Як наркоманія впливає на соціальну сферу людини | Пальміра Плюс

Вплив наркотиків на соціальні сфери життя. Соціальні прояви наркоманії. Безперервне коло залежності.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як наркоманія впливає на соціальну сферу людини | Пальміра Плюс

Як наркоманія впливає на соціальну сферу людини

Наркоманія негативно впливає на всі сфери життя, не є винятком і соціальна.
Людина - соціальна істота, їй важко жити без спілкування з іншими людьми. Соціум - це наша сім’я, друзі, колеги, культура, традиції, засоби масової інформації. Кожному важливо бути визнаним і прийнятим, бути частиною чогось, без цього людина не може бути щасливою. Потрапляючи в безперервне коло залежності, всі зв’язки із соціумом руйнуються, залежний відштовхує всіх і залишається повністю один.

Які є передумови до наркоманії на соціальному рівні?

До основних передумов відносять:

  • Доступність речовини.
  • Помилкові установки: “Якщо ти вживаєш - ти стаєш крутим!”
  • Несформовані життєві принципи, цілі, завдання, світогляд.
  • Залежність в інших членів сім’ї.
  • Нездорова атмосфера в сім’ї.

Вживати наркотики/алкоголь - це нормально. Вживання пропагується засобами масової інформації.
Більшою мірою життєві цінності та принципи формуються в сім’ї. Приклад родичів відіграє велику роль у створенні світогляду, і якщо хтось із близьких страждає на залежність, це формує уявлення у людини, що вживати нормально.
Одним із джерел поширення знань про алкоголь і наркотики є засоби масової інформації. Найчастіше ми й не помічаємо як алкоголь, паління та наркотики пропагуються нам у рекламах та кінематографі. Насправді, кіно пропонує нам певні моделі поведінки, у такий спосіб формуючи нашу реальність, а також визначає наші вподобання. Сцени із вживанням речовин і тютюну не виняток. Невидимо для нас це також стає нормою для нашого суспільства: коли в героя фільму труднощі в житті - він обирає випити пального та закурити цигарку. А наркотики на тусовках серед молоді зображуються як яскрава, сповнена різнокольорових спогадів і насолод мандрівка в “кращий світ”. Те, що важливо для людини, якраз таки й керує її діями.

Які соціальні прояви наркоманії?

Поступово життя наркомана змінюється. Він змінює коло спілкування. Ті, з ким раніше було цікаво, стають байдужими. Людина тягнеться до тих, з ким її “інтереси” збігаються. Її починають оточувати такі самі люди, як і вона, залежні. Переважно залежні ведуть кримінальний спосіб життя, де процвітають наркоманія і проституція. Крадіжки, насильство, викрадення машин, розбої, вбивства - це наслідки того, що людина вчинила в стані наркотичного сп’яніння, щоб роздобути гроші на “кайф”.

Існування наркомана наповнене обманом і маніпуляціями рідних. Брехня заради вигоди, заради наркотику, брехня навіть самому собі, коли залежний каже: “це востаннє, я вже все зрозумів”, але це виявляється зовсім не востаннє… Вони починають маніпулювати тоді, коли кажуть, що не зможуть витерпіти болю від ломки і просять гроші на чергову дозу. Людина втрачає довіру близьких і рідних, а також починає замикатися в собі, більше часу проводить на самоті, зовнішній світ здається ворожим, тому й кажуть, що наркоманія - хвороба самотності. Робота, фінанси та навчання теж втрачають свою цінність, бо коло інтересів кардинально змінюється. Відбувається соціальний занепад.

Залежному, який одужує, необхідно повернути те, що було втрачено, заново почати будувати стосунки з людьми.
По-перше, варто повністю змінити своє оточення, не повертаючись до старого кола спілкування, у середовищі тверезих людей. По-друге, взагалі відмовитися від старої манери поведінки (кримінал, брехня, маніпуляції). Набути нових принципів, наприклад, чесність. Вчиться будувати довірчі стосунки.

Чому так важливо звернутися по допомогу?

Звернення по допомогу в разі наркозалежності критично важливе з кількох причин:

  1. Медичні ризики: Наркоманія негативно впливає на фізичне здоров’я, спричиняючи різноманітні захворювання, включно із захворюваннями серця, печінки, інфекціями та передачею вірусів через ін’єкції.
  2. Психічне здоров’я: Наркотики можуть викликати або посилювати психічні розлади, такі як депресія, тривожність і психози.
  3. Залежність і толерантність: Регулярне вживання наркотиків призводить до фізичної та психологічної залежності, а також до підвищення толерантності, що збільшує ризики передозування.
  4. Соціальні наслідки: Наркоманія веде до руйнування сімейних стосунків, проблем на роботі, соціальної ізоляції та юридичних проблем. Професійна допомога допомагає відновити соціальні зв’язки і поліпшити якість життя.
  5. Профілактика рецидивів: Лікування наркоманії включає навчання методам управління зі стресом і запобігання рецидивам, що допомагає підтримувати довгострокове утримання від наркотиків.

Звернення по допомогу в разі наркозалежності - це перший і найважливіший крок на шляху до одужання і повернення до здорового і продуктивного життя.

Якщо ви шукайте спеціалізовану і грамотну допомогу, тоді ми раді запропонувати свої послуги. Зателефонуйте за вказаним номером телефону і запишіться на консультацію.