Негативний вплив наркотиків на організм

Наркотичні речовини можуть вплинути практично на всі системи вашого тіла. Наркотики впливають на почуття та настрій, мислення, прийняття рішень

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Негативний вплив наркотиків на організм

Негативний вплив наркотиків на організм людини

Наркотичні речовини можуть вплинути практично на всі системи вашого тіла. Наркотики впливають на почуття та настрій, мислення, прийняття рішень, навчання та пам’ять. Але найстрашніше — вони можуть викликати або посилити інші проблеми зі здоров’ям:

  • рак;
  • серцеві захворювання;
  • захворювання легень;
  • порушити роботу печінки;
  • психічні розлади;
  • інфекційні захворювання, такі як ВІЛ/СНІД, гепатит та туберкульоз.

    Деякі з цих ефектів виникають, коли наркотики використовуються у високих дозах або після тривалого прийому, а деякі можуть виявлятися навіть після одноразового прийому.

Етапи розвитку наркотичної залежності

Ви підозрюєте, що хтось із ваших близьких залежить від наркотиків? Існують певні етапи наркоманії – психоактивні речовини. Залежно від стадії поведінка може змінюватись. Важливо знати фази наркоманії, щоб мати можливість якомога раніше зреагувати, щоб допомогти близькій людині вилікуватися від залежності.

Ні у кого вже не залишилося сумнівів у тому, що наркоманія – ndash; це хвороба, і це серйозне захворювання, з яким найкраще боротися, як воно з’явилося. На жаль, який завжди вдається розпізнати наркотичну залежність першої стадії звикання. За нею можуть швидко наслідувати інші (темпи розвитку залежать від кількості речовин, що приймаються, а також від типу наркотиків). Виділити основні стадії наркоманії:

  • Перша стадія залежності – ініціація. Бажання тягтися до наркотику з’являється особливо у молодих людей, яким цікаві відчуття, пов’язані із вживанням психоактивних речовин. Крім того, дехто шукає наркотики як спосіб втекти від проблем повсякденного життя. Першу інформацію про них зазвичай отримують від однолітків, часто не усвідомлюючи серйозної загрози того, до чого призводить наркоманія.

    Всі люди, які спробували якийсь інтоксикант, перебувають у першій фазі наркоманії. Звичайно, це не означає, що хвороба розвиватиметься далі. Декому достатньо одного досвіду з психоактивними речовинами, щоб відчути шкоду наркотиків на власному організмі. Решта, на жаль, переходить на наступні стадії залежності.

  • Другий етап наркоманії — етап експериментування Друга фаза наркоманії включає в себе подальші експерименти з речовиною, “кілька спроб”, які наркоман прийняв вперше, або пошук нових наркотиків. У цей момент він ще не фізично залежний, але цікавість і бажання випробувати нові відчуття змушують його на нові і нові експерименти. Брехня на цьому етапі — звичайна справа. Наркоман може приховувати, з ким він зустрічається. Іноді ви можете помітити деякі фізичні наслідки прийому наркотиків. Це такі симптоми, як:

  • червоні очі;
  • розширені або звужені зіниці;
  • хронічний нежить;
  • незвичний запах одягу чи волосся;
  • незвичайна млявість або, навпаки, гіперактивність.

    Якщо ви помітили будь-які з перерахованих вище змін, варто серйозно поговорити з людиною, яку ви підозрюєте у вживанні психоактивних речовин, адже наступна стадія залежності – це вже серйозна проблема.

  • Третя фаза наркоманії — психологічна залежність. Третя фаза наркоманії – це серйозна проблема. Залежна людина насолоджується наркотиками і навчилася покладатися на них у скрутну хвилину. Все частіше він виходить з дому, не пояснюючи, куди йде, чи закривається у кімнаті чи ванній. Може бути зневага до повсякденних обов’язків, наприклад, особистої гігієни, навчання або роботи. Наркоман припиняє спілкування зі старими знайомими, потрапляючи у нове середовище, де наркотики легко дістати. Якщо доступ до них обмежений, наприклад, через фінансові проблеми, може виникнути агресивна поведінка. Деякі наркомани вже на цьому етапі починають підробляти чи навіть красти, щоб видобути кошти на психоактивну речовину. Ця фаза розвитку наркоманії також часто пов’язана з відмовою від старих захоплень та інших занять, які досі приносять наркозалежному задоволення.

    Вихід із наркотичної залежності на цьому етапі зазвичай вимагає сторонньої допомоги, якій передує дезінтоксикація.

