Весельний газ – Опис, Небезпека та Перша Допомога

Газ, що звеселює – опис нового виду наркотиків, що представляється небезпека для організму людини. Перша допомога при передозуванні закисом азоту

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Весельний газ – Опис, Небезпека та Перша Допомога

Звеселяючий газ, або чим небезпечний 'Кулька Смерті'

Не встигають вщухати пристрасті щодо нових видів наркотичних речовин. Тільки-но розібралися зі спайсами, солями та дезоморфіном, як молодь починає “присідати” на новий вид наркотику, так популярного на вечірках і в нічних клубах - звеселяючий газ. Купити вільно його, поки що, можна в інтернеті під виглядом нешкідливих ліків у лікуванні депресії. Про те, що насправді ховається під цією доброзичливою назвою, молоді уми не хочуть і чути.

Веселящий газ

Веселящий газ

Поки що цей газ більше поширюється у великих містах і мегаполісах, але його популярність зростає з немислимим прискоренням, як це свого часу відбувалося з солями. Уже зафіксовано тяжкі наслідки його вживання. Веселковий газ (N2O) активно використовували медики в позаминулому - XIX столітті в стоматології, у XX - у хірургії як наркоз. Але його небезпечний вплив, у чистому вигляді, було помічено вчасно.

Тому під час його використання додавали кисень, але ризик зупинки серця або дихання в пацієнта під цим наркозом усе-таки залишався. Його використовували виключно під контролем анестезіологів, а за глибокої анестезії ще й під штучною вентиляцією легенів. Веселящий газ - закис азоту, належить він до парникових газів. Зареєстрований і як харчова добавка Е942. Газ належить також і до категорії пакувальних газів і використовується в промисловості.

Існує кілька різновидів закису азоту:

  • Медичний
  • Харчовий
  • Технічний

У деяких країнах світу його використовують у медицині й сьогодні, але не так широко, як раніше. Є нові види препаратів, які набагато ефективніші та кращі за звеселяючий газ.

Вплив

Доти, доки препарат не внесено до реєстру заборонених і доступ до нього відкритий, він вважається молоддю абсолютно безпечним. А хизуються вони цим тим, що звеселяючий газ використовується навіть у медицині. Насправді N2O вважається дуже небезпечною і токсичною речовиною, особливо, коли використовується далеко не в терапевтичних цілях. Газ викликає синдром звикання і віддалені наслідки оцінити можна тільки через деякий час, тим паче, якщо вдихати його в себе систематично. Сподіваємося, що доступність звеселяючого газу - це справа часу і не більше того.

Газ здатний викликати галюциногенні короткочасні відчуття у всіх без винятку, вводячи молодих людей у стан трансу. Зловживання ним призводить до негативних наслідків, перенасичуючи легені своїми компонентами. У разі збільшення дозування людина непритомніє, щоправда ненадовго, після того, як приходить до тями, що відбувалося з нею і навколо неї буквально кілька хвилин тому, вона не може згадати.

Симптоми

У разі короткострокового застосування - безглузда поведінка, безпричинний нестримний сміх, запаморочення, часті головні болі, часті непритомність і часті втрати свідомості. При довгостроковому застосуванні - короткочасна амнезія, емоційна нестійкість, порушення розумових процесів, погіршення слуху і дотику, хитка хода, невиразність мови, поступова атрофія мозку.

Небезпека

Опасность веселящего газа

Один вдих цього газу може призвести до серйозних психічних захворювань, серцевої недостатності, безпліддя, а в разі ушкодження головного мозку - смерть, що може статися протягом кількох хвилин:

  • Потрапляючи в організм людини, звеселяючий газ спричиняє найсильнішу інтоксикацію.
  • Регулярне вживання закису азоту може спричинити дефіцит вітаміну B. Дефіцит вітаміну В може призвести до серйозного пошкодження нервів.
  • Впливаючи на клітини крові, спричиняє анемію, яка проявляється слабкістю і стомлюваністю, знижує кількість лейкоцитів, підвищує сприйнятливість організму до інфекційних захворювань.
  • Закис азоту пригнічує дихання. У разі накопичення спричиняє асфіксію (задуху). Якщо закис азоту вдихається в обмеженому просторі, це може спричинити раптову смерть через нестачу кисню.
  • Вдихання в чистому вигляді викликає наркотичне сп’яніння, галюцинації. Надалі при систематичному вживанні звеселяючого газу розвивається депресія, безсоння, які переростають в агресію.
  • Навіть за невеликої концентрації дезорганізує розумову діяльність, ускладнює роботу м’язів, пригнічує зір.
  • Наслідки від звеселяючого газу

Крім усього перерахованого вище, вживання звеселяючого газу також спричиняє такі наслідки:

  • Викликає гіпоксію (кисневе голодування), відповідно страждає серцево-судинна система, нирки, печінка, центральна нервова система. Без кисню клітини головного мозку необоротно відмирають через 2.5 - 3 хвилини.
  • Має накопичувальний ефект, утворює деякі сполуки, які накопичуються в кістковому мозку. Вражає спинний мозок. У майбутньому може обернутися паралічем.
  • У разі вживання немедичного закису азоту під час вагітності викликає каліцтва у плода
  • Оскільки газ холодний, можливий розвиток ангіни
  • Як і будь-яка речовина, що викликає ейфорію, може викликати залежність. Веселящий газ формує залежність у кожної людини.
  • Під час вдихання великої кількості газу може розвинутися ефект наркозу, який призведе до падіння, що може спричинити різні травми, подряпини, забої. Закис азоту швидко призводить до повної втрати рухового контролю, після вдиху в людини порушується координація руху, вона починає хитатися і падає.

Перша допомога

Первая помощь

Дія закису азоту має минути через 20-30 хвилин. Однак від передозування людина може втратити свідомість. Ось що потрібно робити в такому разі:

  • Викличте швидку;
  • Переконайтеся, що людина подає ознаки життя - вщипніть її, порахуйте пульс, послухайте дихання;
  • Якщо вона не дихає, знадобиться серцево-легенева реанімація: двома долонями швидко і глибоко натискайте на грудину людини. Продовжуйте робити це з частотою 100 стискань на хвилину, поки не приїде швидка допомога. Через кожні 10 натискань робіть штучне дихання “рот у рот”.

Профілактика

Для того щоб скоротити вживання звеселяючого газу серед молоді, а також дітей і підлітків, необхідно роз’яснити їм шкоду і небезпеку цього захоплення. Батьки мають проводити бесіду з дітьми, викладачі мають приділити увагу цій темі, на заняттях пояснити, що вживання звеселяючого газу за ефектами прирівнюється до вживання наркотиків, може призвести до загибелі.

Самостійне вживання закису азоту без відповідних показань може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям. Кожен вдих звеселяючого газу може виявитися останнім.