Ознаки вживання наркотиків

Ознаки вживання наркотиків. Звички наркоманів при вживанні

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Ознаки вживання наркотиків

Які ознаки свідчать про те, що людина вживає наркотики?

У житті кожної людини є друзі, які роблять життя цікавим, незвичайним і мотивують на різні експерименти. За роки дружби ви дізнаєтеся людину з усіх боків, проте буває, що людина змінюється в одну мить і не в найкращу сторону. Якщо ви помітили, що ваша близька людина стала млявою, нервовою, химерною або якщо у неї спостерігається тремтіння в кінцівках, то це може стати підтвердженням того, що вона наркозалежна.

Основні ознаки, які не варто ігнорувати

Зверніть увагу і на інші симптоми, які можуть бути наслідком вживання наркотичних речовин:

  • недоглянутий зовнішній вигляд, гіпергідроз;
  • сухі та синюшні шкірні покриви;
  • виражена судинна мережа очних яблук;
  • ламкість нігтів та волосся;
  • погіршення якості шкіри обличчя, тріщини навколо рота, зіпсованість зубів;
  • постійно збільшені зіниці, які не реагують на світло;
  • дратівливість, невмотивована агресія;
  • наявність у побуті нетипових предметів, пов’язаних з медициною;
  • сліди від ін’єкцій на верхніх або нижніх кінцівках;
  • стрімке зниження маси тіла.

Кожна окремо взята ознака не є стовідсотковою гарантією того, що людина наркоман, проте якщо є сукупність проявів, то це може свідчити про те, що людина насправді потребує надання кваліфікованої допомоги реабілітаційного центру «Пальміра Плюс».

Переважні ознаки залежності

Якщо ви все ще сумніваєтеся, що ваша близька людина вживає наркотики, зверніть увагу на приватні ознаки наркотичної залежності:

Група наркотиків Характеристики речовини Зовнішні зміни наркозалежного Тривалість дії

Опіати

Зовнішній вигляд опіатів може змінюватись в залежності від їх форми та способу застосування. Деякі типи опіатів, такі як морфін та оксикодон, можуть поставлятися у вигляді таблеток або капсул, які мають різний колір, форму та розмір в залежності від виробника та дозування.


Інші опіати, такі як героїн та фентаніл, є наркотиками, які зазвичай вводяться в організм через ін'єкції чи інгаляцію. Вони зазвичай постачаються у вигляді порошку або кристалів, які можуть бути різних кольорів, включаючи білий, коричневий, сірий та чорний.

Блідість та сухість шкіри. Вживання опіатів призводить до зменшення кровотоку, а згодом блідості та сухості шкіри.

Синці та венозні вузли. При тривалому вживанні опіатів наркозалежні можуть мати синці та вузли на шкірі у місцях ін'єкцій.

Міоз — звуження зіниць очей. При вживанні опіатів зіниці стають меншими і виглядають як дві маленькі крапки.

Вживання опіатів може призвести до схуднення та загальної деградації зовнішності наркозалежного.

Від 20 хвилин до 2 годин 

Каннабіноїди

Деякі канабіноїди, такі як THC і CBD, можуть бути використані у вигляді олій, екстрактів або концентратів, які зазвичай мають рідку чи пастоподібну консистенцію. Вони можуть бути прозорими або мати різні відтінки жовтого, зеленого чи коричневого кольору.

Вживання канабіноїдів може викликати розширення судин в очах, що призводить до червоних очей і більш розширеним зіницям.

Одним із загальних побічних ефектів каннабіноїдів є збільшення апетиту, яке проявляється у підвищеному бажанні насолод і перекусів.

1-2 години

Психостимулятори

Амфетамін і метамфетамін можуть поставлятися у вигляді таблеток, капсул або кристалів, які можуть мати різний колір та форму.

Інші психостимулятори, такі як кокаїн може бути використані у вигляді порошку або кристалів, які можуть бути білого чи сірого кольору. Вони можуть бути введені в організм через ін'єкцію або інгаляцію.

Неспання і більш енергійна поведінка, а також зниження або відсутність апетиту.

Розширені зіниці. 

Швидкий та поверхневий ритм дихання. 

Люди, які вживають психостимулятори, можуть проявляти незвичну поведінку, наприклад, говорити занадто швидко, бути активнішими, ніж зазвичай, і т.д.

До 2 годин 

Солі та спайси

"Спайси" (також відомі як "спайс", "крек", "камені" та ін.) - це різні суміші синтетичних каннабіноїдів та інших хімічних речовин, які популярні в якості альтернативи марихуані. Зовнішній вид "спайсів" може змінюватись в залежності від їх складу та виробника. Вони можуть поставлятися в вигляді зеленого або коричневого порошку, сухих трав'яних сумішей або у вигляді рідини для використання в електронних випарниках.

Люди, які вживають солі та спайси, можуть проявляти незвичну поведінку, наприклад, говорити нерозбірливо, уповільнювати рухи, бути соннішими, ніж зазвичай, тощо.

Судоми і тремтіння. Вживання солей та спайсів може призвести до судом та тремтіння.

Зміни зовнішності. Вживання солей та спайсів може призвести до змін зовнішності, наприклад, до почервоніння очей, блідості шкіри, погіршення здоров'я зубів та ясен.

1-2 години

Якщо ви помітили, що ваша близька людина стала наркоманом, першим кроком має бути спілкування з нею і вираження своєї турботи. Важливо проявляти підтримку і розуміння, а не осуд і критику. Наркоманія - це хвороба, і ваш близький потребує вашої допомоги та підтримки. Наркоманія - це хвороба, і ваш близький потребує вашої допомоги та підтримки.