собі спочатку “ побавитися”, а потім стати залежними.
  • Вона доступна. В інтернеті багато сайтів, де можна замовити дозу.
  • Її складно вивести з організму, тому вона згубно впливає на нього більш тривалий час.
  • До солі швидко звикаєш. Достатньо спробувати її один чи два рази і можна стати залежним.
  • Сіль має отупляючу дію. Вживання наркотику швидко позначається на інтелектуальних і когнітивних здібностях. Зрозуміло, і натуральні наркотики мають такий самий ефект, але це відбувається не настільки стрімко.
  • Сіль стрімко виснажує організм. Усі системи організму неймовірно швидко виснажуються, через що він швидше старіє. Якщо вживати наркотик тривалий період часу, смерть може настати від відмови органів.
  • Сіль швидко вбиває. Як писалося вище, вона швидко виснажує організм, що може призвести до летального результату. Але швидша смерть може бути спричинена передозуванням або отруєнням, оскільки точний склад речовини і концентрація різних складових у ній - невідомі.

Саме через свою широку поширеність і доступність сіль стала однією з найбільших загроз наркотичного світу.

Наслідки

Той, хто щойно почав вживати “солі”, страждає на безсоння, яке може тривати протягом тижня. У нього повністю пропадає апетит. Протягом деякого часу людина втрачає здатність орієнтуватися в часі та просторі. Унаслідок порушення функції головного та спинного мозку починається мимовільний рух кінцівок. Це призводить до перевантаження серця, від якого часто помирають “сольові” наркомани.

Последствия употребления

Вживання “солей” провокує повне руйнування імунної системи. Це зумовлює розвиток різних грибкових захворювань, висипань, нагноєнь тощо. Навіть подряпини перетворюються на серйозну проблему.

Особливо страшними є наслідки прийому “солей” внутрішньовенно. Подібний спосіб вживання наркотику провокує некротизуючий фасциїт. Це захворювання характеризується відмиранням тканин внутрішніх органів. Людина стає схожою на живого мерця з характерним запахом, що виходить від неї. По суті, вона згниває заживо!

“Солі” - це страшні наркотики, вживання яких у переважній більшості випадків призводить до летального результату і незворотних наслідків.

Лікування від залежності

Вихід є. Але потрібно буде пройти довгий і важкий шлях. Потрібне серйозне тривале лікування, на що можуть піти роки. Сольові наркомани зі стажем стають постійними пацієнтами психіатричних клінік. Але і після важкої реабілітації розумові здібності не будуть колишніми. Так, після тривалого вживання солей руйнування тіла, інтелекту і деградація особистості відбуваються набагато швидше, ніж за героїнової залежності.

Лечение солевой зависимости

Лікування сольової залежності слід розпочинати якомога швидше, адже з кожною новою дозою, як ми вже казали, людина стрімко наближається до точки неповернення - цей наркотик не дає часу на роздуми.

Ніякі народні засоби, замовляння, кодування не допоможуть, потрібні досвідчені фахівці - психіатри-наркологи, психотерапевти.

  • На першому етапі проводиться медикаментозна детоксикація організму, лікування багатьох супутніх захворювань, що загострилися.
  • На другому етапі - психологічна реабілітація. Вибудовуються нові життєві принципи, виробляються звички, йде пошук інтересів, які могли б замінити тягу до задоволення від наркотику.
  • Третій етап - соціалізація. Повернутися додому, у звичне оточення і не впасти знову - завдання вкрай складне. Але, можливе.