Позбавлення від співзалежності - це праця та час - Пальміра Плюс

Позбавлення від співзалежності та системи ілюзій

Позбавлення від співзалежності – делікатна справа, яка вимагає зусиль, терпіння та часу. Неможливо магічним змахом чарівної палички від неї позбутися.

«Пальміра Плюс» чудово розуміє це, тому регулярно проводить регіональні семінари для рідних і близьких залежних, які страждають від даної недуги. Ця субота, звичайно ж, не стала винятком.

Регіональний семінар зібрав повний зал зацікавлених у своєму одужанні людей. За приблизними підрахунками – це понад 160 чоловік.

Система ілюзій

Система ілюзій – саме цю тему докладно розкрив спікер заходу Лінник Олексій Сергійович, керівник філії «Пальміра Плюс» міста Києва. Працюючи приблизно десять років із залежними та співзалежних, він чітко бачить їх неозброєним оком.

Отже, повертаючись до системи ілюзій. Що ж це таке? Це ті помилки, в яких живуть залежні, а також співзалежні. Вони, до речі, дуже легко плутаються у своїх судженнях і почуттях.

Наприклад, багатьом може бути знайома ситуація, коли розповідаєш собі щось і сам у це віриш. Давайте так: ну ось образили людину, а він уже, наче, давно працює над собою… Йому боляче… Але… Що він робить? Вірно, починає переконувати себе, що йому все одно. Він же давно працює над собою! А якщо подивитися на ситуацію так, як є насправді? Йому прикро…
Або ж, наприклад залежний переконує себе і всіх у тому, що він вживав без жодних наслідків. Чому? Та тому, що посилається тільки на хороші спогади, ігноруючи все погане. Він бачить кайф, але не бачить як його виганяли з роботи, шукала поліція або кидала дружина, наприклад. А як все відбувається насправді? Не так, як він розповідає стороннім людям …
Як Ви думаєте, чи потрібно в такому випадку що-небудь робити? Або жити у самообмані – цілком нормально? Про те, як зруйнувати систему ілюзій також розповів у своїй лекції спікер заходу – Олексій Сергійович.

Користь та цінність

Що ж отримали рідні, які прийшли на семінар?

  1. Нову, глибшу інформацію про систему ілюзій хімічно залежної й співзалежних людини.
  2. Спілкування з фахівцями _реабілітаційних центрів та_відділу профілактики «Пальміра Плюс».
  3. Поняття про те, що робить «Пальміра Плюс» для залежних. А це не тільки реабілітація. Це і подальше працевлаштування.
  4. Спілкування між собою. Ну і, відповідно, розуміння того, що вони не самотні у своїх проблемах.