Як вивести людину із запою самостійно?

Алкоголізм поділяється на кілька стадій. З деяких людей можна вивести в домашніх умовах. Розглянемо як це можна зробити.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як вивести людину із запою самостійно?

Чи можна вивести людину із запою самостійно?

Алкогольна залежність – хвороба, про яку соромно та неприємно говорити. Але робити це потрібно і важливо.

Сучасний світ такий, що чи не кожному кутку можна знайти алкогольні напої. А людина слабка і деякі проблеми здаються їй настільки важкими, що простіше пірнути в чарку. Погано те, що алкоголь не вирішує взагалі жодних проблем. Лише додає нові. Замість того, щоб зайнятися важким питанням, людина заплющує на нього очі та наживає собі алкоголізм. Тобто проблеми зі здоров’ям, зруйновану родину, втрачену роботу.

Десь у глибині свідомості алкоголік розуміє, що поринає у ще більші проблеми – а тому п’є набагато старанніше.

Види запійного стану

Келих вина в приємній компанії, коктейль на вечірці, пиво під футбол - це нормальне, приємне проведення часу. Чи не веде до запою.

Алкоголізм – це коли людина напивається до безпам’ятства, повністю втрачаючи будь-який зв’язок із реальністю. І таке повторюється кілька днів поспіль тиждень. Навіть більше. Згодом міцність напоїв збільшується, як і запійний період. Алкоголік хапається за чарку, ледве розплющивши очі вранці.

Розділимо запійних алкозалежних на три групи:

  1. Людина випадково пішла у запій. Пристрасті до алкоголю немає. Регулярно не випиває. Спійний стан трапляється рідко. Проміжки між запоями тривалі.
  2. Є пристрасть до алкоголю. Запої часті, тривають кілька днів.
  3. Сильна пристрасть до алкоголю, особливо міцного. Залежність від алкоголю. Запої тривалі, можуть тривати кілька тижнів. Без спиртного у людини спостерігається неадекватна поведінка агресія на адресу оточуючих.

Третя група практично не здатна вийти із запою самостійно. Обов’язково потрібна допомога нарколога. Найкраще відправити на стаціонарне лікування.

З першими двома видами запоїв можна спробувати впоратися самотужки. Але важливо розуміти, що запій може повторитися. Краще заздалегідь умовити залежного лікування.

Методи виведення із запою в домашніх умовах

З п’яними сперечатися марно і немає сенсу вмовляти їх кинути пити. Це найперше правило, яке мають вивчити оточуючі запійної людини рідні та близькі.

Подальший крок – перекрити доступ до алкоголю. Чи не давати грошей. Потримати вдома, якщо є можливість. Прибрати з дому будь-який натяк на спиртові напої.

Головне, що мають розуміти рідні та близькі алкозалежного: лише доброзичливе ставлення веде до позитивного результату. Скандали, сльози чи істерики не дають результатів. Ніколи, а в цьому випадку особливо. Виправити ситуацію допоможуть стриманий тон, коректні слова, спокій. Спійна людина повинна зрозуміти, що ви хочете їй добра. Грубість чи почуття провини лише посилять бажання випити.

Також важливо прибрати всіх, з ким алкоголізм випиває. Контакти із зловживаючими алкоголем людьми призведуть до чергового запою.

П’ять кроків для виведення людини із запою:

  1. Детоксикація організму. Потрібно багато рідини, щоб вимити токсини з організму. Також можна використовувати активоване вугілля – це сорбент, який добре чистить. Можна давати розсіл, щоб відновити водно-сольовий баланс організму. Для захисту шлунка ідеально підійде кефір. У важких випадках слід використовувати препарати для пероральної регідратації – при блюванні, рідкому стільці.
  2. Знеболення. Похмілля завжди “тішить” головними болями, ломотою в тілі та суглобах, ниючими м’язами. Алкозалежна людина вважає, що треба похмелитись і все пройде. Але не можна. Дайте аспірин або, якщо потрібно, сильніші знеболювальні і відправте в ліжко відпочивати.
  3. Відновлення сил. Наваристий бульйон, фрукти, овочі та інша здорова їжа додадуть сил організму. А також відновлять роботу шлунково-кишкового тракту.
  4. Збільшення активності. Прогулянки, заняття спортом, катання на велосипеді покращують метаболізм і допоможуть організму очиститися. Залежно краще займатися в компанії рідної людини, щоб відчувати підтримку.
  5. Нове хобі. Цікаві заняття завжди відволікають від проблем. Малювання, ліплення з глини, пап’є маші - підійде будь-яке рукоділля.

Цей складний залежний шлях не зможе пройти один. Обов’язково знадобиться поруч надійне плече близької людини.

Як підсумок – похід до нарколога

Після виведення залежного із запою слід обговорити подальші дії. Найкращим рішенням буде звернутися до нарколога. Алкозалежний стверджуватиме, що зможе тримати себе в руках і більше такого не повториться. Досвід показує, що у 99% все повторюється.

Алкоголізм – це хвороба. Якщо її не лікувати, рецидив станеться. Звертайтеся до клініки “Пальміра Плюс”. Досвідчені фахівці підберуть найкращу програму для кодування від залежності.