
Звільнення від співзалежності - це праця і час - Пальміра Плюс
Звільнення від співзалежності - це праця і час - Пальміра Плюс
Звільнення від співзалежності - справа тонка, яка вимагає зусиль, часу і терпіння. Неможливо чарівним махом чарівної палички її позбутися. “Пальміра Плюс” це прекрасно розуміє, тому регулярно проводить регіональні семінари для рідних і близьких залежних, які страждають від цієї недуги. Ця субота, звичайно ж, не стала винятком.
Регіональний семінар зібрав повний зал зацікавлених у своєму одужанні людей. За приблизними підрахунками - це було понад 160 осіб.
Система ілюзій
Система ілюзій - саме цю тему докладно розкрив спікер заходу Линник Олексій Сергійович, керівник філії “Пальміра Плюс” міста Києва. Працюючи приблизно десять років із залежними та співзалежними, він чітко бачить їх неозброєним оком.
Отже, повертаючись до системи ілюзій. Що ж це? Це ті хибні уявлення, в яких живуть залежні та співзалежні. Вони, до речі, дуже легко плутаються у своїх судженнях і почуттях.
Наприклад, багатьом може бути знайома ситуація, коли розповідаєш собі щось і сам у це віриш. Давайте так: ну ось образили людину, а вона вже давно над собою працює. Їй боляче. Але… Що вона робить? Правильно, починає переконувати себе, що їй все одно. Вона ж давно над собою працює! А якщо подивитися на ситуацію так, як є? Йому прикро…
Або ж, наприклад, залежний переконує себе і всіх у тому, що він вживав без наслідків. Чому? Та тому що посилається тільки на хороші спогади, ігноруючи все погане. Він бачить кайф, але не бачить, як його виганяли з роботи, шукала поліція або кидала дружина, наприклад. А як йдуть справи насправді? Не так як він розповідає стороннім людям…
Як Ви думаєте, потрібно в такому разі щось робити? Чи жити в самообмані цілком нормально? Про те, як зруйнувати систему ілюзій також розповів у своїй лекції спікер заходу - Олексій Сергійович.
Як встановити кордони, якщо ти співзалежний?
Встановлення кордонів у разі співзалежності - ключовий крок на шляху до відновлення. Ось кілька порад, як це зробити:
- Пізнання себе: Усвідомте свої потреби та почуття. Розуміння того, що для вас важливо, допоможе вам захистити свої інтереси.
- Визначення меж: Чітко визначте, які поведінки ви вважаєте прийнятними і неприйнятними у стосунках. Це можуть бути емоційні, фізичні, часові або інші кордони.
- Комунікація: Ясно і впевнено повідомляйте іншим про свої кордони. Використовуйте “я-повідомлення”, щоб уникнути звинувачень і конфліктів.
- Послідовність: Будьте послідовними в дотриманні своїх кордонів. Якщо хтось їх порушує, реагуйте спокійно і твердо.
- Самоповага: Поважайте себе достатньо, щоб відстоювати свої кордони, навіть якщо це може призвести до конфлікту або втрати стосунків.
- Підтримка: Пошук підтримки у друзів, сім’ї або професійного терапевта може допомогти зміцнити вашу здатність встановлювати і підтримувати кордони.
- Навчання: Прочитання книг, відвідування семінарів або участь у групах підтримки зі співзалежності може надати додаткові ресурси і стратегії.
- Самозбереження: Приділяйте час на догляд за собою, щоб підтримувати фізичне і психічне здоров’я, що зміцнює вашу здатність встановлювати кордони.
Встановлення кордонів - це процес, який потребує часу та практики, особливо для людей, які страждають на співзалежність. Однак це важливий крок на шляху до більш здорових і задовільних стосунків.
Користь і цінність
Що ж отримали рідні, які прийшли на семінар?
Нову, глибшу інформацію про систему ілюзій хімічно залежної та співзалежної людини.
Спілкування з фахівцями реабілітаційних центрів і відділу профілактики “Пальміра Плюс”.
Поняття про те, що робить “Пальміра Плюс” для залежних. А це не тільки реабілітація. Це і подальше працевлаштування.
Спілкування між собою. Ну і, відповідно, розуміння того, що вони не самотні у своїх проблемах.