
Стадії наркотичної залежності
Перша або початкова стадія наркотичної залежності
Ця стадія характеризується регулярним вживанням наркотиків. Доза стає дедалі більшою, відповідно, збільшується толерантність до речовин. Організм перестає реагувати на звичну інтоксикацію нудотою, блюванням, запамороченням, втратою свідомості та іншим. З’являється некероване бажання отримати дозу. До речі, найчастіше вмирають від передозування саме на першій стадії залежності.
Без вживання залежний не може досягти належного психологічного комфорту, він відчуває лише дратівливість та невдоволення. Залежного переслідують постійні думки про наркотики, тому він вживає їх безконтрольно, для нього немає стопів.
На деякий період залежний може зробити паузу, проте з кожним разом ці періоди скорочуються. Якщо на цій стадії не розпочати належного лікування, то вона поступово перетікає у наступну — другу стадію наркозалежності.
Друга стадія залежності від наркотичних речовин
На цій стадії найбільш яскраво виражені 3 наступні наркотичні синдроми:
Зміна впливу на організм. Тобто збільшилася доза наркотику, що споживається, або його форма. Наприклад, якщо раніше людина вживала наркотик через ніс, то тепер перейшла на ін’єкційну форму вживання, внаслідок цього речовина стала інакше діяти на нервову систему, не заспокоювати її, а навпаки, збуджувати.
Виникнення психічної залежності. Постійна невблаганна потяг до наркотичних речовин, до п’янкого стану, що досягається лише при вживанні великих доз, що в результаті часто закінчується смертю.
Фізична залежність. Тобто, без наркотиків людина відчуває неприємні відчуття у всьому тілі: суглобовий біль, безсоння, відсутність апетиту, порушення випорожнень та інші симптоми.
Виникнення цієї симптоматики сприяє вживанню чергової дози.
Третя або заключна стадія залежності від наркотичних речовин
Так само як і попередня стадія представлена кількома синдромами, що обтяжує незворотними наслідками, і, найчастіше, мають летальний кінець.
Зміна впливу на організм. Однак, у третій стадії воно полягає у зниженні споживаної речовини, оскільки поступово вичерпуються ресурси організму та нервова система не здатна розслаблятися, вона перебуває у постійному збудженні.
Стійка психічна залежність
Постійний потяг до наркотичних речовин, бажання поринути в стан, що п’янить, здатне подарувати належний психічний комфорт.
Фізична залежність
Людський організм відчуває неприємні відчуття, такі як: ломота в тілі, порушення якості сну, погіршення апетиту, розлад випорожнень та інші. Внутрішні органи та системи зазнають колосальної деструкції.