Ознаки вживання наркотичних речовин – які вони?

Ознаки вживання наркотичних речовин – те, що справді варто знати... Так як розпізнати чи справді людина вживає наркотики?...

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Ознаки вживання наркотичних речовин – які вони?

Як можна зрозуміти, що людина вживає наркотичні засоби?

Чи існують типові ознаки, які підтверджують той факт, що людина вживає наркотики? Питання досить важке. Дуже помилково думати про те, що якщо людина має гарний вигляд, матеріально забезпечена, значить вона не бавиться забороненими речовинами. Досить часто можна зустріти заможних людей, які не тільки мають таку згубну звичку, а й сідають “під кайфом” за кермо. У результаті несуть небезпеку іншим учасникам дорожнього руху. Як же тоді справді визначити вживає людина наркотики чи ні, невже це неможливо? Щоб розібратися в цьому питанні варто сказати, що є кілька ознак. Саме вони свідчать про те, що людина вживає заборонені речовини.

Підозріла поведінка

Коли людина вживає наркотики, то насамперед у неї змінюється свідомість, що впливає на звичну поведінку. Часто можна просто не впізнати людину, наче її підмінили. Проявляється зміна поведінки в таких аспектах:

  • Швидка зміна настрою. Людина може бути сповнена сил, а потім різко впасти в депресію і замкнутися в собі. Стає все важче передбачити її стан і настрій, який може змінитися на рівному місці.
  • Прихованість. Люди, які мають пристрасть до наркотиків намагаються це приховати від своїх близьких. Тому коли розповідають про себе, де вони були, з ким, то дуже часто інформація неточна.
  • Секретність. Людина намагається все приховувати, не йде на контакт, вважає за краще відмовчуватися. Розмов про себе і про своє життя намагається уникати.

Важливо бути уважним до змін у поведінці близьких. За необхідності, застерігати і допомагати їм знайти відповідну підтримку і допомогу. Наркотики можуть мати серйозні наслідки для здоров’я і життя. Тому важливо звернутися по професійну допомогу, щоб допомогти людині подолати залежність.

Зміни в зовнішньому вигляді

У людини може помітно змінитися зовнішність, наприклад, кола під очима, сіруватий відтінок шкіри. Тому, якщо ви почали підозрювати, що ваша близька людина почала вживати наркотики, то варто обов’язково звертати увагу на її зовнішній вигляд.

Особливості в погляді

Якщо ви помітили, що є зміни в погляді, тоді обов’язково варто пильно поспостерігати за поведінкою людини. Як правило, це перший і головний сигнал про те, що людина споживає наркотики. Іноді навіть можна розпізнати, який саме це наркотик:

  • Розширені зіниці бувають від прийому галюциногенних препаратів.
  • “Червоні очі” стають від вживання марихуани.
  • Звужені зіниці при прийомі опійних наркотичних речовин.

Також під час вживання наркотиків зіниці можуть зовсім ніяк не реагувати на світло.

Сліди від ін’єкцій

Знайти сліди від уколів у залежної людини не так вже й просто. Адже люди з наркотичною залежністю вміють добре вибрати місця, щоб уколів не було видно. Часто залежні можуть набивати собі на руках безліч татуювань або ж носити навіть у теплу пору року одяг з довгим рукавом, щоб не було видно слідів від ін’єкцій.

Зміни в міміці

Про стан людини багато що може сказати саме міміка. Важливо звертати увагу на:
Вираз обличчя. Він може бути притупленим із постійною посмішкою. Це може бути при вживанні канабісу.
Куточки губ опущені. Сірий відтінок шкіри обличчя і опущені куточки губ можуть свідчити про те, що людина вживає опій.
Швидка міміка і хаотичні погляди можуть свідчити про прийом стимуляторів.
Уважне спостереження за цими фізичними ознаками може допомогти визначити, що відбувається з вашим близьким.

Зміни у вазі

Якщо людина різко худне або набирає вагу, але при цьому не дотримується дієти і спеціально не худне, не хворіє, тоді такий симптом може свідчити про те, що людина вживає наркотики. Є низка наркотичних засобів, від яких людина худне, а є ті, від яких навпаки оговтується.

Особливий стиль у поведінці

У людей, які вживають наркотичні речовини, часто є яскраво виражений поведінковий стиль. У сукупності з іншими ознаками це може свідчити про наявність залежності. Тому варто звертати увагу на такі параметри:

  • Дуже часте носіння сонцезахисних окулярів. Люди намагаються приховати свій змінений погляд, тому носять затемнені окуляри цілодобово.
  • Постійний вибір спортивного стилю одягу.
  • Одяг найчастіше може бути з капюшоном, що дає змогу приховати обличчя.

Що робити, якщо у своїх близьких ви помітили низку ознак того, що вони вживають наркотики?

Для початку необхідно заспокоїться і не панікувати. Хаотичні та необдумані рішення не приведуть ні до чого хорошого. Отримати безкоштовну консультацію від фахівців ви можете в клініці “Пальміра Плюс”. Лікарі допоможуть вам точно розібратися в ситуації, визначити, що потрібно робити насамперед. Чи справді людина залежна, якщо так, то на якій стадії вона перебуває.

Найголовніше не упустити шанс на одужання. Важливо вчасно звернутися до лікарів, щоб отримати як медичну, так і психологічну допомогу. У клініки після лікування пацієнти проходять реабілітацію, яка допомагає повернутися до звичного життя без наркотиків.