Як самостійно перемогти запій?

Із запоєм можна впоратися без допомоги лікаря. Достатньо сили волі та дотримання простої інструкції. Поговоримо про це.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як самостійно перемогти запій?

Як впоратися із запоєм без участі лікаря – народні рекомендації

Неприємності на роботі, важкі стосунки в сім’ї, холодність та нерозуміння близьких – є багато факторів, які здатні підштовхнути людину до вживання алкоголю.

Все починається з кількох чарок. Згодом вживання переростає у стабільну залежність. Якщо людина схильна до алкоголізму, часу знадобиться менше. Посилення залежності призводить до запою.

Небезпека запійного стану

Етанол – це отрута. При тривалому вживанні алкоголю він накопичується у крові, що призводить до тяжкої інтоксикації. Через це виникають порушення свідомості, психосоматичні розлади. Погіршується загальний стан здоров’я. Хронічні захворювання загострюються.

У деяких випадках важка інтоксикація веде до смерті.

У стані глибокого алкогольного сп’яніння людина не може адекватно сприймати навколишню дійсність та адекватно оцінювати ситуацію. А це призводить до травм різного ступеня важкості.

Спійна людина небезпечна для себе та оточуючих.

Вихід із запою без допомоги нарколога

Поки залежність не стала важкою, людина може взяти себе до рук. Знадобиться сила волі, допомога рідних. І найголовніше – мотивація. Потрібно знайти мету, заради якої варто тримати себе в руках та повністю відмовитися від алкоголю. Якщо є мотив, то вихід із запою займе не більше 10 днів.

Насамперед із організму потрібно вивести токсини. Почистити шлунок, викликавши блювоту. Запасатись сорбентами, активованим вугіллям або ентеросгелем. Обов’язково пити багато води, щоб рідина вимила токсини із крові. Можна використовувати препарати для пероральної регідратації, якщо стан особливо тяжкий.

Потрібно відновити водно-сольовий баланс. Підійде розсіл чи мінералка.

У стані похмілля людина часто страждає на мігрень, страждає від ломоти суглобів. Терпіти не треба, похмелятися шкідливо. Слід прийняти знеболювальні та вирушати у ліжко відпочивати на цілий день.

Якщо виник тремор, допоможе контрастний душ. Трохи гарячої і холодної води впораються з руками, що тремтять.

Щоб відновити слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, потрібно їсти овочі, фрукти, кисломолочні продукти. Або випити міцний бульйон для початку.

Спосіб життя має бути більш активним. Пробіжки, катання на велосипеді, довгі прогулянки чудово підійдуть. Організм зміцніє і швидше позбудеться токсинів.

До народних способів відноситься вживання натурального чаю з:

  • ромашки
  • календули
  • шипшини
  • м’яти
  • звіробою
  • липи

підійдуть будь-які натуральні трави. Можна змішувати з листовим чаєм чи пити окремо. У крайньому випадку слід зробити міцний зелений чай – це також чудовий сорбент. Також підійде тепла вода із лимоном.

І, головне, у майбутньому обов’язково виключається будь-яка можливість вживання алкоголю.

Коли не обійтись без нарколога?

Обов’язково потрібно звернутися за допомогою до фахівця, якщо людина має хронічні захворювання, психічні відхилення, були травми голови, або спостерігається агресивна поведінка. У таких випадках спроба надати допомогу може спричинити спалах агресії.

Клініка – це анонімна допомога

Трапляється, що людина сама усвідомлює свою проблему і розуміє, що з нею треба боротися. Але звернутися до клініки соромиться, бо боїться розголосу, суспільного осуду.

Важливо розуміти, що усвідомлення проблеми – величезна перемога над собою. Потрібно рухатися далі та виграти не битву, але всю війну з алкоголізмом. Заради себе та свого здоров’я, сім’ї, роботи.

Співробітники клініки “Пальміра Плюс” дотримуються конфіденційності відповідно до чинних правил законодавства у сфері охорони здоров’я. Вся інформація про пацієнта, діагноз та лікування не може бути розголошена третім особам. Лікування алкоголізму є абсолютно безпечним для репутації.

Бережіть себе.