Топ-7 порад для рідних від колишніх наркоманів, щоб подолати залежність

Наркотична залежність – це хвороба, яку можна подолати за допомогою любові рідних та професійного лікування. Залежного не можна кидати наодинці в боротьбі з проблемою. Розглянемо топ-7 порад для родичів наркозалежної людини.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Топ-7 порад для рідних від колишніх наркоманів, щоб подолати залежність

Топ-7 порад від колишніх наркоманів для родичів залежного

Наркотична залежність може виникнути з будь-якого дратівливого фактора і не проходить безвісти. Це хвороба, рецидив якої може статися будь-якої миті. Важливо контролювати себе, відстежувати свій психологічний та емоційний стан.

Люди, які пройшли і продовжують проходити цей шлях, можуть дати багато слушних порад. Ми відібрали 7 найдієвіших рекомендацій.

1 порада – не суди, але послухай

Отже, ви помітили, що ваша близька людина, друга половинка чи дитина, вживає наркотики. Це важко, прикро та боляче. Але не варто рубати з гарячого, розриваючи стосунки.

Поговоріть із людиною. Спробуйте поставити себе його місце. Можливо, залежному просто не вистачало вашої уваги. Надійного плеча, на яке він зможе спертися чи поговорити.

Неувага часом губить сильніше, ніж наркотики.

2 порада – розділіть відповідальність

Важливо зрозуміти, що позиція “це твої проблеми” не працює. Відсторонитися від людини – значить знову кинути її напризволяще.

Потрібно поговорити. Підтримати. Використовуйте фрази ми з тобою, наша проблема. Ваша половинка, дитина чи друг не повинні відчувати самотність.

Розкажіть, як наркотики руйнують життя. Поділіться своїми почуттями. Але без крику та докору. Скажіть, як ви переживаєте. Вмовте звернутися за допомогою і не залишайте залежного наодинці.

Самотність перед проблемою пригнічує і спонукає продовжувати вживання.

3 порада – не відштовхуй

Ваші слова та дії не повинні нести негативу. Крики, насильство, погрози не працюють у будь-якій життєвій ситуації. Особливо під час розмови з наркозалежним.

Уявіть, що у вас виникла якась хвороба – та хоч застуда. І ваш близький, друга половинка чи дитина, починає дорікати вам за кашель, слабкість. Це не допоможе, а лише посилить хворобу.

Важливо донести до залежного, що ви на одному боці прагнення подолати наркотики.

4 порада – шукаємо союзників

У наркотичну залежність близького не можна поринати з головою, замикаючись від світу. Знайдіть людей із тими самими проблемами. У нашій клініці працюють психологи та групи підтримки, де ви відчуєте, що не самотні.

Якщо ви будете в депресії та відчуженості, то рідній людині допомогти не зможете.

5 порада – дозвольте парадоксу статися

Іноді залежні зовсім не хочуть йти на контакт. Відмикаються, прагнуть піти.

Відпустіть.

Це страшно, але треба дати близькій людині волю. Нехай зіткнеться із неприємностями. Подивиться на те, що відбувається навколо. А коли повернеться, побачить, що ви поділяєте його проблему.

Не насильством, але свободою вибору можна досягти більшого прогресу.

6 порада – геть опіку

При цьому дайте залежному зрозуміти, що він є відповідальним за своє життя. Якщо хоче продовжувати вживання, то нехай сам забезпечує себе. Вдома чоловік, дружина чи дитина отримуватиме їжу, затишок та комфорт. Але не гроші на наркотики.

Це дещо небезпечна порада. Потрібно буде стежити, наприклад, щоб не пропадали цінні речі у будинку. Але давати гроші в руки ще небезпечніше.

7 порада – йдемо до нарколога

Вкрай важливо якнайшвидше звернутися за допомогою до професіоналів. Поки що наркозалежність не знищила вашу близьку людину.

У нашій клініці ви знайдете професійних наркологів, психологів та групи підтримки. Ви будете не самотні у своїй біді.

Професійна допомога поверне вам близьку людину, позбавивши згубної звички.

На закінчення

Наркотична залежність сама собою не минає. Це хвороба, на лікування якої потрібен комплексний підхід. Розуміння та підтримка близьких. А також терапія, яку можуть надати лише професіонали.

Не бійтеся звернутися до нашої клініки “Пальміра Плюс” за допомогою.