  • Фізична залежність - четверта фаза. На цьому етапі розвитку наркоман вже перебуває у фізичній залежності. Це означає, що якщо він не прийме чергової дози психоактивної речовини, у неї розвинеться абстинентний синдром. Проявляється аналогічно сильному грипу, але для кожної речовини є різні симптоми. Ці симптоми відміни можуть тривати від кількох годин до кількох днів після припинення прийому препарату. Часто залежна людина тягнеться за черговою дозою тільки для того, щоб уникнути їх.

  • Тяжка наркоманія — п’ята стадія, руйнація організму наркотиком У 5-й фазі наркоман все своє життя підпорядковує придбання діючої речовини. Потреба в наркотиках унеможливлює вихід із залежності без допомоги лікарів та наркологічної детоксикації. Така людина може не стежити за гігієною, мати суїцидальні думки і навіть психоз.

Характерні риси залежної людини

Тим, хто ніколи не вживав наркотики, спочатку може здатися важким визначити, чи вживає людина заборонені психоактивні речовини чи ні. Однак будьте пильні та ставтеся до будь-якого відхилення від норми з підозрою. Тому що залежні люди виявляють відмінність у поведінці та зовнішності:

Поведінка:

  • різкі зміни настрою;* недоречна життєрадісність та безтурботність;
  • необґрунтований смуток;
  • агресивність;
  • болтливість;
  • брехливість;
  • збудливість;
  • млявість;
  • слухові або зорові галюцинації;
  • світлобоязнь;

  • анорексія;

  • замкнутість;

  • безсоння.

Зовнішність. Люди до та після наркотиків відрізняються візуально.

Залежні від наркотиків, дуже часто втрачають у вазі, мають землістий і нездоровий колір обличчя, темні кола та червоні очі, які на момент прийому препарату можуть мати сильно розширені зіниці або злегка звужені та не реагують на світ.

Часті споживачі наркотиків також можуть випробовувати:

  • кровотеча з носа;
  • постійний кашель;
  • багате потовиділення з неприємним запахом;
  • діарея або запор;
  • блювота;
  • сліди від уколів на руках, ногах чи животі;
  • непритомність.

Сьогодні, щоб перевірити наркомана, не потрібно звертатися до спеціалізованої лабораторії, адже можна провести тест на наркотики вдома. Також за потреби можна здати аналіз крові, який покаже достовірний результат. Якщо людина приймає психоактивні речовини, це вплине наркотиків на аналіз крові.

3. Заважають предмети. До характерних пристроїв, пов’язаних із вживанням наркотиків, належать, перш за все, скляні трубки, велика кількість запальничок, загорнуті в невеликі поліетиленові пакети столові прилади з дивним порошком або таблетками або білим порошком, а також голки та шприци.

У більшості випадків наркоман буде брехати і не визнаватись у своїх проблемах з наркотиками.

Вплив наркотиків на організм людини

У людей, які регулярно вживають наркотики протягом тривалого періоду часу, може розвинутись залежність і толерантність до них. Толерантність означає, що людині потрібно приймати більшу кількість, щоб отримати той самий ефект.

Залежність може бути психологічною, фізичною або і тією, і іншою. Наркомани можуть виявити, що вживання наркотиків стає важливішим, ніж інші види діяльності в їхньому житті.

Різні препарати викликають різні ефекти. Шкідливість наркотиків на організм проявляється на центральну нервову систему. Вони впливають на те, як людина думає, відчуває і поводиться. Сім основних типів — це депресанти, психоделики, стимулятори, емпатогени, опіоїди, каннабіноїди та дисоціативи. Наркотики та їх наслідки:

  1. Депресанти уповільнюють передачу інформації між мозком та тілом. Вони можуть зменшити збудження та стимуляцію, змушуючи людину почуватися розслабленою або сонною.
  2. Психоделіки впливають на всі органи почуттів, змінюючи мислення людини, почуття часу та емоції. Шкідливість наркогенних речовин викликає у людини галюцинації — бачити чи чути неіснуючі чи спотворені речі.
  3. Стимулятори — це клас ліків, які прискорюють обмін інформації між мозком та тілом. Вони можуть змусити людину почуватися більш бадьорою, пильною, впевненою чи енергійною.
  4. Емпатогени посилюють у людини почуття співпереживання та доброти по відношенню до інших, а також почуття соціальної прийнятності та зв’язку.
  5. До опіоїдів відносяться будь-які наркотики, що діють на опіоїдні рецептори в головному мозку, а також будь-які природні або синтетичні наркотики, виготовлені з опійного маку або пов’язані з ним. Опіоїди уповільнюють частоту серцевих скорочень та дихання та забезпечують відчуття задоволення та полегшення болю.
  6. Каннабіноїди — це хімічні сполуки, що містяться у всіх частинах рослин канабіс. Вони відповідальні за психоактивний ефект при вживанні канабісу. Вони можуть змусити людину почуватися щасливою, розслабленою, тривожною чи параноїчною.
  7. Дисоціативи (також звані «дисоціативними анестетиками») можуть змусити людей почуватися відокремленими чи відірваними від реальності. Вони також можуть викликати галюцинації або інші зміни у думках, емоціях та свідомості.

