Тілесно – орієнтована терапія – Наркозалежність

Тілесно - орієнтована терапія у Києві

Тілесно - орієнтована терапія — зосереджена на тілі, йде від соматичного до когнітивного, що поєднує емоції.

Вона ґрунтується на повноті свідомості, тіла та переживань.

Знаючи що таке тілесно-орієнтована терапія та її основна мета, людина може допомогти собі змінити основні переконання, які перешкоджають особистісному зростанню та психологічному благополуччю людей.

Зміна основних переконань може призвести до того, що людина по-іншому починає сприймати себе, а тому змінює свій спосіб життя, у міжособистісних відносинах і з самим собою.

Чому цей метод є ефективним?

Присутність терапевта є важливоюи складовлю успішної терапії, на додаток до бажання та позитивного налаштування людини, яка йде на консультацію. Терапевт зможе допомогти, коли він доброзичливий, розуміє та приймає пацієнта.

З цієї точки зору, пацієнт приходить не з проблемою, яка вирішиться за допомогою будь-якого терапевтичного втручання або інтерпретації. Це та людина, котрій просто потрібне якесь визнання, роз’яснення чи заохочення для вирішення цієї проблеми.

Потрібна увага, концентрація на моменті, стійка увага. Цей принцип повної та свідомої уваги є основою методики.

Основні цілі тілесно-орієнтованої терапії полягають у наступному:

  1. Зняття м’язової напруги.
  2. Регулювання дихання з метою вирішення психологічних проблем на фізичному рівні.
  3. Самосвідомість через усвідомлення свого тіла.

Певні біоенергетичні техніки сприяють самовираженню шляхом мобілізації енергії тіла.

Первинна природа людини — це стан задоволення.

Задоволення — це вільний рух тіла зняття м’язової напруги.

Здатність тіла до задоволення є ключовим елементом у розвитку людського стану, оскільки, приймаючи соціальні умовності та задовольняючи потреби інших, ми цим заперечуємо свої власні первинні бажання.

Розвиток здатності до задоволення заважає процесу соціалізації. Таким чином, сеанси тілесної терапії допомагають нам наблизитися до нашої первозданної природи та зняти відчуження, розслабивши тіло та включивши його в наше життя. Природно, що очікування пацієнта від участі у тілесно-орієнтованій терапії полягає у підвищенні життєвої сили, зустрічі з власним тілом та підтримці гармонії серед напруги.

Часті питання | Тілесно – орієнтована терапія:

Чим займається тілесно-орієнтована терапія?

Вона займається вирішенням психологічних проблем, тривоги та психосоматичних розладів, працюючи з тілом та покращуючи психічне здоров'я.

Як проводиться тілесна терапія?

Під час проведення тілесної терапії пацієнт одягнений і лежить на масажному столі, на кушетці чи кріслі.Терапевт перебуває поруч із пацієнтом. Руки лікаря торкаються тіла пацієнта, і тіло пацієнта 'відповідає' на те, що його справді турбує зараз.

З якими проблемами допомагає впоратися тілесна терапія?

Ця терапія лікує агресію, тривогу, замкнутість, страх, сором'язливість, труднощі у спілкуванні.

Читайте также: