Ознаки вживання наркотичних речовин- які вони?

Ознаки вживання наркотичних речовин

Якщо говорити про ознаки вживання наркотичних речовин, то виникає певне замішання. Чому? Напевно Ви не раз помічали досить «солідних людей» і дуже сильно дивувалися, коли дізнавалися про їх таку погану «звичку».

Які висновки напрошуються в такому випадку? Хм… Не завжди людина, котра вживає може всім своїм виглядом «кричати» про наявну проблему.
Та, хай там як, все-таки є певні ознаки вживання, які приховати важко. Про них далі й буде йти мова.

Дивна поведінка

Ознаки вживання наркотичних речовин можуть проявлятися у стилі одягу. Наприклад одягнений капюшон. (Фото)Хто б що не казав, а в людини, що застосовує наркотичні речовини суттєво змінюється поведінка. Часто, здається, що її наче підмінили. Що ж це може бути? Розгляньмо найчастіші прояви:

 1. Настрій надто часто змінюється. Знаєте, людина то відкрита до розмов, радісна, сповнена енергії, то… Зовсім безсила, нервова, замкнута. Знайти до неї який-небудь підхід стає неймовірно важко. Передбачити її реакцію – також.
 2. Ще буває так, наче людина все розповідає: де була, що робила, з ким спілкувалася і так далі. Але… Конкретики ніякої. От так наче сказала все на світі та водночас нічого…
 3. Також доречний такий варіант, як повна «засекреченість»… Залежний попросту уникає розмов, які стосуються безпосередньо його життя, оточення, стану.

Зовнішні сигнали

Ви зможете помітити зміни у зовнішності, хоч і, можливо, не дуже значні. Але їх варто враховувати, якщо виникли певні підозри.

Щось не так з очима…

Коли з очима щось не так, то це буде майже стовідсотковий сигнал вживання! Також, завдяки цьому можна зрозуміти, який саме наркотик був застосований.
Так, наприклад:

 1. звужені зіниці – це частіше за все опійні наркотики;
 2. розширені – стимулятори або галюциногени;
 3. «червоні» очі (тобто, червонуватий окрас очного яблука) – марихуана.

Ще такий нюанс, що зіниці, до речі, можуть не реагувати на світло. На це теж варто звернути увагу.

Сліди від уколів на шкірі

На рахунок слідів від уколів на шкірі – це не так вже й легко помітити. Залежні можуть дуже хитро обирати місця для ін’єкцій. Так, що й незрозуміло – є факт такого вживання наркотиків чи ні…
Іноді, до речі, сигналом може стати постійне використання одягу з довгим рукавом. Так, звичайно холодної пори – це нормально. Але, якщо такий стиль незмінний цілий рік, то певно варто замислитися…

Вираз обличчя

Багато може сказати певний вираз обличчя. Такі нюанси, як:

 1. опущені краєчки губ на фоні втомленого вигляду можуть свідчити про вживання опію;
 2. занадто швидка міміка та шалений погляд – про те, що людина знаходиться під дією стимуляторів;
 3. притуплений, усміхнений вираз обличчя – що людина вжила канабіс.

Різка зміна ваги

Тут, як не дивно, мова йде не тільки про «чарівне» схуднення. Дивлячись який наркотик обирається. Так, наприклад, куріння марихуани навпаки збуджує апетит та провокує збільшення маси тіла.

Характерний «стиль»

У людей, що застосовують наркотичні речовини може з’явитися певний характерний стиль. Звичайно, це не основна ознака й орієнтуватися лише на неї – буде помилкою. Але, в сукупності з усіма попередніми, завдяки їй можна скласти повну картину «образу» наркозалежного.
Зверніть увагу на такі нюанси:

 1. Безмежна «любов» до сонцезахисних окулярів. Люди можуть носити їх, в прямому сенсі цього слова, і вдень, і вночі.
 2. Надання переваги спортивному стилю одягу.
 3. Одягнений на голову капюшон, що теж може бути частиною «іміджу наркомана».

Якщо більшість ознак присутні

Ну от, Ви помітили, що ознаки вживання наркотичних речовин так чи інакше присутні у Вашого близького… Як діяти? Ну, для початку, вимикаємо паніку!
Ви можете звернутися за безкоштовною консультацією до спеціалістів «Пальміра Плюс». Так Ви отримаєте більше інформації для того, щоб діяти раціонально, зважено та ефективно.
А також пам’ятайте, що вживання наркотичних речовин – це не вирок! Змінити ситуацію – можна!