Вплив наркотичних речовин на організм людини є дуже небезпечним.

Ви ризикуєте пригніченням дихання, серцевим нападом, комою, передозуванням, інсультом, переохолодженням, зневодненням, захворюваннями крові, проблемами зі шлунком, нападами паніки та когнітивними порушеннями. Список може бути великий! Вживання наркотиків може змусити вас виглядати і почуватися слабким, виснаженим і з часом може зруйнувати імунну систему. Дослідження показують, що у людей, які не звертаються за лікуванням від своїх проблем з наркотиками, очікувана тривалість життя становить від 15 до 20 років після початку їхньої наркозалежності.

Вплив наркотиків на мозок

Вплив наркотиків на організм проявляється у роботі мозку, викликаючи втрату пам’яті, труднощі у навчанні, порушення суджень та інші когнітивні розлади. Деякі наркотики мають більш серйозні наслідки для мозку: наприклад, алкоголь наражає споживачів на ризик недоумства. Інгалянти пошкоджують клітини мозку швидше, ніж інші речовини. Марихуана викликає проблеми з короткочасною пам’яттю та зниження IQ з часом.

Вплив наркотиків на серце

Більшість ліків можуть тим чи іншим чином пошкодити серцево-судинну систему, серцевий напад або аномальна частота серцевих скорочень. Наприклад, кокаїн викликає інсульти, серцеві напади та зупинку серця у залежних, що може призвести до раптової смерті. Ін’єкційні наркотики також можуть призвести до колапсу вен та бактеріальних інфекцій у кровотоку та серцевих клапанах. Внаслідок наркоманію наслідки навіть до зупинки серця.

Вплив наркотиків на печінку

Ліки токсичні. Якщо ви вживаєте такі наркотики, як героїн, або навіть зловживаєте алкоголем, ваша печінка працюватиме у встановленому режимі, щоб вивести отруйні речовини для організму. Ці наслідки вживання наркотиків

приводять до зниження функції печінки та довгострокового пошкодження органу. Героїн, стероїди та інгалянти, особливо у поєднанні з алкоголем, становлять найбільший ризик.

Вплив наркотиків на вагітність

Вживання наркотиків під час вагітності може призвести до викидня, передчасних пологів, вроджених дефектів, мертвонародження, синдрому відміни у дитини після народження, підвищеного ризику синдрому раптової дитячої смерті ( СВДС), уповільнення темпів зростання плоду, а також когнітивних та поведінкових проблем. Жінки, які вживають ін’єкційні наркотики, наражаються на більш високий ризик зараження ВІЛ, який може передатися їх дитині.

Наслідки наркотиків

Порушення мови, галюцинації та психози спостерігаються при регулярному та тривалому вживанні синтетичних наркотиків. Страждає і репродуктивна система, що нерідко призводить до безпліддя.

Але найбільша небезпека наркотиків — це звичайно передозування! Передозування призводять до смерті або до того, що наркомани стають «овощами».

Соціальні наслідки наркоманії

Нерідко при наркозалежності людина починає багато брехати та красти, щоб заплатити за чергову дозу наркотиків. Наркотики також можуть стати причиною параної, наприклад, наркоман думатиме, що його друзі зрадили його. Споживачі наркотиків можуть навіть виявляти агресію та насильство по відношенню до інших людей, навіть до своєї сім’ї та друзів.

FAQ:

Як проявляється залежність?

Залежність має тривалий і сильний вплив на мозок, який проявляється трьома різними способами: потягом до об'єкта залежності, втратою контролю над його використанням і залученням до нього, незважаючи на несприятливі наслідки.

Чи можна попередити наркоманію?

Запобігти наркоманії можливо, тому важливо вжити таких дій:

  • не продавати алкоголь дітям до 18 років; 
  • обмеження доступу до психоактивних речовин;
  • заборона зберігання та розповсюдження наркотичних речовин.