Вольтарен і алкоголь – яка сумісність?
Вольтарен - швейцарський препарат нового покоління з протизапальною жаропонижаючою, анальгетичною дією. Застосовується в комплексній терапії для усунення захворювань опорно-рухового апарату. Препарат випускається у вигляді ін’єкцій, мазі, крапель і таблеток. Активним компонентом лікарського засобу виступає диклофенак - речовина, що пригнічує процес формування ферментів. Диклофенак, згідно з інструкцією, у будь-якій формі несумісний з етанолом. Тому Вольтарен не рекомендується приймати одночасно зі спиртними напоями навіть під час використання мазі або крапель.
Чому поєднання алкоголю і Вольтарену небезпечне?
Приймати одночасно диклофенак і алкоголь може бути небезпечно для здоров’я з кількох причин:
По-перше, диклофенак - це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП). Препарат викликає подразнення шлунково-кишкового тракту. Як наслідок, збільшується ризик виразкової хвороби шлунка та кишківника. Також диклофенак може негативно вплинути на функцію нирок.
По-друге, при одночасному прийомі диклофенаку та алкоголю може статися погіршення стану печінки. Диклофенак метаболізується у печінці, і алкоголь може вплинути на її функцію та спричинити гепатотоксичність.
По-третє, спільне вживання диклофенаку та алкоголю може посилити дію алкоголю і призвести до тяжких наслідків. Таких як запаморочення, нудота, блювота, судоми, втрата свідомості і навіть смерть.
Тому, щоб уникнути негативних наслідків, не рекомендується приймати диклофенак та алкоголь одночасно. Якщо у вас виникли болі або запалення, зверніться до лікаря, щоб він призначив вам правильне лікування.
Прийом алкоголю під час використання Вольтарену посилює перистальтику кишківника (це особливо виражено під час вживання вина і пива). Може обнулити знеболювальні властивості диклофенаку.
Як правильно приймати ліки?
Для забезпечення безпеки, необхідно дотримуватися певних часових інтервалів між вживанням алкоголю і прийомом Вольтарену. Якщо ліки були введені внутрішньом’язово або приймаються перорально, вживання алкоголю допустимо тільки на третій або четвертий день після прийому. Якщо ж ліки було прийнято в іншій формі, то вживання алкоголю можна дозволити тільки через дві доби після прийому препарату. Нижче наведено відповідні часові інтервали, яких необхідно дотримуватися, щоб уникнути можливих негативних наслідків.
Тимчасові інтервали між вживанням алкоголю та прийомом препарату Вольтарен
Можна | Не можна |
за 8 годин до вживання алкоголю чоловікам; за 12 годин до вживання алкоголю жінкам; через 6 годин після вживання алкоголю чоловікам; через 9 годин після вживання алкоголю жінкам. | Разом зі спиртним, чоловікам та жінкам. Зловживати алкоголем під час курсу лікування, чоловікам та жінкам за жодних умов. |
Щоб уникнути можливих тяжких наслідків для здоров’я, необхідно повністю відмовитися від спиртного на період лікування.
Уколи диклофенаку та алкоголь
Дія диклофенаку при внутрішньом’язовому введенні починається вже через чверть години. Саме тому в цій формі його призначають у разі наявності післяопераційних болів, а також для зняття запалення.
Якщо в організмі людини присутня навіть невелика кількість етанолу, ін’єкції категорично заборонені. Оскільки таке поєднання спричиняє низку побічних ефектів, і реакція пацієнта може бути непередбачувана.
Щоб уникнути негативних наслідків взаємодії з алкоголем, уколи диклофенаку фахівці рекомендують ставити після того, як закінчиться похмільний синдром . Зверніть увагу - не після вживання алкоголю, а щонайменше, за дві доби після похмільного синдрому.
Свічки диклофенаку й алкоголь
Диклофенак у формі ректальних свічок також може бути протипоказаний у поєднанні з алкоголем, особливо в разі:
- похмільного синдрому - присутність навіть малої частини етанолу та його метаболітів в організмі лікування диклофенаком робить неприпустимим;
- захворюваннях органів травлення - як зазначалося раніше, можлива внутрішня кровотеча;
- гіпертонії - можливі перепади артеріального тиску, внутрішні або носові кровотечі;
- алкогольного сп’яніння - це також провокує стрибки тиску, розлади в роботі нервової системи.
Таблетки диклофенаку та алкоголь
Широко використовуються і вирізняються великою ефективністю капсули та таблетки диклофенаку. Однак вони протипоказані тим, хто страждає на ниркову недостатність, виразку шлунка і несумісні з алкоголем.
Важливо, щоб між вживанням спиртного і початком лікування таблетками пройшло якомога більше часу. Навіть у разі похмілля терапія цим препаратом заборонена.
Якщо ж пацієнт порушив заборону і випив таблетку диклофенаку після спиртного, це може призвести до вищезгаданих наслідків. А саме: сильних головних болей, порушення роботи нирок, шлунка, серця, блювоти, свербежу шкіри і руйнування печінки.
Краплі диклофенаку та алкоголь
Препарат у формі крапель зазвичай призначають у разі перенапруги очей, наявності хворобливих відчуттів. А також у післяопераційний період, щоб запобігти розвитку запального процесу.
Напевно, це єдина форма випуску препарату, в якій його призначення не забороняється на тлі присутності етанолу в організмі. Однак у разі появи найменших алергічних реакцій, больових відчуттів і відчуття печіння його використання варто припинити.
Також на тлі прийому алкоголю допускається лікування диклофенаком у формі спрею, гелю та крему, однак при цьому відзначається можливе зниження терапевтичного ефекту лікарського засобу.