Вдосконалення реабілітаційного центру- тренінг Осипян А.

Вдосконалення надання психосоціальної допомоги залежним

Як вдосконалити роботу відділення психосоціальної допомоги залежним? Зробити лікування наркоманії, алкоголізму та ігроманії на порядок ефективнішим? По-справжньому рятувати людей?

Відповідь одна – навчатися! Постійно набиратися інформації, а також «йти поряд» з новими технологіями та практиками, що стосуються такої хвороби, як залежність!
Команда «Пальміра Плюс» прекрасно це розуміє, тому й відвідала триденний тренінг для керівників відділень психосоціальної допомоги залежним від Артема Осипяна.

Артем Осипян – керівник Центру психічного здоров’я і моніторингу наркотиків і алкоголю МОЗ України, психолог, психотерапевт з питань когнітивно-поведінкової терапії та консультування, член Європейської асоціації психологів.

Початкові ази

вдосконалення реабілітаційного центру шляхом навчання команди "Пальміра Плюс" на тренінгу Артема Осипяна фотоПочатком навчальної програми стали ази роботи з залежними до їх погодження на позбавлення від проблеми, а саме:

  1. Актуальні види лікування залежностей.
  2. Проведення скринінгу, тобто приблизного дослідження того, що відбувається з людиною.
  3. Ефективне внесення інтервенції в життя залежного.

Навіщо це потрібно? В роботі з недугою важливо враховувати такі моменти! Розуміння кожної деталі допомагає віднайти, звідки ж «ростуть ноги». А також, дає доповнене уявлення про те, як надалі працювати з людиною. А правильна підготовка, у свою чергу, знижує супротив та дає залежному зрозуміти своє справжнє становище.

Найефективніші методи роботи із залежними

Що ж, після всього попереднього, важливо підібрати такий спосіб допомоги, який підійде людині найбільше… Величезна кількість досліджень знову і знову показують, що це – мотиваційне консультування та когнітивно-поведінкова терапія. Отже, вони й стали наступними темами для обговорення.
Звичайно, осягнути весь матеріал за один день неможливо, про що й говорив Артем Осипян. Але, завдяки цікавій теорії та вправам, учасники тренінгу попрактикувалися та отримали краще поняття правильного здійснення цих обов’язкових для використання методик.

Важливий нюанс

Останній день навчання присвятили такому важливому нюансу, як медитація. Одразу хочемо Вам сказати, що мова йшла не про спосіб отримання задоволення чи які-небудь релігійні практики. Це – метод упорядкувати думки та заспокоїтись.
Навіщо вона потрібна залежним людям? Через те, що вони мислять дуже хаотично та не можуть сконцентруватися на чомусь одному. А щоб виправити це, потрібно правильно медитувати. Так, з часом, мислення відновлюється та людина знову починає його контролювати.

Що надав тренінг?

Тренінг з Артемом Осипяном надав альтернативні погляди на лікування залежностей та розширив розуміння проблеми. Так, це подарувало більше можливостей для того, щоб справді «витягнути з болота» людей, які втрапили у пастку вживання чи ще чого-небудь.
Для команди «Пальміра Плюс» він став не лише можливістю отримати сертифікацію, а й підвищити свою кваліфікацію у питаннях продуктивної роботи відділення психосоціальної допомоги залежним.