Необхідність прийняття залежності - Пальміра Плюс

Необхідність прийняття залежності

Чому залежний частіше за все відмовляється від лікування? 

Справа в тому,що у наркомана найчастіше відсутнє розуміння про те,що він наркоман. 

Майже завжди залежного шокує той факт,що він хворий. Прийняти це зовсім непросто,і для того,щоб зробити це повинен пройти деякий час,для когось достатньо декількох днів,а для когось і декількох років буде замало.

Залежний проходить 4 етапи прийняття хвороби. У кожного вони займають різну кількість часу для “переварювання” і проходить цей процес по різному.

1. Заперечення 

За допомогою заперечення психіка людини захищається від неприємних або болісних подій. Воно застосовується при втраті близьких або серйозних життєвих проблемах. Але заперечення також є одним з головних симптомів залежності. Наркоман застосовує його для того,щоб залишити в своєму житті все як є і далі вірити в те,що це всього лише розвага,а не згубна хвороба. Якщо він визнає,що він хворий,то це буде означати,що йому необхідне лікування,а значить і повна відмова від алкоголя та наркотиків,погодитися з цим вкрай складно. Коли наркоман знаходиться на стадії заперечення,він будь-яким способом виправдовує своє вживання,він порівнює себе з іншими (“деякі вживають набагато більше/довше/гірше мене”),він заперечує факти свого вживання,применшує кількість випитого або дози. Заперечення не дає можливості побачити повну картину того,що відбувається.

2. Гнів 

Коли залежний не в силах заперечувати очевидне,його починають переповнювати лють,злість,ненависть. Людина злиться через втрату психоактивної речовини. Він виливає весь негатив на своїх рідних,на лікарів,на друзів. В хід йдуть слова,що всі навколо його зрадили і він всіх ненавидить. Вживаючий може звинувачувати оточуючих за те,де він опинився.

3. Депресія 

На цій стадії людина розуміє,що хвороба з ним назавжди. У цей період життя він частіше за все впадає у відчай,втрачає віру у себе,опускає руки. Приходить розуміння і усвідомлення того,що залежний втратив у своєму житті. Відчувається сильне почуття провини,внутрішній гнів. Часто людина у такому стані починає самоізолюватися. Але це пік процесу прийняття.

4. Прийняття 

На останньому етапі залежний уже повністю усвідомлює реальне положення речей. Він змиряється з тим,що став наркоманом або алкоголіком і він відчуває при цьому полегшення. Помилково приймати,що “прийняття”повинно бути

щасливою стадією. Це так,ніби біль пішла і боротьба накінець закінчена. У цей момент настає визнання свого безсилля перед наркотиком або спиртом.

У кожного процес прийняття своєї залежності проходить абсолютно індивідуально.